Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Zielonym do góry... :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Zielonym do góry... :)

Ensata 22:58, 22 cze 2015


Dołączył: 09 mar 2015
Posty: 4586
Współczuję sąsiada, a radośnie nie chciałaś donieść? ja mam zakaz niwelacji terenu i pilnuję innych jak jastrząb. Z zasypywaniem strumyka tez ich pilnuję. Szczerze mnie nienawidzą W ogole świat się chyli ku upadkowi, ludzie są chamscy i bezmyślni. Mam wrazenie, że kiedyś bardziej się sąsiada szanowało
____________________
W kolorze blue
Konieczki 23:15, 22 cze 2015


Dołączył: 17 lut 2015
Posty: 2843
nawigatorka napisał(a)

Wywal bambus i daj solidny drewniany pal i będzie prosto.

Jutro po pracy pojadę i kupie porządne podpory - bo moim klonom też by się przydały.
Zrobiłam sobie dziś lekki rekonesans szukają zdjęcia ogrodzenia sąsiadów i znalazłam:

i moja kiedyś jeszcze ładna trawa i malutka Alicja a tu była Ala i piekny trawnik ach wspomnienia
____________________
Zielonym do góry... :)
Konieczki 23:28, 22 cze 2015


Dołączył: 17 lut 2015
Posty: 2843
Ensata napisał(a)
Współczuję sąsiada, a radośnie nie chciałaś donieść? ja mam zakaz niwelacji terenu i pilnuję innych jak jastrząb. Z zasypywaniem strumyka tez ich pilnuję. Szczerze mnie nienawidzą W ogole świat się chyli ku upadkowi, ludzie są chamscy i bezmyślni. Mam wrazenie, że kiedyś bardziej się sąsiada szanowało

W sumie to ich lubię nawet trudno. W domu rodzinnym miałam "kargulowych" sąsiadów, z którymi wieczne wojny i tu chciałam tego uniknąć. Nasypałam ziemi i po sprawie będę miała teraz ładne donice
Ta ziemia należała od zawsze do mojej rodziny (drugi wąski pas też w rodzinie), sąsiedzi też tubylcy, ale nie na swoim. Dawno temu ich ojciec kupił tą ziemię i podzieli (i kurna zgubili linię zabudowy i se cholerka możemy kukać - ale nie robimy tego codziennie , ja tylko od czasu do czasu wzdycham jak sąsiadka ma posprzątane HAHAHA). Kiedyś sąsiad mi próbował powiedzieć że kurna zabrałam mu ziemię koparką (nawiezione mam 15cm) i poznał mój wybuchowy charakterek, (w duszy pomyślałam sobie że jeszcze raz mi coś spróbuje powiedzieć to wykonam tylko jeden telefon do nadzoru że ogrodzenie zagraża moim dzieciom a tam moi koledzy pracują). Ja mam bardzo bardzo spokojnego męża (tylko dziwię się że nie ma do mnie takiej cierpliwości) i od niego się uczę "należycie olewać mniej ważne sprawy". A dzięki temu że nie dzwoniłam jeszcze nigdzie sąsiadka mi załatwiła wizytę u pani z dnia na dzień
____________________
Zielonym do góry... :)
Konieczki 23:34, 22 cze 2015


Dołączył: 17 lut 2015
Posty: 2843
07_Rene napisał(a)
Będę obserwować dalsze losy brzozy. Skoro się opuściła, to powinna się pozbierać. Czytałam na forum, że brzozy bardzo źle znoszą cięcie, że jedynie drobne witki można bez szkody obcinać. Ja sadząc swoje też zakładałam, że będę je trzymać w ryzach. Na razie są małe, ale lekko je podcinam.

Co do szkółki... Stosunkowo niskie ceny mają w Krzywaczce, mogłabyś telefonicznie dopytać czy mają to co chcesz i za ile. Dobre opinie słyszałam też o szkółce w Jaworniku, ale jeszcze tam nie byłam, więc nic więcej Ci nie powiem.

Temat sąsiadów przemilcze


Dzięki Renia. Podzwonię i popytam, wyleciało mi z żywopłotu kilka grabów i teraz bym chciała dokupić doniczkowe - ale mam większą potrzebę, a środków coraz mniej. Ja chce sadzić dopiero na jesieni ale mogę rozeznanie wykonać już teraz, czas leci. Marzy mi się ambrowiec - ale muszę się przespać.
I POSZUKIWANY NIWAK / BONSAI Z GRABU!!! (albo cisa ale na wyprzedaży coby mnie było stać )
____________________
Zielonym do góry... :)
07_Rene 23:42, 22 cze 2015


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5269
Konieczki napisał(a)


Dzięki Renia. Podzwonię i popytam, wyleciało mi z żywopłotu kilka grabów i teraz bym chciała dokupić doniczkowe - ale mam większą potrzebę, a środków coraz mniej. Ja chce sadzić dopiero na jesieni ale mogę rozeznanie wykonać już teraz, czas leci. Marzy mi się ambrowiec - ale muszę się przespać.
I POSZUKIWANY NIWAK / BONSAI Z GRABU!!! (albo cisa ale na wyprzedaży coby mnie było stać )



W Krzywaczce to na jesień mają duży wybór. W ubiegłym roku kupowałam świerka inversa, ponad 1m wysoki, i tam za 100zł dopadłam, a gdzie idziej mieli po 250zł, więc różnica spora. Rozeznanie to dobry pomysł...

Czytam, że 9 lat różnicy między Twoimi pociechami U mnie 10, a biją sie jakby byli rówieśnikami

____________________
Renata Buszując w zbożu i kukurydzy
Zeta 13:12, 23 cze 2015


Dołączył: 15 kwi 2012
Posty: 5860
A gdzie rozchodnikowo rozplenicowa ???
____________________
Zeta-Roztoczanskie-klimaty
Konieczki 13:52, 23 cze 2015


Dołączył: 17 lut 2015
Posty: 2843
O kogo ja widzę? Miło mi
Rośnie sobie ale jest taka marniutka że żal pokazywać. Ale pokażę Kurde człowiek wywalił 500zł na rośliny na rabatęi nic nie widać. A jeszcze gość zamiast StarDursta dał mi innego rozchodnika - nie zapammiętałam nazwy. Ale pokażę.
____________________
Zielonym do góry... :)
Joaska 15:16, 24 cze 2015


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
WItaj,
Oglądam i podpatruję działań ze skarpą, tez mam taka skarpę koło domu ze sporym spadkiem i podobnie jak ty planuję murek z donicami.
Ciekawa jestem kiedy zaczynasz i jaki będzie ostateczne wygląd donic.
Będę na pewno podglądać.....
____________________
Joaśki ogród z wyobraźni-REALIZACJA 2015 "Niebo samo nie spadnie, trzeba je osiągnąć./Adam Mickiewicz/"
Konieczki 16:18, 24 cze 2015


Dołączył: 17 lut 2015
Posty: 2843
Ja przez tą skarpę to się rozwiodę mój eM zbywa mnie już od miesiąca, pogadam z majstrami aby mi zrobili - ale to będzie drożej kosztowało ale nie tracę ducha - ja zazwyczaj cel osiągam. Ja żeby nie było łatwo mam do tego jeszcze wąską działkę i mało miejsca. I chyba złapałam dziś doła - gdzie nie wchodze to dech zamiera, a u mnie... szkoda gadać, na pocieszenie jadę sobie dziś kupić berberysy erecta.
____________________
Zielonym do góry... :)
gusiarz 18:36, 24 cze 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 4725
Zamorduje!!! Byłaś w Bergeni a do mnie nie wpadłaś!!! Foch! Miałaś tak blisko.
No niestety ja kupował tu i tu. Bergenia ma mikro roślinki, u batko lepiej. Ale nie licz na cuda . Kupuje gdzie popadnie, nawet na Targu. Znajdź wątek na O. Dotyczący szkółka w Krakowie, wiem że coś takiego było. Na obwodnicy Niepołomic jest też porządna szkółka. Ja teraz mało roślin kupuję, bo mam jużgesto. I jeszcze jest szkółka między Łapczycą a Gdowem.

____________________
Agnieszka Ogród do kwadratu *** Pieniński zakątek "Nigdy nie mów źle o sobie... Inni zrobią to znacznie lepiej"
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies