Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Ani :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Ani :)

anbu 10:50, 12 sie 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Toszko dla mnie ten bukszpan to skarb o tyle, że mam szansę/możliwość porobić sadzonki ze zdrowego krzewu
Bo te sklepowe to okazuje się, że o dooope można sobie co najwyżej roztrzaskać Dużo kosztują a kłopotu z nimi co niemiara

On jest niekształtny, ma bardzo gruby pień - na zdjęciach tego nie widać :/
No i problemem jest też jego wielkość, to gigant ma na pewno coś ponad 180 cm :/
Wątpię w powodzenie operacji Zostanę raczej przy próbie pobrania sadzonek tylko szkoda, że trzeba tak długo czekać na już ukształtowane kulaski
____________________
Ania Ogród Ani :)
Toszka 11:17, 12 sie 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
A odrostów przy ziemi nie ma? Może jakieś ukorzenione gałązki da się pobrać?

Tak czy siak, dawcę masz
W 3 roku z małej sadzonki przyzwoite kulki juz są. A w 6 to już kuliszcza Początkowo wsadzam gałązki w obwódce, a po roku, po ukorzenieniu przesadzam w inne miejsce. W ten sposób permanentnie nie mam obwódki, ale za to co raz więcej kulek
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
anbu 11:28, 12 sie 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Kurcze no muszę zajrzeć czy odrostów nie ma Nie pomyślałam o tym
Muszę się dziś przyszykować na skok prze siatkę hi hi

Cholera miałam sprzątać kuchnie, myć okna a nazbierało mi się znowu zajęć ogrodowych Dobrze, że poniedziałek jest wolny
____________________
Ania Ogród Ani :)
Toszka 11:34, 12 sie 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
No, widzisz, wczoraj robota mnie "zabiła", padłam, a dziś nadrabiam Ogrodowisko i ogarniam dom, póki eMa nie ma, bo przy nim sprzątanie mi nie idzie

Edit.juz wiem, że w ogrodzie na razie pracować nie będę... sąsiadom zimno się zrobiło, napalili i cały dym z komina leci mi na ogród
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Kawa 11:56, 12 sie 2016


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
Ania rób sadzoneczki rób czas szybko leci (za szybko )i zdrowe kuleczki będziesz mieć

Tocha posiedź odpocznij co będziesz po ogródku latać
poudzielaj nam jeszcze mądrych rad
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
gierczusia 13:52, 12 sie 2016


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
Toszka napisał(a)
A odrostów przy ziemi nie ma? Może jakieś ukorzenione gałązki da się pobrać?

Tak czy siak, dawcę masz
W 3 roku z małej sadzonki przyzwoite kulki juz są. A w 6 to już kuliszcza Początkowo wsadzam gałązki w obwódce, a po roku, po ukorzenieniu przesadzam w inne miejsce. W ten sposób permanentnie nie mam obwódki, ale za to co raz więcej kulek


Znöw się uśmiałam
Chciałam bardzo podziękować za mega precyzyjna pomoc w kwestii rododendrona włacznie z filmem buuuuziole siarczyste
Ps. Też mam tak z dymem sasiadowym, echhhh
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
gierczusia 13:55, 12 sie 2016


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
anbu napisał(a)
Kurcze no muszę zajrzeć czy odrostów nie ma Nie pomyślałam o tym
Muszę się dziś przyszykować na skok prze siatkę hi hi

Cholera miałam sprzątać kuchnie, myć okna a nazbierało mi się znowu zajęć ogrodowych Dobrze, że poniedziałek jest wolny


Anulka podsadzić Ciem albo przywieźć trampolinę ?? już kiedyś prawie pomagałam sasiada zmierzłego ukatrupić ale żeby do niego skakać , tego jeszcze nie grali a przez furtkę tak po prostu siem nie da ???
Śmieję siė jak gooopia do monitora

Buziole
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
beata_m 14:45, 12 sie 2016


Dołączył: 14 lis 2014
Posty: 4298
Ania bierz sadzonki mówię Ci, wiesz co ja się tu dziwię na wsi ile ludzi ma bukszpany ... piękne zdrowe raz ciete, raz mniej i nie wierzę żeby czymkolwiek pryskali! Ja mam niecny plan ... jedna Pani ma na wybiegu dla kur przy kurniku ma 3 przepiękne kulki (albo bardzo niewiele im do kulek brakuje) i kręcę się i nie wiem jak ją zapytać czyby nie odsprzedała tak by mi pasowały do zdobycznego bukszpana od wujka! no ale jakoś normalnie mi wstyd
____________________
Własny kawałek ziemi i początkująca ogrodniczka
natka098 15:49, 12 sie 2016


Dołączył: 12 cze 2016
Posty: 1795
Na ulicy u mojej teściowej chyba wszyscy mają bukszpany, aż poprostu szok. Ona sama ma takie jak Ania pokazała 4 lub 5 sztuk, tylko zaraz obok są tuje i je poprostu zagłuszają. Babcia ma żywopłot wysoki na jakieś 160cm, a długi na 5m. A jeszcze dalej sąsiadka, ma taki okaz, że wow, z 2,5m wysokości, wielki szeroki.
____________________
Natalia - Mój zakątek
Toszka 17:07, 12 sie 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Beatko, żaden wstyd zapytać, trzeba tylko przemyśleć 2 kwestie:
1- logistykę - kopanie sporej bryły korzeniowej i transport, bo bukszpany strasznie ciężkie są;
2- cenę - jak dasz/zaproponujesz za niską nie będzie kusić. Jak dasz za wysoką jeszcze światełko zapalisz i byznesowy impuls włączysz (dla orientacji - kula, KULA!, ok 1m średnicy kosztuje min. 2,5tys.). Trzeba wniosek poprzeć jakimiś kfiutkami w gratisie do ogródka, że niby to zamiana wsparta datkiem finansowym za wieloletnią opiekę
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies