Gdzie jesteś » Forum » Donice i pojemniki » Donice drewniane

Pokaż wątki Pokaż posty

Donice drewniane

Magda0 11:39, 26 maj 2017

Dołączył: 26 maj 2017
Posty: 1
Witam, jestem nowicjuszem w sprawach ogrodowych i bardzo proszę o podpowiedź. Zakupiłam na balkon donice drewniane zaimpregnowane drewnochronem i wyłożone folią, planuje posadzić w nich tylko kwiatki sezonowe np. pelargonie, surfinie. Czy w takim przypadku trzeba robić odpływ w dnie czy wystarczy np keramzyt i ziemia z hydrożelem? Mieszkam w bloku więc zastanawiam się czy jeżeli zrobię otwór w dnie to czy nie będzie woda wyciekała na balkon. Donice są jeszcze w trakcie montażu i mogę poprosić żeby dodatkowo zrobili odpływ. Proszę też o podpowiedź jak najlepiej przygotować podłoże dla takich roślin tz czym po kolei wyłożyć doniczkę żeby ładnie rosły.
Gardenarium 11:17, 29 maj 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Zrób w skrzyni otwory, pod skrzynię podłóż klocki no i starannie podlewaj - bez zalewania, wtedy nie będzie powodzi na dole

Otwór jest konieczny.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Anico 09:26, 04 lip 2018


Dołączył: 04 sie 2017
Posty: 60
A ja mam takie większe skrzyneczki i w nich położyłam podstawki z doniczkami z pelargoniami całkiem fajnie to wygląda i nie widać że to są doniczki zwykłe w środku.
____________________
wiciokrzew przewiercień
Maniteczka 15:16, 02 lis 2018

Dołączył: 02 lis 2018
Posty: 1
Wstawiłam zwykłe doniczki w drewniane tak jak pisała Anico, ale przelałam :/ drewno zapleśniało, zostawiłam do wyschnięcia, ale całość poszarzała także na zewnątrz. Myślicie że przejechanie papierem ściernym i ponowne zaimpregnowanie da radę czy są na straty?
____________________
Gardenarium 20:07, 02 lis 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie są na straty.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
gosiacz22 19:52, 02 kwi 2020


Dołączył: 26 cze 2015
Posty: 197
Chciałbym postawić na tarasie drewniane wysokie donice, które wypełniłyby lukę pomiędzy żaluzjami od tarasoli. Zastanawiam się tylko co najlepiej byłoby tam wsadzic. Ogólnie taras ma niewielką skarpę która jest już obsadzona roślinkami i dlatego też pod uwagę biorę rośliny typowo sezonowe typu pelargonie, petunie itd. Myślałam też nad może jakimiś trawami bo jak wsadzę tylko rośliny sezonowe to będą pustki w inne pory roku... Nie chciałabym też jakiś szerokich donic żeby nie zabierały mi zbyt dużo miejsca na tarasie tak 30 cm szer i 70 cm wys. Ogólnie w jednym miejscu mam do zadonicowania 440 cm i z drugiej strony 220. Może coś doradzicie?
____________________
Gosia Raczkujący ogród u Gosi
Gardenarium 07:51, 20 maj 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
W skrzyniach posadź 3 rośliny pienne, iglaki https://www.ogrodowisko.pl/watek/583-iglaki-na-pniu
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
gosiacz22 01:30, 25 maj 2020


Dołączył: 26 cze 2015
Posty: 197
Gardenarium napisał(a)
W skrzyniach posadź 3 rośliny pienne, iglaki https://www.ogrodowisko.pl/watek/583-iglaki
-na-pniu

Dziękuję za odpowiedź. A lepiej podsadzić je roślinami sezonowymi czy może czymś zajmującym w gruncie?
____________________
Gosia Raczkujący ogród u Gosi
Gardenarium 23:09, 25 maj 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Można i tym i tym.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
gosiacz22 02:14, 08 cze 2020


Dołączył: 26 cze 2015
Posty: 197
Gardenarium napisał(a)
W skrzyniach posadź 3 rośliny pienne, iglaki https://www.ogrodowisko.pl/watek/583-iglaki-na-pniu


Nie dopytalam...ale 3 rośliny pienne po każdej str czy 3 w sumie na obydwie str? Jakoś tak nie mam pomyslu na obsadzenie tych donic. Wolalabym uniknąć roslin sezonowych bo mam w innych miejscach donice z kwiatami i zbyt duzo musialabym ich kupowac co roku także mój budżet zbyt by to odczuł. Wolalabym coś na stałe jednak...
____________________
Gosia Raczkujący ogród u Gosi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies