Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Hortensjada

Pokaż wątki Pokaż posty

Hortensjada

MAD 08:06, 02 maj 2016


Dołączył: 22 maj 2014
Posty: 3337
Porządek wzorowy. Podziwiam. Tło dla hortensjowego przedstawienia gotowe.
____________________
Pozdrawiam! To tu…
ewusia81 09:13, 02 maj 2016


Dołączył: 30 sty 2016
Posty: 194
bozga napisał(a)



Obczytuję Twój zachwycający ogród od początku wątku i niewątpliwie będzie inspiracją dla mojego, który dopiero jest w zalążkach. Pewnie też będę mieć więcej pytań ale na początek bardzo proszę o informację jakie to drzewa rosną na tym zdjęciu?? Chodzi mi o to bordowe i jasno zielone obok. Pięknie razem wyglądają i właśnie takiego zestawienia szukam do siebie
____________________
Ewa- [url=http://www.ogrodowisko.pl/watek/OgrodoveLove[/url]
zbigniew_gazda 09:26, 02 maj 2016


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11161
Bożenko ale Maja jest wygadana i wszystko za Ciebie powie. Ty tylko będziesz pokazywać roślinki.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
malgocha1960 19:32, 02 maj 2016


Dołączył: 16 sty 2012
Posty: 3098
Nie zgodzę się z osobami krytykującymi ogród Bożenki Babopielki.Jestem w nim bardzo często i raczej powiedziałabym,że po programie czuję ogromny niedosmak,bo hortensje nie były we właściwy sposób wyeksponowane.W realu sa one wielkie i przy takiej wiedzy właścicielki na pewno sa prawidłowo cięte. Trzeba obejrzec coś w realu,porównac i dopiero skrytykowac.
____________________
Moje spełnione marzenie Malgocha1960
zbigniew_gazda 22:13, 02 maj 2016


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11161
Gosiu dzięki za opinię jak wyżej. Przed chwila zobaczyłem nagranie i jestem zachwycony ogrodem i właścicielką. Ponad 40 arów ogrodu- to tytanowa praca. A Babopielce dziękuję za praktyczne pokazanie rozmnażania hortensji, które wydaje mi się jest bardziej pewne niż to z patyków na wiosnę.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
bozga 23:04, 02 maj 2016


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
Kochani, nie ma co się denerwować i posądzać o złe intencje. Po prostu inne były oczekiwania a inaczej ogród przedstawiono ( zresztą nie dotyczy to tylko ogrodu Babopielki). Mając na uwadze ogromną kolekcję i wiedzę właścicielki na pewno można czuć niedosyt bo sprawa hortensji została potraktowana niezwykle skrótowo . Ty Małgosiu masz to szczęście oglądać ogród w realu i jak sama napisałaś poczułaś niesmak więc nie dziw się osobom które w sposób tylko szczątkowy miały możliwość zapoznać się z Jej kolekcją a nie każdy na tyle interesuje się hortensjami żeby wiedzieć , że jest to największy autorytet w zakresie hortensji ( podaje zdecydowanie więcej informacji niż np.ZSzP). Sama rabata hortensjowa została pokazana z takiej odległości że aż żal. Zupełnie innym tematem jest sam ogród jako całość i tu myślę, że odczucia mogą być różne. Sama dyskusja pokazuje, że temat hortensji jest niezwykle gorący, cieszmy się nimi, po wiedzę specjalistyczną jak najbardziej sięgajmy do Babopielki a ogrody i aranżacje hortensjowe urządzajmy indywidualnie wg własnego gustu
Miłego odpoczynku
____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
Madzenka 23:11, 02 maj 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
bozga napisał(a)


Żarty się Ciebie trzymają ?
A tak naprawdę, to po prostu trzeba pamiętać, że mają bardziej złożone wymagania niż bukietówki


Babopielka cieniuje a moje rzeczywiscie latem czasem przypala. Ale takiego poświecenia dla ogrodowych nie przewiduję
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
bozga 23:18, 02 maj 2016


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
Madzenka napisał(a)


Babopielka cieniuje a moje rzeczywiscie latem czasem przypala. Ale takiego poświecenia dla ogrodowych nie przewiduję


Ja też, a poświęcenie to dobre słowo.
____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
Gosiek33 11:43, 03 maj 2016


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Po obejrzeniu ogrodu babopielki czuje niedosyt w pokazaniu jej hortensji, ale ja nie o tym, potem włączył się dalszy ciąg programu i usłyszałam, że pan hodujący pszczoły obsiewa swój trawnik mniszkiem by mieć pożytek dla pszczół. Byłam w szoku i gdy poszłam rano do ogrodu walczyć dalej z tym chwastem przejrzałam na oczy i zobaczyłam jak dużo pszczół zbiera nektar z żółtych kwiatów. Poczekam za tym i wytnę gdy przekwitną. Oczywiście nie mówię o miejscu w miarę reprezentacyjnym gdzie trawka się zieleni

A zawsze się złościłam czemu w miastach trawniki ścinają dopiero gdy mlecze już pylą. Może to taka zasada? Tyle, że w miastach ten pyłek chyba od razu z ołowicą jest
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Kawa 08:27, 04 maj 2016


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
hej Bożenko
macham i oglądam w ciszy
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies