Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród do odnowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród do odnowy

Pszczelarnia 14:45, 02 paź 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
I ja jestem zafiksowana na klony ale mam niewiele i tylko jednopniowe. Teraz poluję na Brilantissimum. Nie mogę przejść koło niego obojętnie w Wojsławicach.

Czy te pokazane astry nie łapią Ci mączniaka? Masz jakieś doświadczenie z nimi?

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
TAR 14:57, 02 paź 2019


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7575
Gosiek33 napisał(a)



Ważne by sam materiał oczkowy nie popękał, reszta to pikuś, choć kamienie też chyba lepiej wyjąć ze środka


do tej pory nie wyciagałam i nie zamierzam, mezaty mało kregosłupa nie stracił jak je wkładał. nie jestem az taka zołza by miał je teraz w druga strone. formie nic nie bedzie. predzej waz do kaskady sparcieje niz forma popeka
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Gosiek33 14:57, 02 paź 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Pszczelarnia napisał(a)
I ja jestem zafiksowana na klony ale mam niewiele i tylko jednopniowe. Teraz poluję na Brilantissimum. Nie mogę przejść koło niego obojętnie w Wojsławicach.

Czy te pokazane astry nie łapią Ci mączniaka? Masz jakieś doświadczenie z nimi?



Czasem łapią, ale zawsze czymś podsadzam by nie było zbytnio widać. W którymś odcinku Maji przy prezentacji marcinków hodowczyni twierdziła, że ten typ tak ma i nie należy się zbytnio mączniakiem u marcinków przejmować. Od tej pory nie przejmuję się, podziwiam kwiaty







____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
TAR 14:58, 02 paź 2019


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7575
Pszczelarnia napisał(a)
I ja jestem zafiksowana na klony ale mam niewiele i tylko jednopniowe. Teraz poluję na Brilantissimum. Nie mogę przejść koło niego obojętnie w Wojsławicach.

Czy te pokazane astry nie łapią Ci mączniaka? Masz jakieś doświadczenie z nimi?



no ja tez poluje na tego samego, ciezko go dostac w jakiejs przyzwoitej formie, wszystko szczepione wysoko w kulke a ja chce zeby bylo nisko, bardziej naturalnie. kulek mam dosc.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Gosiek33 17:24, 02 paź 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Takie zdumienie, drugi rok taki żółtek jesienią świeci



____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
anka_ 17:28, 02 paź 2019


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Ale cudna. Jaka to odmiana?
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Gosiek33 17:30, 02 paź 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
anka_ napisał(a)
Ale cudna. Jaka to odmiana?



Nie mam bladego pojęcia, to moja pierwsza trawka w ogrodzie
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
TAR 18:01, 02 paź 2019


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7575
czesc moich rozplenic tez tak na miodowo sie wybarwi, nie do konca mi to pasuje, wolalabym je zielone
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Gosiek33 18:04, 02 paź 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
TAR napisał(a)
czesc moich rozplenic tez tak na miodowo sie wybarwi, nie do konca mi to pasuje, wolalabym je zielone



Nie wiem czy nie odpowiadają za to letnie upały a potem susza, wcześniej tak nie było
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gruszka_na_w... 18:09, 02 paź 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Gosiek33 napisał(a)
Drumondi chyba wyższy docelowo ale flamingo ładny cały sezon


Z tego, co pamiętam, to Elfir z Muratorowego ogrodu bardzo odradzała sadzenie klonów Flamingo. To jakieś amerykańskie, krótkowieczne wynalazki, szalenie inwazyjne i zagrażające naszym rodzimym drzewom. To taka drzewiasta odmiana nawłoci kanadyjskiej.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies