Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Czy facetowi uda się wyczarować ogród marzeń?

Pokaż wątki Pokaż posty

Czy facetowi uda się wyczarować ogród marzeń?

L00zak 22:54, 03 wrz 2015


Dołączył: 23 cze 2015
Posty: 2521
Iwk4 napisał(a)

Gosia odważyła się głośno powiedzieć, lecz wyraźnie, ze to inna bajka.
Ma rację. Ławeczka do stylu romantycznego pasuje. Pergola nie wskazuje na taki. Pozostałe dokonania też
https://www.pinterest.com/pin/337910778268961811/


Temat ławeczki odkładam na razie na bok, jednak lubię subtelne połączenia stylów, oczywiście nie zawsze to musi do siebie pasować, czasem tą granicę można niepozornie przekroczyć i jest kicz, ale jak zobaczycie w jakim stylu jest budynek gospodarczy to może inaczej na całość popatrzycie, domek jest taki sam, jak chatka "Jasia i Małgosi" a ogród robię w prostych liniach, nie każdy na to spojrzy pozytywnie, każdemu podoba się co innego i należy to uszanować, bo po to jest też to forum, aby przyjmować krytykę, ale przyjmować ją pozytywnie, tak jak staram się to robić.

Z założenia mimo, że ukierunkowany byłem w ogród minimalistyczny, już połączyłem style, wiejskiej, góralskiej chatki z nowoczesnymi prostymi liniami.

Jutro zobaczycie to połączenie - bocznej ściany góralskiego garażu z prostymi liniami rabat.
Dla mnie ten budynek jest dopełnieniem ogrodu i mnie się to podoba, ale zapewne nie każdego zachwyci.

Najważniejsze, że staram się od Was uczyć i pozytywnie, konsekwentnie wyrzucać swoją energię w nazwijmy to projektowanie mojego zakątka, bo o to chyba Nam chodzi
Ale się rozpisałem hehehe

____________________
Michał Czy facetowi uda się wyczarować ogród marzeń?
L00zak 22:57, 03 wrz 2015


Dołączył: 23 cze 2015
Posty: 2521
sylwia_slomczewska napisał(a)
Witam się, Ogród choć nie w moim ulubionym stylu piękny powstaje, kupa roboty za Tobą, a najważniejsze, że wiesz czego chcesz. chwali Ci się


Dziękuje bardzo Sylwia, szczególnie za ostatnie zdanie, to cała esencja mojego poprzedniego postu
Miło Cię widzieć w moim wątku
____________________
Michał Czy facetowi uda się wyczarować ogród marzeń?
jazzy 00:20, 04 wrz 2015


Dołączył: 15 sie 2014
Posty: 8646
Oj tam, pokazuj
____________________
"w moim ogrodzie, gdzie czas leniwy..."
Iwk4 06:58, 04 wrz 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Michal, każdy robi tak, jak jemu się podoba. Jeżeli lubisz mieszany styl, to nikomu nic do tego.
Ważne, że robisz to z pełną świadomością, a nie przez pomyłkę.
Linie proste w ogrodzie wcale nie muszą narzucać minimalizmu. Dowodem jest mój Ogródek, który tworzę w formie i kolorach akceptowalnych przede wszystkim dla mnie i mojego M.
Jeśli przy okazji to podoba się innym, to mnie to cieszy. Jeśli komuś się nie podoba, to jest jego problem.
Chatki góralskie mają swój klimat. Nie mogę się doczekać dzisiejszych zdjęć.
Co do ławeczki, jest wyjątkowa. Istnieje możliwość, że jest idealne rozwiązanie aranżacyjne na nią w twoim ogrodzie. Ja jeszcze go nie odkryłam. Mam za mało danych.
Ale wspomniałeś, że lubisz róże. To mógłby być fajny zakątek różany z taką romantyczną ławeczką.

Teraz to ja się rozpisałam. I to z telefonu
Miłego dnia
____________________
Ogródek Iwony II
Filemon24 07:17, 04 wrz 2015


Dołączył: 29 maj 2015
Posty: 1914
moim zdaniem ta ławka to mały detal i na pewno nie zaszkodzi nowoczesnemu ogródkowi
____________________
L00zak 07:59, 04 wrz 2015


Dołączył: 23 cze 2015
Posty: 2521
Popołudniu dotrę na miejsce i zrobię fotki Sam jestem ciekawy jak wyszło bo ostatnio widziałem konstrukcje bez dachu
____________________
Michał Czy facetowi uda się wyczarować ogród marzeń?
deszczowymaj 08:37, 04 wrz 2015


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
sylwia_slomczewska napisał(a)
a najważniejsze, że wiesz czego chcesz. chwali Ci się





Sylwuś strzał w dziesiątkę jestem tego samego zdania
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
Marga 09:02, 04 wrz 2015


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 4122
Michał, coś mi się wydaje, że Twój ogród będzie wyjątkowy i łatwo rozpoznawalny na O.
Najważniejsze, żebyście Ty i Twoja rodzinka dobrze się w nim czuli
____________________
Ogród dla moich synków
Efffa 09:25, 04 wrz 2015


Dołączył: 11 cze 2014
Posty: 3530
a mnie ta ławka sie bardzo podoba, loozak ale Ty masz przecież piętrowy ogród więc napewno znajdziesz dla niej miejsce przy rózach czy innych roslinkach, ale nie pozbywaj się tej ławki!
Tak ja Iwka wspomniała ważne ze robisz to ze świadomością, a nie przez pomyłkę czy niewiedzę!
____________________
Ewelina Odcienie zieleni 2
mateuszmichn 11:33, 04 wrz 2015


Dołączył: 14 sie 2014
Posty: 1654
Mógłbyś pokazać fotkę domku? wtedy zobaczymy jak wyszło twoje połaczenie minimalizmu z tradycją
Ja uważam, że takie nieoczywiste połączenia są bardzo fajne i czasami intrygujące.
Najważniejsze jest, że tobie się podoba.
To w sumie coś takiego jak połączenie czerwonej cegły z prostymi formami i uporządkowanymi nasadzeniami, wszystko ładnie pasuje, a mogłoby sie wydawać, że nie

Możesz wygospodarować w ogrodzie jakiś zakątek tradycyjny albo postawić ławkę przy nowoczesnej formie. Wystarczy spojrzeć do katalogów z wnętrzami. nowoczesny stół a krzesła, albo jedno krzesło tradycyjne i w mocnym kolorze
trzymam kciuki, mi się podoba
____________________
Mój mały zakątek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies