Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród do odnowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród do odnowy

tulucy 23:17, 07 sie 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12908
U mnie już pada.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
inka74 23:36, 07 sie 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Aż sobie skopiowałam palczatki. Zakup tej jednej w ZP zachęcił mnie do większej ilości.

A te trawki.pl to nie o nich dziewczyny pisały że malutkie sadzonki i pomylone? Poprawcie mnie proszę.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Gosiek33 06:52, 08 sie 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Popadało!

Pół nocy lekki deszczyk szumiał, w beczce na dnie widać, że przybyło


Spieszę donieść - proso po deszczu leży, wyschnie to wstanie. Ale chyba tak było - to najwyższe musiałam podwiązywać
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 07:09, 08 sie 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Czy ktoś wie co co to za roślinka, w szkółce nie opisana i nikt nie miał pojęcia co to




chyba znalazłam - to jakaś kokorycz żółta, tylko liście nieco inne?
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 08:07, 08 sie 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
pestka56 napisał(a)
Dziś raczej nie ma szans na deszcz, chociaż niektóre strony podawały prognozy na deszczowe popołudnie i noc. Za to duża burza idzie w kierunku Gdańska.

Tulucy, jeśli szukasz przebarwiających liście traw, pomyśl o którejś z palczatek. Mają bardzo ciekawe wybarwienia liści i kwiatostanów.
Andropogon gerardii 'Blackhawks' jest bordowa, 'Indian Warior' - czerwona wpadający brąz, 'Red October' - ogniście czerwona, a Schizachyrium scoparium 'Ultraviolet' ma liście zielono-fioletowe. Schizachyrium scoparium 'Prairie Blues' jest dosłownie niebieska. Jest jeszcze piękna olbrzymia ponad 150 cm wysokości Andropogon hallii 'Purple Konza' w kolorze bordowym.
Poza tym zaletą palczatek jest, że stoją sztywno.



Palczatki stoją nawet po deszczu?
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
pestka56 13:52, 08 sie 2019


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4463
Proso się kładzie i wygląda wtedy paskudnie, a palczatki są sztywne jak trzcinniki.
____________________
Kasia
TAR 13:58, 08 sie 2019


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7607
inka74 napisał(a)
Aż sobie skopiowałam palczatki. Zakup tej jednej w ZP zachęcił mnie do większej ilości.

A te trawki.pl to nie o nich dziewczyny pisały że malutkie sadzonki i pomylone? Poprawcie mnie proszę.


kupowalam do starego ogrodu, kupowalam do nowego, nie narzekam, sadzonki moze nie najwieksze ale za to zdrowe i szybko sie rozrosły w przeciwienstwie do podpędzanych z innego sklepu, ktore zimy nie przetrwaly
____________________
Ogrod nad bajorkiem
TAR 14:00, 08 sie 2019


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7607
pestka56 napisał(a)
Proso się kładzie i wygląda wtedy paskudnie, a palczatki są sztywne jak trzcinniki.


u mnie proso sie nie kladzie, a popadalo solidnie. trzcinniki jakos znielubilam
____________________
Ogrod nad bajorkiem
April 14:01, 08 sie 2019


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10309
Gosiek33 napisał(a)
Popadało!

Pół nocy lekki deszczyk szumiał, w beczce na dnie widać, że przybyło


Spieszę donieść - proso po deszczu leży, wyschnie to wstanie. Ale chyba tak było - to najwyższe musiałam podwiązywać


Ja mam od wiosny posadzone proso Sangria i stoi nawet po ulewie poprzedniej nocy. Tej nocy też padało Mniej, ale zawsze coś.
Cieszę się że deszczyk i do ciebie dotarł.
____________________
April April podbija las Mazowsze
TAR 14:03, 08 sie 2019


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7607
Gosiek33 napisał(a)



Palczatki stoją nawet po deszczu?


nie mam z nimi problemu. generalnie moje trawki jakies bezproblemowe, po deszczu nic sie nie kladzie, sadzce jak zolnierze na bacznosc. jedynie hyzopy zaczely cos sie pokladac, mus podciac. no i te nieszczesne lawendy. wiecej ich nie sadze a powoli wymienie na inne rosliny. na razie zrobilam za duzo rewolucji i sie boje ze połowek wiecej nie strawi zaczne na wiosne malymi kroczkami
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies