Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Doświadczalnia bylinowo-różana

Pokaż wątki Pokaż posty

Doświadczalnia bylinowo-różana

Basilikum 18:56, 20 sie 2020


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21735
Anda napisał(a)


Ale dobrze masz z tym deszczem
Uściski ślę

az za dobrze,bo siana nie moglismy zrobic.mamy najgorsze od lat,bo za kazdym razem nam podlalo.
Dzis kopalam troche w ogrodzie i gleba mokra
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Ewa777 20:28, 20 sie 2020


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18513
Anda napisał(a)


Z Elfe to dobry pomysł. Przynajmniej zetniesz z gałęziami również zimujące zarodniki.

Tereski są osłabione. Trudno mi powiedzieć, co zrobić. Jeśli są bardzo kiepskie, ledwo żywe, to mogłabyś je posadzić do donic i tak je podkarmić Późną jesienią posadzić do ziemi, ale nie w poprzednim miejscu. Wiesz, zmęczenie gleby. Anglicy sadzą takie róże w kartonach w te same miejsca, ale nie wypróbowałam tego sposobu. Danusia pokazywała kiedyś. Jeśli chcesz je mieć w gruncie, to warto byłoby podsypać już teraz kompostu i dobrze podlewać, również żywokostem, żeby odbudowały korzenie.


Kompostu mam dużo, to mogę Tereskom podsypać. Nie wiem co z żywokostem? Sprawdziłam strony, to mi maści wyskakują, ale też jest korzeń i korzeń cięty (jak wiórki rogowe). Tylko co z tym robić? Jakieś gnojówki?
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Waclaw 20:56, 20 sie 2020


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Ewa777 napisał(a)


Kompostu mam dużo, to mogę Tereskom podsypać. Nie wiem co z żywokostem? Sprawdziłam strony, to mi maści wyskakują, ale też jest korzeń i korzeń cięty (jak wiórki rogowe). Tylko co z tym robić? Jakieś gnojówki?


Żywokost na nieużytkach rośnie. Lubi żyzna glebę. Kolega, rolnik kiedyś mi powiedział, że jak żywokost rośnie to w tym miejscu jest dobra ziemia. Ma takie fioletowe kwiatuszki
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
andzia458 22:41, 20 sie 2020


Dołączył: 18 kwi 2020
Posty: 915
Zaglądam i zostawiam ślad po sobie bo nic mądrego nie napiszę.
____________________
Ania Zaczynam po raz kolejny
adewzuol 07:15, 21 sie 2020


Dołączył: 19 lut 2016
Posty: 1046
Ja też chętnie dowiem się co z tym żywokostem, jak stosować w ogrodzie. Ja świeżego nie mam szans nazbierać. i czy teraz podlewać?
____________________
Ewelina W piaskownicy
sylwik69 11:22, 22 sie 2020


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Waclaw napisał(a)


Żywokost na nieużytkach rośnie. Lubi żyzna glebę. Kolega, rolnik kiedyś mi powiedział, że jak żywokost rośnie to w tym miejscu jest dobra ziemia. Ma takie fioletowe kwiatuszki

Dlatego u mnie w okolicy go nie ma
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
sylwik69 11:24, 22 sie 2020


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Anda napisał(a)


Ja się bardzo cieszę z deszczu. U mnie w sumie w ciągu ostatnich chyba 10 dni spadło ok. 60l/m2. Susza była taka, że trawnik miałam całkiem żółty niestety. Limka też już kiepsko wyglądała. Teraz wszystko odżywa

Dziś i ja się cieszę wreszcie pada pozdrawiam Cię
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
Anda 12:50, 23 sie 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
Ewa777 napisał(a)


Kompostu mam dużo, to mogę Tereskom podsypać. Nie wiem co z żywokostem? Sprawdziłam strony, to mi maści wyskakują, ale też jest korzeń i korzeń cięty (jak wiórki rogowe). Tylko co z tym robić? Jakieś gnojówki?


A żywokostu suszonego nie ma? Tzn. liście suszone. Posadziłam teraz u siebie żywokost, w cieniu za domkiem ogrodnika. Mam nadzieję, że będzie rósł. Na razie używam suszonego

Robię z tego gnojówkę i pryskam w rozcieńczeniu. Można też zrobić wyciąg, bez fermentacji, czyli zalać wodą i po 24 godzinach użyć do pryskania bez rozcieńczenia.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 12:51, 23 sie 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
Waclaw napisał(a)


Żywokost na nieużytkach rośnie. Lubi żyzna glebę. Kolega, rolnik kiedyś mi powiedział, że jak żywokost rośnie to w tym miejscu jest dobra ziemia. Ma takie fioletowe kwiatuszki


Ładny jest Mogę go niestety dotykać tylko w rękawiczkach, bo uczula.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 12:51, 23 sie 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
andzia458 napisał(a)
Zaglądam i zostawiam ślad po sobie bo nic mądrego nie napiszę.


Hej Pozdrawiam
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies