Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród na skraju miasta

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród na skraju miasta

asica 21:31, 01 lip 2015


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3825
Projekciki pierwsza klasa, podobają mi się zawinięte ścieżki wokół domu. Myślę, że uda stworzyć Ci się piekny ogród.
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
asa7 08:22, 02 lip 2015


Dołączył: 30 lip 2014
Posty: 91
dzięki, niestety nie mam pomysłu na reszte ogrodu, projekt kostki był robiony przez firmę sprzedającą kostkę - choć nie róznił się wile od mojej wstępnej koncepcji, jakoś z architekturą potrafię sobie w miarę poradzić, jednak gorzej z tą dużą wolną przestrzenią z tyłu działki, na pewno ma być tam wzarzywnik, kompostownik, i tyle wiem. Za mało znam się na roślinach i mogę jedynie podpatrywac coś u innych
____________________
Ogród na skraju miasta.
asica 18:31, 02 lip 2015


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3825
Odnośnie moich traw.
Na trzeciem zdjęciu na rabacie lepiej odróżnić można poszczegołne nasadzenia traw:
po bokach są 2 średniej wielkości miskanty , jeden sie przewiesza lekko nad trawnikiem, drugi, ten pod ganeczkiem, rośnie w górę strzeliście. Jasne dwa w środku rabaty to miskanty variegata, a przed nimi 4 rozplenice:
http://www.ogrodowisko.pl/watek/773-pokaze-nasz-ogrod?page=49#post_3
Czosnki na tej rabacie, które wypatrzyłaś na moim zdjęciu to czosnki giganteum.
Niestety nie znam nazw tych miskantów na brzegach rabatym ale są to z odmian średnich. Napisz mi na priw maila, wyslę Ci zdjęcie z nazwami traw (w/g wielkości) za czasopismem zieleń to życie (numer letni, zeszłoroczny).
Moje na razie dorastaja do 1,5 metra.
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
mateuszmichn 19:54, 02 lip 2015


Dołączył: 14 sie 2014
Posty: 1654
Witam

Ładny projekcik. No i prace też widać, że cię posuwają coraz dalej oby tak dalej
____________________
Mój mały zakątek
asa7 08:45, 03 lip 2015


Dołączył: 30 lip 2014
Posty: 91
dzięki za odwiedziny

Poniżej mój kącik różany - muszę jak najszybciej obsypać korą. Róża po lewej jakaś marna po tej zimie, trochę przmarzła, dopiero teraz widac pąki, kwiatów jeszcze nie ma. Wczoraj dosadziłam jeszczę jedną leonardo da vinci
w tle magnolia i buk.




a tutaj z bliska nowy nabytek: eden rose - piękna, ale ponoć kapryśna - zobaczymy




W ogóle to dziwne, bo róże na pniu chowają się u mnie lepiej niż pozostałe. Ta różowa w tym roku przeszła samą siebie, w zeszłym roku miała takie małe kwiatki, a w tym co najmniej 2-3 razy większe ( nie tyle więcej co większe), aż się gałązki od kwiatów uginają. Choć faktem jest, ze te na pniu to zeszłoroczne, a te dwie niższe białe to już mają kilka lat i niczym nie nawoziłam wczensiej dopiero w tym roku zaczęłam. Jednak one byłymarketowe jakieś, teraz już kupuję tylko w szkółkach róże.

Na frontowej rabacie dosadziłam jeszcze wczoraj dwie hortensje limki i tyle mi już tam wystarczy ( w sumie 4szt. )

____________________
Ogród na skraju miasta.
A_gawa 16:55, 03 lip 2015


Dołączył: 18 sie 2012
Posty: 1468
Dziewczyna, jak Ty pięknie rysujesz! Niesamowita umiejętność.
____________________
Agnieszka - W cieniu uśmiechniętego anioła
asa7 19:41, 03 lip 2015


Dołączył: 30 lip 2014
Posty: 91
Dzięki.
A to dzisiejszy zakup, który mnie strasznie cieszy. Stipa fountain. Jednak chyba kupiłam za mało i jutro może jeszcze dokupie.
____________________
Ogród na skraju miasta.
beta 12:20, 09 lip 2015


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
asa7 napisał(a)
Dzięki.
A to dzisiejszy zakup, który mnie strasznie cieszy. Stipa fountain. Jednak chyba kupiłam za mało i jutro może jeszcze dokupie.


fajne zakupy...wiesz, zawsze możesz jeszcze podzielić
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
MirellaB 12:22, 09 lip 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Piękna ta stipa. Ja nie mam, ale w przyszłym roku wygospodaruję dla niej fajne miejsce i zakupię
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
Gardenarium 15:21, 09 lip 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wszystko ładnie pięknie tylko ten brezent na ziemi
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies