Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród od nasionka... z widokiem na Lanckoronę

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród od nasionka... z widokiem na Lanckoronę

07_Rene 09:52, 18 maj 2016


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5269
Gosiu, co tam u Ciebie? Pozdrawiam
____________________
Renata Buszując w zbożu i kukurydzy
Konieczki 10:20, 18 maj 2016


Dołączył: 17 lut 2015
Posty: 2843
Gosia..... dziś byłaś u mnie - zdjęcia Twojego ogrodu chcemy obejrzeć
____________________
Zielonym do góry... :)
margaretka3 10:56, 18 maj 2016


Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 5348
Dziewczyny, jestem, jestem, czasem coś luknę do Was cichaczem, żeby się za bardzo nie pogubić, ale czasu mam na to niewiele.
Jeszcze trochę zaległych odpowiedzi na posty mi zostało, to za chwilę albo za jakiś czas...
Teraz bieżący raport ogrodowy
Wkurzam się jak większość z Was na pogodę. Jednak nie daję się deszczowi wygonić z ogródka, w sobotę jedynie poległam (dzięki temu moje dzieci nie będą chodzić w dziurawych skarpetkach ha ha)
Trochę rosad warzyw wysadziłam, kapustę w odmianach, jarmuż czerwony, brokuły, brukselkę, kalafiory, dosadziłam więcej kalarepy, a dla ozodoby dosadziłam im nagietki. Posiałam fasolkę szparagową. Wyczyściłam z chwastów zagonek pod pomidorki, wczoraj walczyłam z przygotowaniem grządki pod cukiniowate i dyniowate. Tylko jak tu je wysadzać, jak takie zimno???
Wszystko ciągle stoi pod domem, na noc przykrywam polarkowymi kocykami.

Z kwiatów wysadziłam jedynie łubin i perłówkę orzęsioną. Reszta czeka.
Zaczęłam też ochwaszczać żywopłot wokół działki.
Nie wiem, czy pisałam, że cały sad odchwaściłam, zaczęłam tam sadzić łączkę. Na razie posadziłam nadmiar krwawnika, bodziszki i maki.
I przedłużyłam o jakieś 4 metry bylinówkę fioletową, wyczyściłam, nawiozłam ziemi, by wyrównać poziomy.
I porozsadzałam chryzantemy, porozdzielałam kępki, pouszczykiwałam wierzchołki, żeby się rozkrzewiały.
I już niestety obie rabaty ziołowe prawie zapełniłam, ciągle coś tam dosadzam, dosiewam.

No to tyle

____________________
Gosia - Ogród od nasionka z widokiem na Lanckoronę
07_Rene 11:02, 18 maj 2016


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5269
To się dzieję
Jutro ma być już cieplej... A słyszałaś, że pod koniec maja mają być upały 30 stopniowe??? No przecież szok termiczny....
____________________
Renata Buszując w zbożu i kukurydzy
margaretka3 11:06, 18 maj 2016


Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 5348
Właśnie miałam Cię zapytać, gdzie te 28 stopni, o których pisałaś kiedyś
Trzeba się będzie spieszyć z wysadzaniem, póki wilgotna ziemia
____________________
Gosia - Ogród od nasionka z widokiem na Lanckoronę
renatamama3 11:15, 18 maj 2016


Dołączył: 26 sie 2012
Posty: 5071
Gosiu ,ważne że po komunii i białym tygodniu ,uśmiałam się z tych skarpet ,ha ha ,dobrze że czasem jestem w Auchan i Tesco to przy domowych zakupach wkładam do koszyka .W piątek byłam w futurze ,bo mój starszy o godzinie 17,45 przypomniał sobie ,że halówki zaczynają go cisnąć ,a ja na 18,15 na Zumbę ,19. 40 byliśmy w Futurze kupił buty i koszulki oraz krótkie spodenki w Big Starze i mam go z głowy ,chodź szukam na tego mojego chudzielca spodni dresowych ,niby proste ,bo wszędzie pełno ,ale muszą być wąskie nogawki ,najlepiej XS lub S ,na 176 .Kawał roboty zrobiłaś.
____________________
Ogród przy lesie - początek 2012/2013
renatamama3 11:16, 18 maj 2016


Dołączył: 26 sie 2012
Posty: 5071
07_Rene napisał(a)
To się dzieję
Jutro ma być już cieplej... A słyszałaś, że pod koniec maja mają być upały 30 stopniowe??? No przecież szok termiczny....


Jezu ,jak ja nie lubię takich skoków temperatur .
____________________
Ogród przy lesie - początek 2012/2013
Konieczki 11:21, 18 maj 2016


Dołączył: 17 lut 2015
Posty: 2843
Jaka długa lista robót - chyba ze wstydu się spalę, bo u mnie prawie nic nie zrobione. Dziś chyba ubiorę się bardzo ciepło i pójde odchwaszczć żywopłot grabowy. O kancikach nawet nie myślę, warzywaniaka mieć nie bedę w tym roku
Gosia szałwia ma już pąki
____________________
Zielonym do góry... :)
margaretka3 11:26, 18 maj 2016


Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 5348
renatamama3 napisał(a)
Gosiu ,ważne że po komunii i białym tygodniu ,uśmiałam się z tych skarpet ,ha ha ,dobrze że czasem jestem w Auchan i Tesco to przy domowych zakupach wkładam do koszyka .W piątek byłam w futurze ,bo mój starszy o godzinie 17,45 przypomniał sobie ,że halówki zaczynają go cisnąć ,a ja na 18,15 na Zumbę ,19. 40 byliśmy w Futurze kupił buty i koszulki oraz krótkie spodenki w Big Starze i mam go z głowy ,chodź szukam na tego mojego chudzielca spodni dresowych ,niby proste ,bo wszędzie pełno ,ale muszą być wąskie nogawki ,najlepiej XS lub S ,na 176 .Kawał roboty zrobiłaś.


Rozmiar XS na 176? Nie chcę Cię straszyć, ale to chyba tylko na dziale odzieży dla modelek
____________________
Gosia - Ogród od nasionka z widokiem na Lanckoronę
margaretka3 11:28, 18 maj 2016


Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 5348
renatamama3 napisał(a)


Jezu ,jak ja nie lubię takich skoków temperatur .

Skok w stronę ciepełka lubię, ale nie odwrotnie.
Wczoraj w kominku mąż rozpalił...
____________________
Gosia - Ogród od nasionka z widokiem na Lanckoronę
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies