Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Hortensjada

Pokaż wątki Pokaż posty

Hortensjada

Agatek 22:43, 28 kwi 2016


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 3471
bozga napisał(a)


Gdzieś dopiero co o niej pisałam, muszę przelecieć strony. Odmiana warta uwagi, nie nadaje się absolutnie do cienia bo się wtedy słabo przebarwia a właśnie przepiękne malinowe wybarwienie jest jej głównym atutem

Bardzo dziękuję za odpowiedź
bozga napisał(a)


Na pewno Mam nadzieję, że to Babopielka , właściwie to przez Nią zaraziłam się hortensjami szukając informacji na temat mojej pierwszej hortensji Grandiflora. Jej bloga znam chyba na pamięć i wiele godzin spędziłam czytając jej posty odnośnie hortensji ( na konkurencyjnym forum, bo tylko tam można było znaleźć kopalnię wiedzy hortensjowej). Los bywa czasami bardzo przewrotny,nawet w stosunku do naszych pasji. Prawdopodobnie źle wypełniłam formularz zgłoszeniowy i po tygodniowym braku odpowiedzi w złości zapisałam się do Ogrodowiska. A teraz bardzo jestem z tej decyzji zadowolona

i my też się z tej decyzji cieszymy mamy tu naszą kopalnię wiedzy o hortensjach
____________________
Agata - Mazury moja miłość - początki wymarzonego ogrodu
Madzenka 06:47, 29 kwi 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
W czasie przesadzania hortensji odkryłam dlaczego Passion you & me taka słaba, w korzeniach były opuchlaki. Musialy przejsć z pobliskich bergeni. ....
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Kawa 08:34, 29 kwi 2016


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
Bożenko śliczna wiosna
wiśnia pęknie kwitnie no i te pieris...
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
bozga 12:54, 29 kwi 2016


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
Jana napisał(a)
śliczne tulipanki


To przede wszystkim efekt szału zakupów cebulkowych jaki panował jesienią na Ogrodowisku Tych poniżej to nawet nie pamiętam, żebym kupowała ale się cieszę, że są, dopiero dzisiaj otworzyły kielichy. Idę do pracy, pozdrawiam Wszystkich serdecznie
____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
Kawa 12:56, 29 kwi 2016


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
boszzz dopiero teraz do pracy?
ja niedługo będę wracać
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
anna_t 14:32, 29 kwi 2016


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
bozga napisał(a)


Podobne pytanie zadała dzisiaj Ania, nigdy żadna hortensja bukietowa mi nie zmarzła, dzisiaj obejrzałam wszystko jeszcze raz, jedyne listki porażone przez mróz ma tulipanowiec. Nie martwcie się, hortensje bukietowe mają niesamowite możliwości regeneracyjne, potrafią odbić ze szczątków, troszkę przesunie to tylko termin kwitnienia. Gorzej z ogrodowymi, nie dosyć, że mogą nie zakwitnąć to jeszcze krzaczek ulega oszpeceniu gdy usuniemy uszkodzone pędy. Pozdrawiam

uff..jak dobrze ze jesteś
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
ewsyg 16:21, 29 kwi 2016


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Bożenko, ja tez mam takie tulipanowe niespodzianki. Zakwitły tulipany w nie moich kolorach, ale i tak są ładne.
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Pola 20:10, 29 kwi 2016


Dołączył: 27 sty 2012
Posty: 4455
Lubię tu zaglądać, choć nie zawsze zostawiam ślad, macham i życzę pięknej majówki...no ale trudno nie podziwiać takiego pięknego ogrodu.
____________________
Jola Nowa ogrodniczka prosi o pomoc. || Ogrodniczka i jej mały ogródeczek.
Mira104 21:07, 29 kwi 2016


Dołączył: 13 mar 2015
Posty: 1919
Bożenko ciesz się że masz tulipany przynajmniej w jednym kolorze, nie wiem skąd u mnie są odmieńce kolorystyczne takie ni z gruszki ni z pietruszki
____________________
Mira- Ogród Nowicjuszki
Pawlus 21:38, 29 kwi 2016


Dołączył: 23 sty 2013
Posty: 3007
U mnie wyszły 3 inne tulipany mimo że przez 3 lata kwitły tylko Exotic Emperor. To dopiero było zdziwienie
____________________
Trawiasto-hortensjowe ranczo ze stawem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies