Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina

sylwia_slomc... 22:05, 24 maj 2016


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81986
Milka napisał(a)

To się rozszalała towarzysko
fajnie już, że w ziemi, ale i tak musisz latac i podlewać, zanim zaskoczą, u nas susza i ciągle bez deszczu.

Podlewamy , ale na razie tylko to co niedawno sadzone inne sobie radzą bo moja ziemia pod skorupą długo wodę trzyma
Sadziłam w trocinówce dzisiaj limbę to pod trocinkami ziemia jeszcze klajster i to jest moje wybawienie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 22:06, 24 maj 2016


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81986
Agania napisał(a)

Piękny wazon, i kilka nowych rzeźb przybyło, wizyta u Gosi była, fajnie jest się zaprzyjaźniać z ogrodowiwskiem

Superowo bo ludzie i ogrody są pierwsza klasa, ktoś kto kocha naturę i zielsko nie może być złym człowiekiem
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 22:09, 24 maj 2016


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81986
Katkak napisał(a)
A mnie się Kleofas z Gandalfem kojarzy . Genialne mu miejsce znalazłaś .

Szczerze to mnie też się tak po kojarzył jak Go tam ustawiłamTeż myślę Kasiu , że chyba tylko tam i nigdzie indziej......choć w zeszłym sezonie planowałam tam dać takie koło jak we młynie wodnym jak bacówka stanie......zobaczymy co z moich planów kiedyś wyjdzie, teraz jest Kleofas i już
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 22:14, 24 maj 2016


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81986
Bogdzia napisał(a)
Obejrzałam zakupy i zdjecia ze spotkania, super było .

Do tej pory jestem pod ogromnym wrażeniem szczególnie tej starej części z jeziorami, wodospadami wielkimi już sekwojami no i oczywiście azaliami i rodkami wielkości "krowy" niesamowite wspomnienia , które zawdzięczam koledze Kondziowi i koleżance Gosi, Ona nas zaprosiła, a On dotransportował na miejsce i był świetnym kompanem w drodze, tym bardziej , że jeszcze do Justynki z nami nabił
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 22:16, 24 maj 2016


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81986
marzena napisał(a)
zaglądnęłam, bo w końcu weszłam na ogrodowisko... miłe spotkanie , zakupy fajne

Zakupy już rosną i mam nadzieję, że dobrze im u nas będzie, a spotkania są superowe w niedzielę mam kolejnych Gości u mnie I dobrze bo to motywuje, żeby ogród odgruzować co jakiś czas coby wstydu nie było, a przy tej powierzchni to wyzwanie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
mira 22:27, 24 maj 2016


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Sylwia ale super miałaś dzień w azaliowych ogrodach, spotkania i zakupy. Śmieję się jak sobie wyobrażę jak jechaliście.
Kupiłaś azalię pontyjską - napisz mi w której szkółce dokładnie i czy zostało coś czy wykupiliście wszystkie

pozdrawiam
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
sylwia_slomc... 22:27, 24 maj 2016


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81986
jolanka napisał(a)


W ty co piszesz, a właściwie, jak, słychać tyle radości i podekscytowania, że przyjemnie się od razu robi na sercu

Bo wiesz jak mnie Justynka zaskoczyła tymi prezentami, miał być Kleoś , a było więcej i wszystko dostało nowe miejsce
A Pisarzowice......mogłabym tam zamieszkać choćby w tej piwniczce......tylko nie proponowaliHa ha
Żeby nie typ tej mojej działki i klasa gruntu tobym sobie taką piwniczkę zapodała poniżej łąki w zboczu, a tak to sobie mogłam tylko pooglądać
Atmosfera serdeczna, tematy do gadania wspólne, lepiej tego dnia spędzić się nie dało Wróciłam szczęśliwa i naładowana, a ogród mi się zagęszcza i martwię się czy w którymś momencie nie przegnę z tymi nasadzeniami bo żal by mi było potem wycinać......a może już przegięłam
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 22:30, 24 maj 2016


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81986
mira napisał(a)
Sylwia ale super miałaś dzień w azaliowych ogrodach, spotkania i zakupy. Śmieję się jak sobie wyobrażę jak jechaliście.
Kupiłaś azalię pontyjską - napisz mi w której szkółce dokładnie i czy zostało coś czy wykupiliście wszystkie

pozdrawiam

Mireczko Pontyjka zakupiona w szkółce przy starym ogrodzie i jeszcze dużo ich było , ale kupujących też dużo , a tam byliśmy koło południa to do wieczora nie wiem co zostało dla mnie wybór był tam ogromny , w mojej okolicy nie mam szkółek tej wielkości
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Katkak 22:54, 24 maj 2016


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
sylwia_slomczewska napisał(a)

Bo wiesz jak mnie Justynka zaskoczyła tymi prezentami, miał być Kleoś , a było więcej i wszystko dostało nowe miejsce
A Pisarzowice......mogłabym tam zamieszkać choćby w tej piwniczce......tylko nie proponowaliHa ha
Żeby nie typ tej mojej działki i klasa gruntu tobym sobie taką piwniczkę zapodała poniżej łąki w zboczu, a tak to sobie mogłam tylko pooglądać
Atmosfera serdeczna, tematy do gadania wspólne, lepiej tego dnia spędzić się nie dało Wróciłam szczęśliwa i naładowana, a ogród mi się zagęszcza i martwię się czy w którymś momencie nie przegnę z tymi nasadzeniami bo żal by mi było potem wycinać......a może już przegięłam

Sylwia sadź śmiało. Ja uważam, że mam jeszcze miejsce do sadzenia i nie przeginam, to co dopiero u Ciebie. Piwniczka, piwniczką, ale myślę, że właścicielom szkółki oczy z orbit by wyszły na widok Twojej gospody .
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
sylwia_slomc... 23:02, 24 maj 2016


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81986
Katkak napisał(a)

Sylwia sadź śmiało. Ja uważam, że mam jeszcze miejsce do sadzenia i nie przeginam, to co dopiero u Ciebie. Piwniczka, piwniczką, ale myślę, że właścicielom szkółki oczy z orbit by wyszły na widok Twojej gospody .

Sadzę , ale o drzewa i krzewy to już mam obawy obserwując jakie rozmiary osiągają u mnie byliny....trzeba by dać im podrosnąć i dopiero znowu w puste miejsca podosadzać , ale jak to zrobić kiedy co chwilę wypatrzę coś fajnego do posadzenia co chciałabym zaprosić do siebie
Co do gospody to kominek jeszcze nadal nie skończony i świecznik z koła nie powieszony.....tak nam schodzi na czym innym ciągle, ale już w tym roku nie odpuszczę i trzeba dokończyć co się zaczęło
A już mi się marzy murowana wędzarka pod siatką koło kuli orzechowej
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies