Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród do odnowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród do odnowy

TAR 12:38, 02 paź 2019


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7575
ja ze swojego oczka wypompowuje cała wode, do sucha i wiosna zwyklym odkurzaczem zbieram smieci, piasek i osady. oczywiscie z oczka musi byc odpompowana posniegowa breja i deszcze. a meżaty jeszcze woda czysta obmywa kamlotki, boki formy i dno (przyznaje, ze przesadza ale wez chlopu przetłumacz jak sie uprze )
____________________
Ogrod nad bajorkiem
anka_ 13:21, 02 paź 2019


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Orange Dream cudowny,. Fajnie, że masz osłonięte rabaty i możesz sobie pozwolić na takie piękności. Mój niestety po zimie nie odbił.

Gosiu wybierasz się może w tym roku do Rogowa?
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Gosiek33 13:28, 02 paź 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Tę brzózkę na targach zobaczyłam, szybko musiałam podjąć decyzję. Kruszyny mam, Gracilis wdziałam ale dużą sadzonkę, do klona Disscectum jeszcze nie dojrzałam. Mam jeszcze maleńką 'Trost's Dwarf'
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 13:51, 02 paź 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
inka74 napisał(a)
Gosiu - pamiętasz jak rozmawiałyśmy o czyszczeniu oczka? W obecnym Działkowcu jest artykuł
Fragment dla ciebie


Bardzo dziękuję
Napisane jest może co zrobić z wodnymi roślinkami rosnącymi w donczkach i wpuszczonymi do wody?
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 13:53, 02 paź 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
TAR napisał(a)
ja ze swojego oczka wypompowuje cała wode, do sucha i wiosna zwyklym odkurzaczem zbieram smieci, piasek i osady. oczywiscie z oczka musi byc odpompowana posniegowa breja i deszcze. a meżaty jeszcze woda czysta obmywa kamlotki, boki formy i dno (przyznaje, ze przesadza ale wez chlopu przetłumacz jak sie uprze )


Czyścicie dopiero wiosną a teraz tylko wszystko wypompowujesz, ok przyswoiłam
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 13:54, 02 paź 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
anka_ napisał(a)
Orange Dream cudowny,. Fajnie, że masz osłonięte rabaty i możesz sobie pozwolić na takie piękności. Mój niestety po zimie nie odbił.

Gosiu wybierasz się może w tym roku do Rogowa?



Aniu co robisz z doniczkami wodnych roślin zimą?

Mam nadzieję, że mój przetrzyma, jestem gotowa nakłAdać białe czapki części krzewów. Tam rośnie magnolia, też całą zimę opatulona była i kalina Eskimo pierwszy rok


Do Rogowa oczywiście chciałabym ale nie jestem pewna czy mi się uda
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
anka_ 14:01, 02 paź 2019


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Gosiek33 napisał(a)
Aniu co robisz z doniczkami wodnych roślin zimą?

Do Rogowa oczywiście chciałabym ale nie jestem pewna czy mi się uda
Gosiu u mnie wszystko zimuje w oczku. Rozpław w pierwszą zimę według zaleceń Ani/MałejMi przeniosłam na głębsze wody, ale były sadzone jesienią. W tym roku zostają normalnie.
Jakbyś jechała to proszę daj znać.
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
TAR 14:01, 02 paź 2019


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7575
Gosiek33 napisał(a)


Czyścicie dopiero wiosną a teraz tylko wszystko wypompowujesz, ok przyswoiłam


pewnie ze tak, po co dwa razy odwalac brudna robote, po jesieni i zimie w oczku rozne cuda mamy od utopionych myszy po zgnile liscie. tak myslałam czy w tym roku nie zabezpieczyc płachta styropianu zeby deszczowka i snieg nie zalegały
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Gosiek33 14:02, 02 paź 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
anka_ napisał(a)
Gosiu u mnie wszystko zimuje w oczku. Rozpław w pierwszą zimę według zaleceń Ani/MałejMi przeniosłam na głębsze wody, ale były sadzone jesienią. W tym roku zostają normalnie.
Jakbyś jechała to proszę daj znać.



Hmmm, ale Twoje oczko głębsze Oczywiście odezwę się. Jakąś datę masz na myśli?
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 14:03, 02 paź 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
TAR napisał(a)


pewnie ze tak, po co dwa razy odwalac brudna robote, po jesieni i zimie w oczku rozne cuda mamy od utopionych myszy po zgnile liscie. tak myslałam czy w tym roku nie zabezpieczyc płachta styropianu zeby deszczowka i snieg nie zalegały



Ważne by sam materiał oczkowy nie popękał, reszta to pikuś, choć kamienie też chyba lepiej wyjąć ze środka
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies