Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród do odnowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród do odnowy

Gosiek33 07:08, 17 maj 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Delicious candy wypuściła pąk kwiatowy


____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
April 08:33, 17 maj 2019


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10147
Gosiu, zrobiłam fotki bożykwiata. Zrobił się zupełnie biały. Nie będę ci tu zaśmiecać. Pogadamy jutro
____________________
April April podbija las Mazowsze
tulucy 08:41, 17 maj 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Dzięcioły też wyciągają pisklaki. Ale generalnie to wyciągają w celach spożywczych, więc raczej by śladu nie było.
Czasem zdarza się też - nierzadko - że rodzice sami wyrzucają najsłabsze pisklę, bo albo jemu coś jest, za mało je albo co, albo też oni nie mogą wykarmić wszystkich. Albo zupełnym przypadkiem pisklę wypada, bo za dużo towaru jest w gnieździe i sięgają do otworu.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
TAR 09:18, 17 maj 2019


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7283
Gosiek33 napisał(a)
Wyszłam rankiem do ogrodu i poczułam się jak Muminki w dżungli... no prawie

woda paruje i lekką mgiełką się wznosi, rośliny w jeden dzień po tych deszczach w oczach prawie podwoiły zielone a wszelkie ptactwo oszalało i na wyścigi różne pieśni wyśpiewuje


dla pamięci by nie niszczyć niechcący biedronek ich jajek i larw


Pułapka na ślimaki zmyslna, gdzie taka zakupic? moj mezus dzis zaklad odstraszacze na krety i nornice zdemontowane jesienia.

a ja dzis o 5.30 rano wyfrunełam do lasu, nie moglam spac taki swiergot za oknem, Wicio tez nie spal. Wziełam dziada i poszlismy w las. Pieknie było tak mroczno, mgliscie i tajemniczo. Podreptalismy najpierw na zerowiska żurawi, troche poogladalismy i powrot do domu. Jak wracalismy to natknelismy sie na łosia i pieknego jelenia (prawde mowil lesniczy, ze bryka u nas łoś). widzialam tez kilka liskow. Wiciowi niekoniecznie podobała sie wycieczka ale droga powrotna na raczkach w zawinietym reczniku ukoila psiego nerwa jak wrocilismy to Kastek leniwiec dalej chrapal z mezatym. nic ich nie ruszyło. Dopiero dziamgolacy ekspres i kawa.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Brzozowadzie... 10:23, 17 maj 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
TAR napisał(a)


Pułapka na ślimaki zmyslna, gdzie taka zakupic? moj mezus dzis zaklad odstraszacze na krety i nornice zdemontowane jesienia.

a ja dzis o 5.30 rano wyfrunełam do lasu, nie moglam spac taki swiergot za oknem, Wicio tez nie spal. Wziełam dziada i poszlismy w las. Pieknie było tak mroczno, mgliscie i tajemniczo. Podreptalismy najpierw na zerowiska żurawi, troche poogladalismy i powrot do domu. Jak wracalismy to natknelismy sie na łosia i pieknego jelenia (prawde mowil lesniczy, ze bryka u nas łoś). widzialam tez kilka liskow. Wiciowi niekoniecznie podobała sie wycieczka ale droga powrotna na raczkach w zawinietym reczniku ukoila psiego nerwa jak wrocilismy to Kastek leniwiec dalej chrapal z mezatym. nic ich nie ruszyło. Dopiero dziamgolacy ekspres i kawa.

Aaaa, ale ładnie opisałaś! No poczułam się przez chwilę jak w dziewiczej puszczy...
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Gosiek33 12:45, 17 maj 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
April napisał(a)
Gosiu, zrobiłam fotki bożykwiata. Zrobił się zupełnie biały. Nie będę ci tu zaśmiecać. Pogadamy jutro



wstaw zdjęcie, bedzie porównanie

to żadne zaśmiecanie tylko lekcje poglądowe
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Zana 12:55, 17 maj 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
No smutna ta historia z ptaszonkiem.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Gosiek33 12:57, 17 maj 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
tulucy napisał(a)
Dzięcioły też wyciągają pisklaki. Ale generalnie to wyciągają w celach spożywczych, więc raczej by śladu nie było.
Czasem zdarza się też - nierzadko - że rodzice sami wyrzucają najsłabsze pisklę, bo albo jemu coś jest, za mało je albo co, albo też oni nie mogą wykarmić wszystkich. Albo zupełnym przypadkiem pisklę wypada, bo za dużo towaru jest w gnieździe i sięgają do otworu.



Wiem, że teraz większe zwierzęta polują na mięsko dla swoich pociech. I właśnie to marnotrawstwo mnie dziwi.

No tak ale gniazdo jest martwe, nie został żaden pisklak.
I takie marnotrawstwo było w budce sikorek w ubiegłym roku. Dziwiłam się, że nie całe gniazdo zostało wybrane
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 13:02, 17 maj 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
TAR napisał(a)


Pułapka na ślimaki zmyslna, gdzie taka zakupic? moj mezus dzis zaklad odstraszacze na krety i nornice zdemontowane jesienia.

a ja dzis o 5.30 rano wyfrunełam do lasu, nie moglam spac taki swiergot za oknem, Wicio tez nie spal. Wziełam dziada i poszlismy w las. Pieknie było tak mroczno, mgliscie i tajemniczo. Podreptalismy najpierw na zerowiska żurawi, troche poogladalismy i powrot do domu. Jak wracalismy to natknelismy sie na łosia i pieknego jelenia (prawde mowil lesniczy, ze bryka u nas łoś). widzialam tez kilka liskow. Wiciowi niekoniecznie podobała sie wycieczka ale droga powrotna na raczkach w zawinietym reczniku ukoila psiego nerwa jak wrocilismy to Kastek leniwiec dalej chrapal z mezatym. nic ich nie ruszyło. Dopiero dziamgolacy ekspres i kawa.



weź nie drażnij mieszczuchów, myślę, że lepszego miejsca na ziemi szukać nie musisz

tym bardziej, że ulubione miejsce zdewastowali


pułapka na ślimaki z atraktantem

____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
TAR 13:28, 17 maj 2019


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7283
Gosia korzystam ile moge, wczoraj poszlismy wczesniej spac to nie bolało. Za to w deszczowe poranki drugi bialas jest nie do ruszenia. nawet powieki nie uniosł tylko sie bardziej rozwalil na lozku. autentycznie usłyszałam westchnienie radosci i satysfakcji, ze ma wiecej miejsca

a w ogole to uwielbiam to moje miejsce o poranku, tylko ogrod i las za plotem motywuja mnie do wczesnego wstawania w weekendy od wiosny do jesieni.

pulapki zakupie bo wygladaja znacznie estetyczniej niz moje michy z piwem, ktore bialasy podprowadzaja
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies