Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród do odnowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród do odnowy

KasiaBawaria 08:38, 24 kwi 2019


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
U mnie piwonie kwitna jak oszalale..Maja mase kwiatow.Lisci nie widac.U mnie gleba piaszczysta glina. Zima podsypuje popiolem z kominka. Jak je przejelam nie kwitly. Poza tym nie podlewam wogole, nie nawoze.

Moj bez palibin co roku pieknie kwitnie,ale kwiaty sa krotko. Krocej niz u zwyklego bzu.
____________________
Zapraszam na kawe
Gosiek33 10:28, 24 kwi 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Mam pół wiaderka popiołu, może podsypię

Choć je jesteś dobrym przykładem - u Ciebie i hortensje ogrodowe kwitną jak szalone
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
KasiaBawaria 10:55, 24 kwi 2019


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Gosiek- ale na poczatku nie chcialy kwitnac przez 3 lata. Daj im czas
____________________
Zapraszam na kawe
Gosiek33 11:40, 24 kwi 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Dam, dam wyboru nie mam. Posadziłam na nowym miejscu ubiegłej jesieni, wiosną budowały krzaczki, niektóre zakwitły, teraz się zbierają. Liczę, że choć część ładnie zakwitnie w tym roku. Idę popiołem podsypać... w ten wicher
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
JoannA 20:44, 24 kwi 2019


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
Gosiek33 napisał(a)
Będziemy kwiaty bzów wąchać. Miss Kim obsypany pąkami a w zeszłym roku chyba wcale nie kwitł

jeżówki z wyjątkiem Cherry Fluff powychodziły, zapłaczę się jak okażą się jednorocznymi

Co Wy dziewczyny z tymi Cherry Fluff?
Specjalnie dzisiaj wykopałam dwie bo jakoś słabowicie wyglądały, a one rosną, mają pełno pąków tylko jeszcze w ziemi, pewnie one po prostu później ruszają. Teraz wsadziłam do doniczki bo taka susza, że boję się że je ukatrupię na rabacie.
Jeszcze jest taka ewentualność, że je nornice pożarły. U mnie jedną jeżówkę zeżarły, ale jak zobaczyłam szczątki korzonków bo wsadziłam i rośnie
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
jolanka 20:58, 24 kwi 2019


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16456
Gosiu, te jeżówki cherry f. tez u mńie dopiero zaczynają się ruszać I tez czekam
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Gruszka_na_w... 21:09, 24 kwi 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22036
Wolałabym się obyć bez białej włókniny w warzywniku.
Popiołu drzewnego mam sporo, bo codziennie w sezonie grzewczym palimy w piecokominku. Popiół wysypuję tam, gdzie planuję pomidory i na rabaty ozdobne.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
tulucy 22:35, 24 kwi 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Moje cherry ruszyły też, a już myślałam, że mnie nie lubią i że wypadły.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Gosiek33 07:50, 25 kwi 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Na pięć kępek Chery Fluff tylko dwie nieśmiało ruszyły, trzy jeszcze śpią, ale susza okrutna - podlewam. Inne odmiany mają już niezłe czuprynki.

Piwonie mają pąki, a tak narzekałam

Też nie lubię białych szmat w ogrodzie, ale jak mają pomóc?

____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
anka_ 08:21, 25 kwi 2019


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Gosiek33 napisał(a)
Też nie lubię białych szmat w ogrodzie, ale jak mają pomóc?
U mnie bez agrowłókniny nie miałabym szans na warzywa. Po pierwsze jak Hania napisała- bardzo szybko przesycha wierzchnia warstwa ziemi, akurat ta, w której są nasionka. Jak puszczą korzonki to zdejmuję i radzą sobie same. Po drugie- koty. Te dwa, trzy tygodnie tak nie przeszkadza ta włóknina, a i wschody szybsze i równiejsze.
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies