Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród do odnowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród do odnowy

Gosiek33 17:49, 29 sie 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
tulucy napisał(a)
śniedkami to ja się bardzo chętnie podzielę jakby co... oddam ile mam



Może się wproszę
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 18:23, 29 sie 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
KasiaBawaria napisał(a)
A co to za opryski? Kocimietka grzyba ma? Jeszcze z grzybem jej nie mialam. Za to floksa i przetaczniki wzielo. A moje jagody rak zaatakowal



Nikt nie chce wierzyć do czasu aż zobaczy, biały nalot na kocimiętce. Jakie opryski?
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 18:24, 29 sie 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
inka74 napisał(a)
Gosiu, szukając bożykwiatu, który u ciebie widziałam na wątku niestety wpadłam w sidła oferty bylinowej, która mnie totalnie zaskoczyła. Nie wiem jak ja zamówienie zmieszczę u mnie na rabatach...



Pochwal się co zamówiłaś?
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
KasiaBawaria 08:22, 30 sie 2019


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Gosiek33 napisał(a)



Nikt nie chce wierzyć do czasu aż zobaczy, biały nalot na kocimiętce. Jakie opryski?

Pisala tu ktoras z zdiewczyn o opryskach PV? Czy cos pomieszalam...?

____________________
Zapraszam na kawe
KasiaBawaria 08:23, 30 sie 2019


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
galgAsia napisał(a)
Ciekawe, co ja zastanę w ogrodzie po powrocie... Póki pryskałam RT/PW, nie miałam żadnego świństwa. Ani mączniaka, ani plamistości, ani innego grzyba - aż byłam w szoku . W przyszłym roku też będę pryskać


O tutaj
____________________
Zapraszam na kawe
galgAsia 09:49, 30 sie 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Ja tam nie wiem, czy one - te opryski - dadzą radę tak jednorazowo, interwencyjnie. Trzeba by Mazana lub Toszkę zapytać, oni wiedzą na pewno . Dopiero w tym sezonie zaczęłam. Ale można spróbować, jak masz propionian. A jak nie, to ja bym tę kocimiętkę zcięła do gołego. Zaraz odbije, a jak będą temperatury umiarkowane, to może będzie dobrze... Z naciskiem na może
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Toszka 12:54, 30 sie 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Żeby opryski eko działały, niestety trzeba systematyczności przez cały sezon. Najlepszym dowodem na to jest moja grusza - zaniedbałam ją z opryskami i mam w tym roku rdzę.

Kocimiętkę mozna nisko ściąć. Jeszcze w tym roku zakwitnie.

Mączniak atakuje, bo były z tydzień temu znaczne skoki temperatur dzień-noc
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
TAR 13:34, 30 sie 2019


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7324
no ja niestety ze wzgledu na natlok roznych obowiazkow nie dam rady ani przygotowac ani robic opryskow eko regularnie. wiec praktycznie wcale nie robie. zardzawionej gruszy sie pozbylam ale opryski by mi nie pomogly jak dookola u sasiadow jalowce kroluja a w lesie osutka i grzyb od debow.
niestety czasem na robactwo prysne ale to juz ostatecznosc. na grzyba pryskalam ostatnio smierdziuchem czosnkowym, dostalam troche mikstury od mamy. matyldo jak to capilo.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Gosiek33 13:53, 30 sie 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Rudbekia Henry Eilers


____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 14:59, 30 sie 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Kocimiętka to pikuś, szary nalot już na wielu roślinach zaczyna się pokazywać. Pryskać - nie pryskać?
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies