Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród do odnowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród do odnowy

Gosiek33 18:13, 02 paź 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Z tego, co pamiętam, to Elfir z Muratorowego ogrodu bardzo odradzała sadzenie klonów Flamingo. To jakieś amerykańskie, krótkowieczne wynalazki, szalenie inwazyjne i zagrażające naszym rodzimym drzewom. To taka drzewiasta odmiana nawłoci kanadyjskiej.


gdzie człowiek się nie obróci a tam niebezpieczeństwo, o tym akurat nie słyszałam
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
TAR 18:24, 02 paź 2019


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7569
Gosiek33 napisał(a)



Nie wiem czy nie odpowiadają za to letnie upały a potem susza, wcześniej tak nie było


ja cie bardzo przepraszam ale jakie upały? u nas prawie co tydzien lalo, ziemia ciagle mokra. w moim przypadku to raczej grzyb sobie poczyna
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Gruszka_na_w... 18:42, 02 paź 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Gosiek33 napisał(a)


Czasem łapią, ale zawsze czymś podsadzam by nie było zbytnio widać. W którymś odcinku Maji przy prezentacji marcinków hodowczyni twierdziła, że ten typ tak ma i nie należy się zbytnio mączniakiem u marcinków przejmować. Od tej pory nie przejmuję się, podziwiam kwiaty



Przyjęłam podobną strategię.
Piękne zdjęcia.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gosiek33 20:09, 02 paź 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
TAR napisał(a)


ja cie bardzo przepraszam ale jakie upały? u nas prawie co tydzien lalo, ziemia ciagle mokra. w moim przypadku to raczej grzyb sobie poczyna


To nie wiem czemu drugi rok tak się żółci
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
wunia 20:30, 02 paź 2019


Dołączył: 05 sie 2018
Posty: 77
trawy przecież też się przebarwiają

mrokasia 21:21, 02 paź 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18115
A co to za trawa? Rozplenica? Moje Hamelny też łapią żółte tony.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Tamaryszek 22:37, 02 paź 2019

Dołączył: 21 sie 2012
Posty: 430
Witaj Gosiu! Klon Flamingo mam z 10 lat w ogrodzie, nie zauważyłam żadnych siewek. A podobno jesionolistne zagrażają naszej florze, bo strasznie się sieją. Rośnie w słońcu, no, może trochę półcieniu, gleba u mnie słaba, radzi sobie doskonale. Strzygę go mocno w końcu zimy.
Twoje szerokie plany ogrodu i zbliżenia bardzo ładne, a zdjęcie czyścca mnie urzekło.
____________________
Pozdrawiam , Tamaryszek http://www.ogrodowisko.pl/watek/3042-wizytowka-moj-swiat
inka74 22:52, 02 paź 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Gosiek33 napisał(a)


Bardzo dziękuję
Napisane jest może co zrobić z wodnymi roślinkami rosnącymi w donczkach i wpuszczonymi do wody?
jest, sugerują przechowanie w akwarium z tego co pamiętam. Jutro zerknę bo dziś padam na pysk i rzęsami się podpieram.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Gosiek33 07:48, 03 paź 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
wunia napisał(a)
trawy przecież też się przebarwiają




mrokasia napisał(a)
A co to za trawa? Rozplenica? Moje Hamelny też łapią żółte tony.


przebarwiają się ale akurat ta kępka penisetum dopiero drugi rok całkowicie wchodzi w żółtą fazę i to wcześniej
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 07:57, 03 paź 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Tamaryszek napisał(a)
Witaj Gosiu! Klon Flamingo mam z 10 lat w ogrodzie, nie zauważyłam żadnych siewek. A podobno jesionolistne zagrażają naszej florze, bo strasznie się sieją. Rośnie w słońcu, no, może trochę półcieniu, gleba u mnie słaba, radzi sobie doskonale. Strzygę go mocno w końcu zimy.
Twoje szerokie plany ogrodu i zbliżenia bardzo ładne, a zdjęcie czyścca mnie urzekło.



Cieszę się, że do mnie dotarłaś

Flamingo chce sobie posadzić TARcia ale jeszcze nie jest pewna. Zbiera informacje

Czyściec mam w kilku miejscach, tam gdzie rośnie od kilku lat i pozwalałam mu kwitnąć w tym roku bardzo słaby. Te kawałki, które przesadziłam nad oczko pięknie zmężniały, a te na zdjęciu wielkie uszy to odmiana Cotton Ball, ma większe uszy słabiej kwitnie
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies