Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pod Biało-Niebieską Chmurką ogród Basilikum

Pokaż wątki Pokaż posty

Pod Biało-Niebieską Chmurką ogród Basilikum

Basilikum 20:33, 29 mar 2017


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21734
Dzis byla pierwsza wyprawa rowerem
Aparat tez ze soba wzielam stad te fotki

ten kotek nie poluje na myszy

a po drodze zawilce na lace, czy ja mowilam, ze one tylko w cieniu rosna? odwoluje No i pierwiosnkow tez troche tam rosnie

____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
hanka_andrus 20:38, 29 mar 2017


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Zawilce u mnie na słonecznej rabacie dają radę. Nie są tak wyciągniete jak w lesie, ale co roku ich więcej. U mnie dopiero zaczynają podnosić główki, Po deszczu trochę się wydłużą.
Piękny dom pokazałaś! Widać, że wycieczka rowerowa udana!
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Basilikum 20:39, 29 mar 2017


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21734
Edys

a w ogrodzie
Bratki


narcyzy te wieksze juz otwieraja paki


Ranniki rozsiewaja nasionka


a magnolka otworzyla luske, teraz czekamy na biale
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Basilikum 20:44, 29 mar 2017


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21734
Haniu wycieczka nie taka daleko, 2 km pod gore i 2 z gory oczywiscie pod gore pchalam ale jak potrenuje to bede wjezdzac bez zatrzymywania

Dla Ciebie moje dzisiejsze ostatnie juz krokusy
To jakas mieszanka byla i te mniejsze przekwitaja a teraz kwitna takie wielkie jak u Justyny


____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Sebek 20:47, 29 mar 2017


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Obudowali ten dom nieźle Ale jeśli mam być szczery - nie mieszkałbym Ja z tych światłolubnych, a te okna takie malutkie
Ciekawe czy będą wyrównywać kolor drewnianej elewacji po jakimś czasie?
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
eda 20:48, 29 mar 2017


Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 13690
Śliczności krokusiątka
____________________
Ranczo Edy *** Wizytówka
hanka_andrus 20:49, 29 mar 2017


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Też mam takie różne, ale te najwcześniejsze w przewadze.
Bratki samosiewy czy kupiłaś? U mnie z samosiewów widziałam na razie kilka, muszę dokupić, ale są tylko te wielkie, a ja chce te drobne, One u nas później w handlu.
I kupiłam nasiona, będę siać !
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Kasya 20:52, 29 mar 2017


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41823
Basilikum napisał(a)


a magnolka otworzyla luske, teraz czekamy na biale


a to ja mam pytanie
magnolie maja takie podwojne pąki ? najpierw musi zejsc jedna warstwa ??
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Basilikum 21:03, 29 mar 2017


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21734
Sebek napisał(a)
Obudowali ten dom nieźle Ale jeśli mam być szczery - nie mieszkałbym Ja z tych światłolubnych, a te okna takie malutkie
Ciekawe czy będą wyrównywać kolor drewnianej elewacji po jakimś czasie?

Sebku u nas tez takie male byly, troche powiekszone sa ale tylko troche. No i w srodku w tych domach jeszcze ciemniej jest, bo sciany i sufity z reguly drewniane, wiec optycznie przyciemniaja. Sama jetem ciekawa czy dadza drewnu naturalnie sciemniec. Stawiam na tak. taie domy odnawia sie pod kontrola urzedu do spraw zabytkow i nie wolno nic robic bez ich zgody, i wszystko z wykorzystaniem starych technik. Nam sie troche udalo, bo sie nie kapneli, ze nasz dom jest stary wiec M go odnowil jak chcial. Nie wyglada za to tak oryginalnie.

Eys mi tez sie podobaja.

Haniu u mnie tez wczesniejsze w przewadze i juz ich nie ma dlatego te ostatie tak ciesza. jesienia je sadzilam. mam ochote wykopac cebulki tych bialych i posadzic w inne miejsce.

Kasya na to wyglada. Rok temu nie kwitla a dwa lata temu nie interesowalam sie tak bardzo roslinami i ogrodem. Ae na zdjeciu dokladnie widac, ze najpierw peka taka jakby luska.
W okolicy juz kwitna magnolie, moj ogrod troche spozniony jest.
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
08:30, 30 mar 2017
Wiosnę Twoją i sąsiadów obejrzałam
Fajnie tak pojeździć po okolicy rowerem i pozaglądać to tu to tam.
Forsycja u sąsiadów już rozkwita bo na pewno w zaciszu i słońce ją dogrzewa.
U nich przekwitnie będziesz miała swoją do podziwiania
Tak jest u mnie z krokusami,moje pod ścianą już przekwitają a u sąsiadów dopiero wychodzą i w innych miejscach u mnie tak samo.
Narzędzie tortur antyk Ale ciągać za sobą bym tego nie chciała,niczym Pudzian
Dom sąsiadów odnowiony ładnie ale faktycznie okienka małe w nim.
Zawilce u nas w parku,lasku zawsze całe łany.Wiosna na całego.
Owieczki Wasze śliczne,aż by się chciało te maleństwa pogłaskać
A wiesz,że na początku nie chciałam gafy popełnić i nie pytałam się co to masz za zwierzątko w avatarze bo myślałam,że to kózka

Miłego dnia,u nas słońce wychodzi.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies