Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pod Biało-Niebieską Chmurką ogród Basilikum

Pokaż wątki Pokaż posty

Pod Biało-Niebieską Chmurką ogród Basilikum

11:55, 18 lut 2017
Basilikum napisał(a)
znalazlam dzis w gazecie wymiary dziurek w budkach dla ptakow

Modraszka zwyczajna - 26-28mm
Sikora uboga - 26-28mm
Bogatka zwyczajna - 32mm
Wrobel - 32-34
Kowalik zwyczajny - 32-47
Pleszka zwyczajna - 45mm owalny
Szpak zwyczajny - 45-50


I najważniejsze to nie robić tych patyczków przy dziurkach co to niby mają pomóc ptaszkom a skutek taki,że są pomocne przy drapieżnikach co niszczą ptasie gniazdka
Basilikum 12:31, 18 lut 2017


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21734
a o patyczkach to nie slyszalam.

____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
violka171 12:57, 18 lut 2017


Dołączył: 22 sty 2016
Posty: 5010
Basilikum napisał(a)
znalazlam dzis w gazecie wymiary dziurek w budkach dla ptakow

Modraszka zwyczajna - 26-28mm
Sikora uboga - 26-28mm
Bogatka zwyczajna - 32mm
Wrobel - 32-34
Kowalik zwyczajny - 32-47
Pleszka zwyczajna - 45mm owalny
Szpak zwyczajny - 45-50


Milego dnia
ja dzis z klubu ogrodnika na kurs gotowania ide bedziemy jakies regionalne specjal wprobowywac na kazdy miesiac roku.

A sądziłam że maja jeden wymiar ot
____________________
Działeczka-moje kochane miejsce na ziemi
Milka 13:13, 18 lut 2017


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Fajnie, że te wymiary podałaś, bo co chcę kupic budkę, to te dziurki jakies za małe mi się wydają, są u nas w dobrej cenie, tylko ciut je upiększę
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 13:14, 18 lut 2017


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Basilikum napisał(a)

Baranek w najlepszej formie ale chyba nie wszystko jest ok, bo zlapalam go na kradziezy. Pociagnal dwa razy od mamy ale krotko i plecial do ciotek.


Tu widac jak kradnie, tylna czesc wyglada inaczej jak ta u mamy na gornym zdjeciu.



Śliczne one, a ten mały, łobuz
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
violka171 13:17, 18 lut 2017


Dołączył: 22 sty 2016
Posty: 5010
Basilikum napisał(a)

Baranek w najlepszej formie ale chyba nie wszystko jest ok, bo zlapalam go na kradziezy. Pociagnal dwa razy od mamy ale krotko i plecial do ciotek.


Tu widac jak kradnie, tylna czesc wyglada inaczej jak ta u mamy na gornym zdjeciu.



Iza Ty to zaraz kradnie
Pan Bóg kazał się dzielić
uwielbiam te Twoje sierściuchy
____________________
Działeczka-moje kochane miejsce na ziemi
pestka56 14:44, 18 lut 2017


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
A może owce jak słonice opiekują się młodymi wspólnie
____________________
Kasia
15:42, 18 lut 2017
Mały kombinator Ładne te Wasze owce.Inne jak u nas
Basilikum 16:53, 18 lut 2017


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21734
Pesteczko ogonie nie, jak obce jagnie chce sie przyssac to dostaje kopa czyli owca sie odwraca albo odpycha noga.

Aniu w Pl tez takie sa tylko nie duzo wiec ich nie wiac moze.

Ludzie ale sie objalam na tym kursie, 12 wyprobowac to nie lada wezwanie
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Basilikum 18:40, 18 lut 2017


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21734
zies tez troche ogrodowo podzialalismy. R obciachal winogron a ja pozieralam patyczki i pocielam na mniejsze kwalki. Wycielam wszystkie rozchodnikowe badylki ze skalniaka. Zostly jesczez te kolo garaazu. No i pomoglam R na dachu i juz jest prawie gotowy. Teraz jeszcze jakas blacha zostala, ktora musimy zamowic i umocowac i bierzemy sie za sciany.
Dzis bylo wprawdzie +5 ale bez slonka tak jakos ponuro brrrr.

Macham Wam ciemiernikiem, mam nadzieje, ze to ostatnie zdjecie sniegu w tym roku no oze od listopada cos pokaze


____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies