Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Droga do spełnienia

Pokaż wątki Pokaż posty

Droga do spełnienia

Kawa 12:57, 29 kwi 2016


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
górą?
nie wiem czy za mało słońca by nie miał
zobaczę jak będzie się sprawował
a dołem co by wrzucić?
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
iwka 13:02, 29 kwi 2016


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
a to całą rabatę chcesz zmienić? może tak jak u Polinki RB i ID

Nie wiem, tak chlapię, umysł dzisiaj mam gówniany Do planowania to trzeba mądrych głów
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
Kawa 13:04, 29 kwi 2016


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
iwka napisał(a)
a to całą rabatę chcesz zmienić? może tak jak u Polinki RB i ID

Nie wiem, tak chlapię, umysł dzisiaj mam gówniany Do planowania to trzeba mądrych głów

tej części nie za bardzo chcę ruszać tylko ten dół mnie trapi i góra ale myślałam że stipę później dosadzę

ekstremum to mam z drugiej strony chcesz zobaczyć
nie wstawiałam bo wstyd
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
iwka 13:12, 29 kwi 2016


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
dawaj, dzisiaj to i tak g...o widzę
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
13:17, 29 kwi 2016
Kawa napisał(a)
górą?
nie wiem czy za mało słońca by nie miał
zobaczę jak będzie się sprawował
a dołem co by wrzucić?


daj Red barona góra ...dołem to niskie płożace daj
anbu 13:22, 29 kwi 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
iwka napisał(a)
dawaj, dzisiaj to i tak g...o widzę


O bożesz oszalały kompletnie dziś

Ale goowniane tematy Wam podeszły
____________________
Ania Ogród Ani :)
Kawa 14:02, 29 kwi 2016


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
PROSZZZ
i mówię nic tam rosnąć nie chce
a to ziemia ogrodowa z kompostem wymieszana już nawetnie wiem ile taczek kompostu tam wstawiłam
wsztskie rosliny z tego małego kawałaka z red baronem rosły z tej strony a raczej wegetowały jak przeniosłam to odżyły
miejsce - bardzo słoneczne i przyjmujące wiatr od rzeki
na tulipany pojedynczo wsadzone nie patrzymy - Sandry robota
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
Toszka 14:07, 29 kwi 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Kawa napisał(a)
takie coś
wiem że jeszcze coś brakuje ale jest lepiej niż rok temu
dołem rosła lawneda ale nie służyło jej to położenie więc przesadziłam tam red barona zobaczymy jak sobie poradzi



tu aż się prosi zrobić kapitalny remont, czyli po całości zrobić niewysoki murek dla wzmocnienia całej skarpki i podstawy tarasu (widać jak róg wisi w powietrzu)> Cały odcinek aż do rogu do skrzyń na horyzoncie. Zrobić elegancki kamienny mureczek, uzupełnić ziemią i można szaleć z eleganckim nasadzeniem (vide przy białym domu). Mus eMa nocami mamić
A na razie te wszystkie kamienie usunąć, zrobić równiutki kancik i od razu będzie elegancko. Na skarpce mozna niskie berberysy posadzić, lub wyższe a dołem trawiszcza w elegancką np. szachownicę.
Szczerze, to w obecnej postaci, kiedy z czasem ziemia spod tarasu będzie się osuwać (a będzie- to pewne) nic tam debeściarsko wyglądać nie będzie. A z drugiej strony, na babski rozum jeśli zrobisz porządną rabatę, to eM mobilizacji mieć nie będzie, bo uzna, że tak jest super...
Płot/barierkę mozna na jasnoszary pomalować, bo teraz ponuro wygląda i wszystkie nasadzenia będą ponure. No chyba, że by jasną kolorystykę nasadzeń zrobić vide
https://pl.pinterest.com/pin/340021840590951890/
https://pl.pinterest.com/pin/340021840592154362/
https://pl.pinterest.com/pin/340021840590813199/

____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Toszka 14:11, 29 kwi 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Kawa napisał(a)
PROSZZZ
i mówię nic tam rosnąć nie chce
a to ziemia ogrodowa z kompostem wymieszana już nawetnie wiem ile taczek kompostu tam wstawiłam
wsztskie rosliny z tego małego kawałaka z red baronem rosły z tej strony a raczej wegetowały jak przeniosłam to odżyły
miejsce - bardzo słoneczne i przyjmujące wiatr od rzeki
na tulipany pojedynczo wsadzone nie patrzymy - Sandry robota


w tych warunkach będzie jak burza rosła perowskia (może być niższa 'Little Spirit', rozchodniki, trawy sucholubne, artemisia, czyściec (owcze uszy). Berberysy też będą tam rosły.
Na tej rabacie problemem jest brak zapory dla wody, sorrki, ale ta deska rozleci się za 5 lat w drobny mak
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
iwka 14:13, 29 kwi 2016


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
no wcięło mi wszystko, a tyle sie napisałam ale to może i dobrze bo widzę że Toszka się wypowiedziała
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies