Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Jestem w polu

Pokaż wątki Pokaż posty

Jestem w polu

Warmia 21:59, 06 lut 2016


Dołączył: 14 maj 2014
Posty: 8120
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)

Wcisnęłam je najgłębiej jak się dało w pobliżu rośliny matecznej.


To jestem ciekawa, czy się puszczą
____________________
Marta Jestem w polu Wizytówka- Jestem w polu
Gruszka_na_w... 22:00, 06 lut 2016


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22004
Makao_J napisał(a)
U kogo to sobie nie przypomnę ale już od tygodnia czytam o Promanalu. Akurat go mam i w sumie jest tam napisane że od połowy II do połowy III i dlatego próbuję ustali. Mirella napisała u mnie żeby się jeszcze wstrzymać ale nie wiem.

Promanal dopiero przy temperaturach w okolicach 10 stopni. Miedzianem wcześniej, wystarczy mu plus 5 i brak ujemnych temperatur nocą. Zarodniki grzybów widać wcześniej atakują niż ssące pijawki.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Makao_J 22:03, 06 lut 2016


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)

Promanal dopiero przy temperaturach w okolicach 10 stopni. Miedzianem wcześniej, wystarczy mu plus 5 i brak ujemnych temperatur nocą.

Rozumiem.
Ale to chyba nie są środki o podobnym działaniu. Miedzian to chyba na grzyby a Promanal na robactwo.
I jeszcze nie wiem czy pryska się codziennie czy w odstępach. Bo tego nigdzie nie wyczytałam.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Gruszka_na_w... 22:10, 06 lut 2016


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22004
Promanal działa tylko w początkowym stadium rozwojowym np ochojnika. Oprysk wykonuje się raz, wczesną wiosną. Miedzian zawiera grzybobójcze związki miedzi działające na różne grzyby- nim pryska się profilatycznie, w sadzie kilka razy.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Warmia 22:12, 06 lut 2016


Dołączył: 14 maj 2014
Posty: 8120
Makao_J napisał(a)

Rozumiem.
Ale to chyba nie są środki o podobnym działaniu. Miedzian to chyba na grzyby a Promanal na robactwo.
I jeszcze nie wiem czy pryska się codziennie czy w odstępach. Bo tego nigdzie nie wyczytałam.


I o to chodzi, że najpierw pryskasz na jedno, a potem na drugie.
____________________
Marta Jestem w polu Wizytówka- Jestem w polu
Gruszka_na_w... 22:12, 06 lut 2016


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22004
Warmia napisał(a)


To jestem ciekawa, czy się puszczą

Dam znać o ich stanie prowadzenia się )
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
AsiaK_Z 22:14, 06 lut 2016


Dołączył: 18 sie 2014
Posty: 11771
Warmia napisał(a)


Za długo by wymieniać


No to już mam lęki
____________________
Asia - Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa
Makao_J 22:16, 06 lut 2016


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Ok już rozumiem. Jeśli nie zapomnę to wykonam obydwa. Tylko muszę pilnować temperatury. Jeśli zapomnę to nie będę płakać bo nigdy ich nie robiłam.
Ale chciałabym zrobić to będę miała porównanie czy warto tak pilnować "zegarka" czy nie.
Mam chyba wszystkie dostępne środki z ubiegłego roku, więc nie muszę pilnować dodatkowo zakupów.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Warmia 22:19, 06 lut 2016


Dołączył: 14 maj 2014
Posty: 8120
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)

Dam znać o ich stanie prowadzenia się )


____________________
Marta Jestem w polu Wizytówka- Jestem w polu
Warmia 22:20, 06 lut 2016


Dołączył: 14 maj 2014
Posty: 8120
AsiaK_Z napisał(a)


No to już mam lęki


Nie bój żaby, nie jest aż tak źle
____________________
Marta Jestem w polu Wizytówka- Jestem w polu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies