Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród do odnowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród do odnowy

paniprzyroda 14:30, 24 cze 2019

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Gosiu, kiedyś miałam podobnego mikołajka do tej pięknotki oprócz tych zwykłych. Rósł ładnych kilka lat, aż mi się zachciało go przesadzić, niestety, zabiegu nie wytrzymał. Wybierz tym odmianowym dobre miejsce, by nie przesadzać, ich palowe korzenie tego nie znoszą. Siewki trzeba wybierać póki młodziutke, by się dobrze przyjmowały
____________________
Dwa ogrody
Gosiek33 14:36, 24 cze 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
paniprzyroda napisał(a)
Gosiu, kiedyś miałam podobnego mikołajka do tej pięknotki oprócz tych zwykłych. Rósł ładnych kilka lat, aż mi się zachciało go przesadzić, niestety, zabiegu nie wytrzymał. Wybierz tym odmianowym dobre miejsce, by nie przesadzać, ich palowe korzenie tego nie znoszą. Siewki trzeba wybierać póki młodziutke, by się dobrze przyjmowały


O właśnie, dlatego gdy miałam nowe posadzić to kupiłam młode sadzonki

On lubi słońce ale wczoraj zaczął mdleć w upale
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
April 20:00, 24 cze 2019


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10287
Gosiu, ten stachys który kupiłam to officinalis Ukkie. Ma mieć docelowo 20-30 cm.
____________________
April April podbija las Mazowsze
Gosiek33 07:49, 25 cze 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
April napisał(a)
Gosiu, ten stachys który kupiłam to officinalis Ukkie. Ma mieć docelowo 20-30 cm.


Obejrzałam sobie, podoba mi się
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
TAR 12:43, 25 cze 2019


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7588
Gosia a moze twoje zawilce popwinny isc do cienia, moje wielkokwiatowe od wczesnego przedpoludnia do 18 w pełnym słoncu. Ale maja mokro (sa przy oczku a tam jest waz trachniety od kaskady wiec maja non stop mokrą ziemie) Te mini moze maja inne wymagania.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Gosiek33 14:31, 25 cze 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
TAR napisał(a)
Gosia a moze twoje zawilce popwinny isc do cienia, moje wielkokwiatowe od wczesnego przedpoludnia do 18 w pełnym słoncu. Ale maja mokro (sa przy oczku a tam jest waz trachniety od kaskady wiec maja non stop mokrą ziemie) Te mini moze maja inne wymagania.



Pierwszy raz je tu spaliło, popatrzyłam przed chwilą już ożywają. Grąc jest taki jak w Hiszpanni chyba. Jak nic jajka ugotują się po pięciu minutach w piasku...

Wczoraj mnie totalnie połamało, dodatkowo chyba się przegrzałam, miałam temp, wysokie ciśnienie bleee i nie podlewałam ogrodu a ten skwar do przyszłęgo tygodnia wszytko padnie


Z innej beczki - masz podlewanie kropelkowe?
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
KasiaBawaria 09:58, 26 cze 2019


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Tez u was taki gorac?U nas do tego susza. Wszedzie pada a nas deszcze omijaja Dzisiaj 36 stopni
____________________
Zapraszam na kawe
tulucy 10:59, 26 cze 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12908
Gorąco...
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
TAR 11:00, 26 cze 2019


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7588
Gosiek33 napisał(a)



Pierwszy raz je tu spaliło, popatrzyłam przed chwilą już ożywają. Grąc jest taki jak w Hiszpanni chyba. Jak nic jajka ugotują się po pięciu minutach w piasku...

Wczoraj mnie totalnie połamało, dodatkowo chyba się przegrzałam, miałam temp, wysokie ciśnienie bleee i nie podlewałam ogrodu a ten skwar do przyszłęgo tygodnia wszytko padnie


Z innej beczki - masz podlewanie kropelkowe?


biedna, siedz w domu i sie chłodź, nie ma sensu cokolwiek robic w ten upal.

nie mam żadnego podlewania poza ręcznym, jak rozstawie węze to jest moja ziemia trzyma wilgoc, rok temu przy suszy tylko troche podlewalismy. wszystkie rabaty mam wyłożone kora plus gestosc nasadzen - to wilgoc trzyma.

u nas padalo ostatnie tygodnie codziennie a wcale upalow nie bylo. ostatni raz padało w ub. weekend, ziemia na razie nasaczona jak gabka. dopiero od wczoraj cieplo +29 a dzis +34. Wicio pod sama klima sie uklada, musze go gonic zeby nie przeziebil nerek.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Gosiek33 11:12, 26 cze 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
KasiaBawaria napisał(a)
Tez u was taki gorac?U nas do tego susza. Wszedzie pada a nas deszcze omijaja Dzisiaj 36 stopni



Teraz mam 31C a słońce trochę za chmurkami się chowa. W moim rejonie dawno nie padało
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies