Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród do odnowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród do odnowy

Magleska 20:51, 15 lip 2018


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18424
Bardzo dziękuję za odwiedziny .......bardzo miło mi się z Wami rozmawiało ,pomimo ,że tak króciutko byłyście
Zaznaczam wątek i mam lekturę na wieczór
Pozdrawiam cieplutko
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
popcorn 08:33, 16 lip 2018


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
witaj, dziękuję za odwiedziny
____________________
Mój nowy ogródek
12:02, 16 lip 2018
Gosiu .....szukałam nazwy tej rózy długo

Gruss an Heidelberg ...dla mnie trudna nazwa do zapamietania ...kiedys sobie zapisałam wiec znalazłam


pozdrawiam ...miło było )
anka_ 12:15, 16 lip 2018


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Gosiu gdzie relacja z wypadu? Uchyl rąbka tajemnicy...
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Agania 14:29, 16 lip 2018


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Gosiu świetna z Ciebie kobitka...brum,brum i jazda...fajnie, że z Jolą i Kasią, że razem podróżujecie....miło było poznać Cię osobiście
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Gosiek33 20:43, 16 lip 2018


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Padłam, trochę za dużo jak dla mnie było. Ale jestem niezmiernie szczęśliwa, że zobaczyłam tyle pięknych ogrodów, a przede wszystkim, że poznałam tyle fantastycznych ogrodniczek i ogrodników U Kapiasa w zasadzie też jak po ogień wpadłyśmy. Nie zdążyłyśmy zobaczyć starego ogrodu.

Więcej nie pojadę bez aparatu bo to co uchwyciłam telefonem zdecydowanie mnie nie zadowala. Na dodatek telefon nie podłączony do ładowarki pokazywał trasę, więc rozładował się i straciłam możliwość uchwycenia w obiektyw ogrodów Kindzi, Magleski.


Na początek ogród Dzidki







____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 20:45, 16 lip 2018


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 20:45, 16 lip 2018


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
hortensje zjawiskowe







W tych dwóch ogrodach Dzidki i Poziomki moja dusza znalazła ukojenie i spokój. Tyle lat pracy i przyjazny klimat zaowocowały wcaniale
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 20:56, 16 lip 2018


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Niespodzianka miła nas spotkała i w odwiedziny do Dzidki zawitała Poziomka

w jej ogrodzie teraz szalały hortensje i agapanty, monstrualne drzewiaste peonie niestety z kwiatami na nas nie poczekały





róża goździkowa



żebym to ja wiedziała co to za hortensja?




znalazłam: Hortensja ogrodowa Ayesha niestety nie na klimat centralnej polski, jak większość ogrodówek kwitnie na pędach dwuletnich. Ale zauroczyła mnie zupełnie
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 21:35, 16 lip 2018


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
A potem kolejny fantastyczny, choć absolutnie w innym stylu ogród Kindzi. Wypieszczony do najmniejszego detalu, do dziś jestem w szoku, że tak można. Ale z takimi męskimi pomocnikami to można góry przenosić. Spotkanie niezwykle energetyczne i opowieści Cioci Gosi, szczególnie o kopaniu bukszpanów na długo pozostaną w pamięci

Następnego dnia wizyta u Magleski (wilka tylko przez płot widziałam ) Młody, wypieszczony ogród. Ogród z oddechem, przepiękne widoki. Cały w słońcu a wszystko rośnie jak szalone. Liatra to totalny mutant! Driakiew wcale jej nie ustępuje, kwiaty też ma olbrzymie.

A potem wyprawa do Justyny. Totalne zaskoczenie, to co widziałam na zdjęciach zupełnie nie przygotowało mnie na takie widoki. Jakoś szczęka nie chciała mi się jakiś czas zamknąć. Konsekwentnie prowadzone rabaty, drzewa i byliny wspaniałe bogactwo form, kolorów i puszysty trawnik. Urzekły mnie klony NN a szczególnie czerwonolistny z ogniście czerwonymi noskami. Nie wiedziałam, że klony palmowe mogą takie być


____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies