Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród na skraju miasta

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród na skraju miasta

asa7 09:21, 01 lip 2015


Dołączył: 30 lip 2014
Posty: 91
Kwiaty doniczkowe:
begonie:



pelargonie:




Wklejam nowe nabytki:
Róża Leonardo da Vinci:



lawenda z obi - tych kupiłam 16szt ale teraz nie wiem gdzie posadzić - taki paradoks, bo miejsca mam dużo, tylko brak planu, a nie chcę potem przesadzać
____________________
Ogród na skraju miasta.
asa7 09:29, 01 lip 2015


Dołączył: 30 lip 2014
Posty: 91
Posadziłam tez dwa miskany zebrinus:


hortensja niebieska (sadzona w zeszłym roku) nie przebarwia się na niebiesko, pomimo podlewania nawozem do hortensji niebieskich - moze za mało tego nawozu leję, aczkowliek wg wskazań na opakowaniu, a boję się więcej.
Liście łądne ciemozielone, ale zauważyłam jakiegoś robaczka - mam nadzieję ze to nei szkodnik, a pomocnik, na rózy tez taki siedział

Ktoś wie może co to za odmiana rózanecznika, kwitnie także na tegorocznych pędach - nie wiem jaki duży krzaczek urośnie w przyszłości - chciałm kupić jeszcze jeden, kupiłam go w zeszłym roku w casotramie i niestety nie było pełnej nazwy




Hortensja limelight - tez sadzona w zeszłym roku:



____________________
Ogród na skraju miasta.
asa7 09:50, 01 lip 2015


Dołączył: 30 lip 2014
Posty: 91
Tydzień temu zrobiłam nawożenie trawnika i jestem w szoku, bo już po tygodniu widać sporą zmianę.


Zastanwiam się cały czas nad tą lawendą, czy okrągła obwódka wokół tych dwóch drzewek ( to po prawej to migdałek)dobrze by wyglądała, choć pewnie lepiej by wyglądała obwodka z bukszpanu

____________________
Ogród na skraju miasta.
kachat 10:30, 01 lip 2015


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
Hej
Te wszystkie objawy u różaneczników wskazują na przenawożenie.
Widzę, że trawa już jest tuż tuż, rododendrony mają bardzo płytki system korzeniowy więc taka trawa może im bardzo zaszkodzić - radziłabym usunąć ją

A ogródek fajny się robi, masz w nim taki ład i porządek. Piękne świerki. A polami z trzech stron to ja bym się nie przejmowała, tylko bym się cieszyła - piękne widoki, natura, zamiast głośnego sasiada robiącego co chwila grilla czy koszącego trawę kosiarką spalinową, gdy akurat tuż obok próbujesz sobie wypocząć na leżaczku
____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
kachat 10:32, 01 lip 2015


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
Co do lawendy, to ona wyjątkowo pięknie wygląda sadzona wzdłuż ścieżek. Więc może jakoś tak..?
____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
asa7 10:44, 01 lip 2015


Dołączył: 30 lip 2014
Posty: 91
kachat wielkie dzięki, czyli jesli chodzi o przenawożenie to już nic nie mogę zrobić tylko czekac tak? Co do trawy do zdjęcia robione wczoraj, a dzisiaj będzie koszenie, bo po tym nawozeniu trawy i deszczach w tydzień już za dużo urosła. Chyba faktycznie pod te 3 RH co sa w trawie podsypię już korę, pomimo, że na jesień planuję je przesadzić w inne miejsce
____________________
Ogród na skraju miasta.
asa7 10:51, 01 lip 2015


Dołączył: 30 lip 2014
Posty: 91
Tutaj fragment przedogródka. Mata zostanie zdjęta, jak już całą tą rabatę obsadzę i zasypię korą. Początkowo planowałam tu biały kamyczek ( na pewno wygladałby ładniej niż kora), ale mam tu też posadzone dwie róże na pniu bardzo obficie kwitnące, które się strasznie obsypuja z płątków - chyba nie nadążyłabym z wybieraniem płatków z kamyczków.

jako obwódka niebieska trawka ( kostrzewa sina?)- niestety nie było nazwy i jasnozielone hebe, sadzone na przemian wokół obrzeża rabaty


A tutaj róża na tej samej rabacie


Chciałam jeszcze na tej rabacie dołożyć ze 2 cisy - kulki na pniu, sporo kulek bukszpanowych , niskie trawki pomiędzy, z tyłu jakies wyższe trawy - może morning ligt, dołożę jeszcze 2 różaneczki K.W. po lewej od tego z tyłu, a po prawej w tylnej części będą hortensje limelight ( mam już tam dwie, a jeszcze planuję dodatkowe dwie na prawo od wiąza).
Tutaj fragment tej rabaty z góry, cała rabat to jeszcze drugie tyle po prawej. Długość pod ogrodzeniem to jakies 11m Z góry najbardziej widać, że jest jeszcze sporo miejsca do obsadzenia. Na razie jest taki trochę misz masz i właśnie brak mi tu porządku - za dużo różnych roślin na jednej rabacie - ale jest to widoczne szczególnie po prawej stronie której nie mam zdjęcia. Dla zobrazowania wielkosci odleglość miedzy drzewkami z tyłu to około dwa metry


cały czas dumam nad tą lawendą, poczatkowo myślałam że dam ją na obwódkę tej frontowej rabaty, przed niebieską trawką i hebe, ale lawenda wyrośnie wyższa i nie wiem czy to będize dobrze wyglądać


____________________
Ogród na skraju miasta.
asa7 12:14, 01 lip 2015


Dołączył: 30 lip 2014
Posty: 91
usytuowanie lawendy, może tak?

albo tak

bo tak to chyba dobrze nie wygląda?

albo tak, ale chyba tez dziwnie, że tak urwany ten rzad lawendy?
____________________
Ogród na skraju miasta.
kachat 12:28, 01 lip 2015


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
A może lawendowa fala? Różnej szerokości, ciągnąca się częściowo wzdłuż ścieżki, "wchłaniająca" drzewko? Może być w połączeniu z czymś innym, np. z mniejszą falą jakiejś trawki, albo z przywrotnikiem, z dodatkiem bukszpanu (albo bez).. Poszalej

Co do rodków, to możesz je wyciągnąć z ziemi, wypłukać im korzenie porządnie i posadzić ponownie do nowej ziemi. To by pewnie pomogło. Możesz też, o ile krzaczki nie zdychają jeszcze, mocniej je podlewać, by wypłukać szybciej nawozy, i zostawić w spokoju. Może przetrwają i im się poprawi. No i nie nawoź niczym doglebowo przez np. 2 lata, ewentualnie tylko dolistnie ale i to z umiarem, np. 1-2 razy w każdym sezonie.
____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
asa7 12:44, 01 lip 2015


Dołączył: 30 lip 2014
Posty: 91
Dzięki wielkie, ta fala to moze i jest myśl, muszę zrobić wizualizację. Najlepiej by faktycznie wyglądało wzdłóż jakiejś ścieżki z obydwu stron,jak radziłąś, ale nie mam takowej, wszystkie mi się ze sobą łączą. Wokół tarasu na razie też nie chce działać z roślinami ( zostawiam to na przyszły rok), bo zastanwiam się nad budową ogrodu zimowego

lawenda wersja plama:

lawenda to ta różowa plama
____________________
Ogród na skraju miasta.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies