Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Ani :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Ani :)

beata_m 17:17, 12 sie 2016


Dołączył: 14 lis 2014
Posty: 4298
Toszka napisał(a)
Beatko, żaden wstyd zapytać, trzeba tylko przemyśleć 2 kwestie:
1- logistykę - kopanie sporej bryły korzeniowej i transport, bo bukszpany strasznie ciężkie są;
2- cenę - jak dasz/zaproponujesz za niską nie będzie kusić. Jak dasz za wysoką jeszcze światełko zapalisz i byznesowy impuls włączysz (dla orientacji - kula, KULA!, ok 1m średnicy kosztuje min. 2,5tys.). Trzeba wniosek poprzeć jakimiś kfiutkami w gratisie do ogródka, że niby to zamiana wsparta datkiem finansowym za wieloletnią opiekę


wiem Kochana Toszko wiem transport mam opracowany ... tamtego tata mi małym dostawczakiem przywiózł, a mama nadzorowała wykopywanie bryły korzeniowej a te jakby co są blisko, więc mąż przyczepką by dał rade. Tylko nie wiem jak zagadać ... i dokładnie też się nad tym zastanawiałam jak skusić czy przekonać w najbliższym czasie obiecuję zebrać się w sobie matko 2,5 tysiąca?!?!?!? Serio?! Przypuszczam, że wiesz tutaj raczej nie myślą o kulach bukszpanowych w tych kategoriach jak my, że to rarytas ale fakt wolałabym jakoś uczciwie do sprawy podejść
____________________
Własny kawałek ziemi i początkująca ogrodniczka
wrobelki 17:18, 12 sie 2016


Dołączył: 02 maj 2016
Posty: 1134
Jak tak piszecie o takich starych zaniedbanych bukszpanach to mi się przypomniało że mój tata zbieracz wszlekości roślinnej przytargał kilkanaście lat temu od ciotki trzy małe bukszpany. Rosną dalej w tunelu w doniczkach choć już dawno można powiedzieć że w ziemi. Cięte są tylko na wielkanoc zdrowe zawsze były. Przesadzić to się ich nie da choć tata chętnie by się ich pozbył bo między winoroślami rosną, ale takie sadzoneczki to by były może matecznik bym z niego zrobiła dla obwódek? A i w lidlu w przyszłym tygodniu mają być stożki po 45 zl tylko gdzie ja to posadzę?
____________________
wrobelki Ogrodek frontowy
Toszka 17:19, 12 sie 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
gierczusia napisał(a)


Znöw się uśmiałam
Chciałam bardzo podziękować za mega precyzyjna pomoc w kwestii rododendrona włacznie z filmem buuuuziole siarczyste
Ps. Też mam tak z dymem sasiadowym, echhhh


Na zdrowie, jak mi się znudzi tłumaczenie, to będę teraz odsyłać do "opracowania" (obym tylko stronę wątku Anuli zapamiętała)

Dym moich sąsiadów najwięcej szkodzi mojemu rododendronowi, ulubionemu Torrero. Zwłaszcza zimą rodek stoi w kłębach dymu z niezidentyfikowanego opału Liście po zimie zawsze są zmaltretowane Najgorsze, bo w tym miejscu niczego dla osłony koło płotu posadzić nie mogę, bo zostanie spalone podczas grillowania. Upodobali sobie to miejsce tuż pod płotem. Zwracałam uwagę nie raz, prosiłam...zabronić nie mogę. Tylko drewniany panel stoi i osłania. Uroki wąziutkich działek
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Toszka 17:28, 12 sie 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
wrobelki napisał(a)
Jak tak piszecie o takich starych zaniedbanych bukszpanach to mi się przypomniało że mój tata zbieracz wszlekości roślinnej przytargał kilkanaście lat temu od ciotki trzy małe bukszpany. Rosną dalej w tunelu w doniczkach choć już dawno można powiedzieć że w ziemi. Cięte są tylko na wielkanoc zdrowe zawsze były. Przesadzić to się ich nie da choć tata chętnie by się ich pozbył bo między winoroślami rosną, ale takie sadzoneczki to by były może matecznik bym z niego zrobiła dla obwódek? A i w lidlu w przyszłym tygodniu mają być stożki po 45 zl tylko gdzie ja to posadzę?


Jesli one rosną w doniczkach to trzeba ostrym nożem odciąć je od podłoża.

W dołek na dno i na boki dać dobrodziejstw = kompost, mączka, obornik i rozcinając doniczki posadzić w dobrobycie. Jesli teraz to byś zrobiła, to można od razu uformować (zmniejszysz masę zieloną, a tym samym parowanie). Po połowie sierpnia cięcia juz nie proponuję, ale przesadzenie tak
Wiesz...kradzione lepiej rośnie
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
wrobelki 17:35, 12 sie 2016


Dołączył: 02 maj 2016
Posty: 1134
Toszka napisał(a)


Jesli one rosną w doniczkach to trzeba ostrym nożem odciąć je od podłoża.

W dołek na dno i na boki dać dobrodziejstw = kompost, mączka, obornik i rozcinając doniczki posadzić w dobrobycie. Jesli teraz to byś zrobiła, to można od razu uformować (zmniejszysz masę zieloną, a tym samym parowanie). Po połowie sierpnia cięcia juz nie proponuję, ale przesadzenie tak
Wiesz...kradzione lepiej rośnie


Wrzucę u mnie jakie one są nie będę Ani zaśmiecać bo to olbrzymy ale tylko na wysokość
____________________
wrobelki Ogrodek frontowy
ag_zie 19:05, 12 sie 2016


Dołączył: 07 sie 2014
Posty: 3579
Tak sobie czytam o tych cudzych bukszpanach i cenie...śmiać mi się chce....
Koło mojej siostry stoi taki mały letniskowych zaniedbany domek i ostatnio było do niego włamanie. A tam tylko gołe ściany . No to złodzieje co by nie wyjść z pustymi łapami, powyrywali instalację ze ściany - pójdą na złom i dostaną za to ze 200 zł. A przed domkiem taaaki ogromny bukszpan rośnie 2,5 tys ale poszli na łatwiznę...
____________________
Pozdrawiam, Agnieszka U Agi czyli słońce i piach
hindsight 21:23, 12 sie 2016


Dołączył: 12 kwi 2015
Posty: 794
No, ale te kule kupowane to są już gotowe, nie trzeba nic ciachać i czekać, żeby się zagęściły. Ja bym zapytała, ile chcą za te bukszpany.

Toszko, jaką masz działkę? Bo ja też mam wąską, 18x60.
____________________
Dominika Ogród do przeróbki
Toszka 21:30, 12 sie 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
18 metrów nazywasz wąską? Pfiii, przegrałaś!!! - 6,5 w porywach do 8 (sąsiad miał zeza jak płot stawiał) na 120m. Czyli u mnie trzeba ostrożnie gestykulować i na boki rąk nie rozkładać, bo palce w płotach ugrzęzną ale za to mozna na rowerze lub wrotkach pojeździć O!!!
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
hindsight 21:36, 12 sie 2016


Dołączył: 12 kwi 2015
Posty: 794
I tor na łyżwy w zimie

Bardzo żem ciekawa, jak masz rozplanowany ogród
____________________
Dominika Ogród do przeróbki
Toszka 21:39, 12 sie 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
no jak jak? Logistycznie!
Zwłaszcza, że dom mam na 50, a może 60m od furtki
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies