Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród do odnowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród do odnowy

antracyt 07:31, 19 sty 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11624
Ale fajny przegląd ptasi
U mnie od wiosny jest ptak bardzo podobny do rudzik, tylko ta radość na piersi jest mniej intensywna i ma ciemniejszy ogonek.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Kasya 07:40, 19 sty 2021


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41862
A ja jestem taka mądra bo mam atlas
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Anda 07:53, 19 sty 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33374
O właśnie, świetny przegląd ptasi
A ogród bardzo ładnie się prezentuje
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
mrokasia 08:23, 19 sty 2021


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
U mnie marnie z ptaszorami , nie przylatują bo koty pilnują. Plus tego taki, że nie muszę borówek siatką nakrywać .
Gosia, Ty w ten mróz z aparatem po ogrodzie chodziłaś???
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
JoannA 08:37, 19 sty 2021


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
Ale miałaś super gościa w ogrodzie. Czeczotka to gatunek przelotny i trzeba naprawdę dużo szczęścia żeby je spotkać.
W tym roku ich jeszcze nie widziałam, ale jak przylecą to trudno ich nie zauważyć, a raczej usłyszeć bo bardzo hałaśliwe są.
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
pestka56 12:22, 19 sty 2021


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
antracyt napisał(a)
Ale fajny przegląd ptasi
U mnie od wiosny jest ptak bardzo podobny do rudzik, tylko ta radość na piersi jest mniej intensywna i ma ciemniejszy ogonek.


Sprawdź jak wygląda Kopciuszek On wydaje taki charakterystyczny dźwięk trochę tak tarka taka do prania, a trochę jakby skrzek. Bardzo waleczne ptaszki
____________________
Kasia
pestka56 12:33, 19 sty 2021


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
Ten kot, to pewnie jakaś pozostałość przesądów.
We Francji jeszcze na początku XX wieku po kościelnej ceremonii ślubnej robijano czarnego kota o kolumnę. Krew powinna opryskać nowożeńców, a jak się uda, także pozostałych uczestników święta. Czasem nawet była to kolumna portalu wejściowego do kościoła.

Mój przyjaciel napisał dawno temu książkę, która nie doczekała się wydania, „Superstycja, czyli o przesądach ksiąg dwanaście” (ukazywała się we fragmentach we ”Wróżce”). Stąd zostało mi w pamięci kilka ciekawostek, np. wątroba niedźwiedzia miała przynosić szczęście i powodzenie. Nie chodziło o zjedzenie jej. Ową wątrobę wkładano pod łóżko.
Przyjaciel jest historykiem i na potrzeby książki, która miała być z założenia popularnonaukowa, przekopał się przez dostępne na świecie źródła.
____________________
Kasia
pestka56 12:38, 19 sty 2021


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
mrokasia napisał(a)
U mnie marnie z ptaszorami , nie przylatują bo koty pilnują. Plus tego taki, że nie muszę borówek siatką nakrywać .
Gosia, Ty w ten mróz z aparatem po ogrodzie chodziłaś???


To ja mam chyba szczęście, bo ptaki w moim ogrodzie się specjalnie nie przejmują. Mało tego obserwuję, że z upływem czasu także koty obojętnieją. A kotów u mnie 5 własnych i to młodych, bo to 2-latki. Są też koty na przychodne. Aktualnie jeden. No, i są przechodnie, czyli wędrujące z centrum wsi na jej obrzeża, a mój ogród po drodze.
____________________
Kasia
TAR 12:44, 19 sty 2021


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7292
pestka56 napisał(a)


Sprawdź jak wygląda Kopciuszek On wydaje taki charakterystyczny dźwięk trochę tak tarka taka do prania, a trochę jakby skrzek. Bardzo waleczne ptaszki


kopciuszek albo pleszka, czasem ich nie odrożniam, pleszka ma klate bardziej pomaranczową
____________________
Ogrod nad bajorkiem
TAR 12:50, 19 sty 2021


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7292
fajniutkie ptaszki, trznadlem jestem zaskoczona, myslalam ze one odlatuja na zime, sa podobne do kulczykow. a czeczotka do makolągwy

moje kosy tez siedza na gałeziach jak kury, a dzis biednego jednego po ciemku wystraszylam, poszlam na poranny spacer z białymi i jak zazwyczaj sypie wtedy ziarno do karmnikow, w jednym chyba spal kos, bo karmnik pusty a on wielce oburzony przysiadl na plocie ale nie odlecial. chyba bardziej od niego sie wystrachala, 5.30 rano jeszcze ciemnica a ten karmnik w najciemniejszym miejscu stoi swiatlo go nie obemuje.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies