Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród do odnowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród do odnowy

Zana 15:29, 18 lip 2018


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Gosiek33 napisał(a)


ta po lewej to ubiegłoroczna sadzonka, na środku może ktoś mi podpowie co to za odmiana?




Ta po prawej to wygląda na Raspberry Truffle. Bardzo ładna
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
anka_ 15:34, 18 lip 2018


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340




To tiarelka ? Jaka? Piękna.
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
TAR 16:03, 18 lip 2018


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7355
tak, tiarella ale odmiany nie znam
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Gosiek33 20:09, 18 lip 2018


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
TAR napisał(a)


na m naprawili wszystko co nie dzialalo, jednak i ja juz rzadziej tam wchodze, nie mam czasu, stare forumki sie wykruszyly. a tu czy zakladac watek, nie wiem. niektore postanowienia regulaminu nie do konca sa dla mnie akceptowalne musze to jeszcze chwile przetrawic
Gosiu ogrodowe foty zaniedbalam masakrycznie, nie chce mi sie zwyczajnie, stracilam serce do pokazywania. choc w ogrodzie codziennie jakies zmiany, wszystko kwitnie i rosnie jak na drozdzach. co mnie zaskoczylo i nie moge do konca ogarnac to to, ze rosliny ktore rewelacyjnie mi rosly w starym ogrodzie tu sie nie odnajduja mimo stworzenia im optymalnych warunkow. a szkoda. generalnie zyjemy, na maxa korzystamy z ogrodu i tarasowych wypoczynkow oczko tak zaroslo ze wiosna czeka je mnostwo zmian, rabaty przytarasowe chce skomponowac od nowa, nie podoba mi sie tamtejszy misz masz. jedynie wrzosy jak mnie nie lubily tak dalej nie lubia


W dobre miejsce trafiłaś
Tu głównie o roślinkach gadamy. Teraz masz za dobrą ziemię więc nie wszystkie z poprzedniego ogrodu mogą się odnaleźć. Wrzosy lubią kwaśną, suchą glebę i słoneczne stanowisko. A Twój czarnoziem chyba dla nich za bogaty. Masz i tak taką masę pięknych nasadzeń, że chyba marcinki z powodzeniem wrzosy Ci zastąpią.
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 20:12, 18 lip 2018


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
TAR napisał(a)
a dla ciebie zajawka i podziekowanie za przepiekne iryski






popatrz, a u mnie nie zakwitły tiarella też nie była tak piękna jak poprzednio, dobrze, że u Ciebie ślicznie się prezentowały

To moja słabość, że żółta tojeść słabo u mnie przyrasta. A tak bardzo mi się podoba.

Ruda Białasy zaczepia?
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 20:13, 18 lip 2018


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Zana napisał(a)


Ta po prawej to wygląda na Raspberry Truffle. Bardzo ładna



Bardzo dziękuję, zaraz zrobię sobie tabliczkę by nie zapomnieć
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 20:14, 18 lip 2018


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
anka_ napisał(a)




To tiarelka ? Jaka? Piękna.


Też tak uważam. Wzięłaś ode mnie szczepkę?
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gruszka_na_w... 20:54, 18 lip 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22060
W tym roku po raz pierwszy posadziłam tiarelki, bo cienia ma ciut więcej. Byłabym przeszczęśliwa, gdyby tak się prezentowała.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
TAR 20:54, 18 lip 2018


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7355
tiarelka ta akurat kupiona w ogrodniczym, ta od ciebie jest troche inna, listki ma inne i rosnie przy rododendronach
z kolei wrzosy nie sa posadzone w czarnoziemie a od strony lasu, tam mam oryginalna ziemie dzialki czyli lesne piachy i kwachy a wrzosy maja duzo slonca. trudno, rezygnuje z nich na razie. u mnie glownie tojesc zolta jest nasadzona po calosci przy oczku i pomiedzy roslinami przy kaskadzie. zielonych mialam mniej ale tez rosna. za to znalazlam darmowe zrodlo zielonych tojesci, moge rwac do oporu i zadarniac swoje grunty. chwilowo darmowe kepki sie rozmnazaja na pryzmie.
bialaski na wiewiory wcale nie zwracaja uwagi, wiewiory sa dwie i ganiaja sie po suchym drzewku przy ogrodzeniu, musze jedynie kota sasiadow przepedzac bo na nie usiluje polowac. bialaski generalnie egzystuja w symbiozie ze zwierzaczkami zyjacymi w naszym ogrodku albo tylko wizytujacymi jak np. rude czy jeze.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
TAR 20:57, 18 lip 2018


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7355
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
W tym roku po raz pierwszy posadziłam tiarelki, bo cienia ma ciut więcej. Byłabym przeszczęśliwa, gdyby tak się prezentowała.


moja rosnie w dosc wilgotnym miejscu, ma cien ale i duzo slonca takiego azurowego. kepka kupiona rok temu potroila swoja wielkosc. rosnie pod cyprysnikiem blotnym, chyba jej to pasuje
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies