Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród do odnowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród do odnowy

antracyt 17:25, 19 sty 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11658
Gosiek33 napisał(a)
Srokosz to dla mnie egzotyka, to ten co nabija zdobycz na kolce?

Tak wyczytałam, na szczęście nie znalazłam w okolicy jego łupów. Ma charakterystyczny czarny pas biegnący przez głowę. Widać go z daleka jak przesiaduje na słupach albo czubkach bezlistnych, niewysokich drzew. Kilka lat temu wypatrzyłam go pierwszy raz na słupie przy polach, na drugim krańcu wsi. Teraz zagląda na nieużytki zaraz obok nas.
Egzotykę mam na łąkach przy starych rozlewiskach Warty, gdzie codziennie chodzę z psem na spacery Są dudki, raniuszki, zimorodki, wilgi, czarne dzięcioły. A z drugiego brzegu rzeki czasami przylatuje parka bielików, która gniazduje w rezerwacie obok
Ale się pochwaliłam
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
JoannA 17:31, 19 sty 2021


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
Gosiek33 napisał(a)

Dopiero na zdjęciu zobaczyłam co to za ptaszek, u Ciebie to Anka zrobiła zdjęcie czubka iglaka i dopiero na powiększeniu w aparacie zobaczyłam te piękne czerwone przebarwienia Teraz zimno i bez słońca to chwilowo nie śpiewają

Gosieńko,
ale u mnie to Ania zdjęcia makolągwy zrobiła



____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
TAR 18:23, 19 sty 2021


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7355
antracyt napisał(a)

Tak wyczytałam, na szczęście nie znalazłam w okolicy jego łupów. Ma charakterystyczny czarny pas biegnący przez głowę. Widać go z daleka jak przesiaduje na słupach albo czubkach bezlistnych, niewysokich drzew. Kilka lat temu wypatrzyłam go pierwszy raz na słupie przy polach, na drugim krańcu wsi. Teraz zagląda na nieużytki zaraz obok nas.
Egzotykę mam na łąkach przy starych rozlewiskach Warty, gdzie codziennie chodzę z psem na spacery Są dudki, raniuszki, zimorodki, wilgi, czarne dzięcioły. A z drugiego brzegu rzeki czasami przylatuje parka bielików, która gniazduje w rezerwacie obok
Ale się pochwaliłam


u mnie podobny latem rezydował ale nie srokosz a gąsiorek z tego samego gatunku, tyle że rudawy. przesiadywal na najwyzszej sosnie przy duzym gniezdzie, chyba myszołowow
____________________
Ogrod nad bajorkiem
TAR 18:26, 19 sty 2021


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7355
jak widac kazdy ma jakies ciekawe ptaki w ogrodzie. Gosia, ze tez wypatrzyłaś tego pełzacza, szacun. A ruda boska.

jeden z karmnikow jest doczepiony do skrzyni ogrodowej, moze tam jablek sypne, niech maja, do karmnika dolozyłam suszona zurawine, zniklo dzis wszystko. Rano na fula zapełnione 6 karmnikow, wrocilam, wszystko wyżarte.Mialo sie ocieplac a na razie na osi -6 pokazuje a rano snieg padal.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Magleska 20:08, 19 sty 2021


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18484
Gosia
nadrobiłam i u Ciebie
fotki ptaszkowe mnie urzekły ....a pełzacza widzę pierwszy raz w życiu
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Gosiek33 10:59, 20 sty 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
antracyt napisał(a)

Tak wyczytałam, na szczęście nie znalazłam w okolicy jego łupów. Ma charakterystyczny czarny pas biegnący przez głowę. Widać go z daleka jak przesiaduje na słupach albo czubkach bezlistnych, niewysokich drzew. Kilka lat temu wypatrzyłam go pierwszy raz na słupie przy polach, na drugim krańcu wsi. Teraz zagląda na nieużytki zaraz obok nas.
Egzotykę mam na łąkach przy starych rozlewiskach Warty, gdzie codziennie chodzę z psem na spacery Są dudki, raniuszki, zimorodki, wilgi, czarne dzięcioły. A z drugiego brzegu rzeki czasami przylatuje parka bielików, która gniazduje w rezerwacie obok
Ale się pochwaliłam



Fajne masz ptaszki w okolicy.

Dudki i zimorodki też chciałabym na żywo zobaczyć
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 11:01, 20 sty 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
JoannA napisał(a)

Gosieńko,
ale u mnie to Ania zdjęcia makolągwy zrobiła





tak też napisałam, że Anka zrobiła tę fotkę
Jak się cieszę, że masz to zdjęcie i możesz je zaprezentować - piękny ptaszek i piękne zdjęcie
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 11:03, 20 sty 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
TAR napisał(a)
jak widac kazdy ma jakies ciekawe ptaki w ogrodzie. Gosia, ze tez wypatrzyłaś tego pełzacza, szacun. A ruda boska.

jeden z karmnikow jest doczepiony do skrzyni ogrodowej, moze tam jablek sypne, niech maja, do karmnika dolozyłam suszona zurawine, zniklo dzis wszystko. Rano na fula zapełnione 6 karmnikow, wrocilam, wszystko wyżarte.Mialo sie ocieplac a na razie na osi -6 pokazuje a rano snieg padal.


akurat patrzyłam w to miejsce


Z torbami pójdziesz karmiąc te skrzydlate żarłoki

jabłka wykładałabym po jednym, u mnie co nie zjadły zaczynało się psuć
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 11:05, 20 sty 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Magleska napisał(a)
Gosia
nadrobiłam i u Ciebie
fotki ptaszkowe mnie urzekły ....a pełzacza widzę pierwszy raz w życiu


każdy rejon ma swoje ptaszki

pełzacza widziałam chyba czwarty raz w życiu ale to naprawdę malutki ptaszk i trudno zobaczyć przy jego mimikrze
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
TAR 11:28, 20 sty 2021


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7355
Gosiek33 napisał(a)


zimorodki też chciałabym na żywo zobaczyć
mialam okazje przez cale lato podziwiac na spływach przez Rezerwat Brdy ale fotki nie dalo sie. Ponoc zamieszkuje tereny nad czystą woda, tam zaklada siedliska, wiec tam gdzie bywa woda najpewniej jest bardzo czysta. przesliczne kolorowe ptaki.

Gosiek33 napisał(a)


akurat patrzyłam w to miejsce


Z torbami pójdziesz karmiąc te skrzydlate żarłoki

jabłka wykładałabym po jednym, u mnie co nie zjadły zaczynało się psuć


dzis wylozylam jedno podzielone na ćwiartki. ten jeden kos faktycznie noclegownie sobie zrobil w karmniku, jak rano szlam z ziarnem to na chwile sie przeniosl na daszek smietnika, byl na wyciagniecie reki i wcale sie nie bal.

dokupilam 50 kilo ziarna. skoro juz zaczelam dokarmianie nie moge przestac. no i cieszy bardzo. w jakis sposob w glowie rekompensuje sobie zlo wyrzadzne zwierzetom.

czytalam ostatnio, ze gosciowi jakis wandal zniszczyl kilkadziesiat uli. no jak tak mozna? odnosze wrazenie, ze niektorym juz kompletnie odwala a spoleczenstwo glupsze, mniej empatyczne i roszczeniowe.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies