Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Doświadczalnia bylinowo-różana

Pokaż wątki Pokaż posty

Doświadczalnia bylinowo-różana

Anda 09:44, 25 wrz 2016


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33591
Madzenka napisał(a)
Poczytałam opisy róz, bardzo mi się spodobały. A na dodatek okraszone cudownymi zdjęciami


Dzięki Marzenko
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
sylwia_slomc... 10:01, 25 wrz 2016


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82124
Różowy w niebieskim ładnie się podkreślają i współgrają
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
anna_t 10:59, 25 wrz 2016


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
Ewa dopiero dotarłam, tak mnie ta moja cholerna różanka pochłonęła!ale mam nadzieję że zrobienie na niej tej ściezki jakoś wkońcu nada jej mniej chaotycznego wyrazu..

super opis, wszystko zanotowalam. jak najdzie mnie na róże w barwach moreli, brzoskwini to Twoja Jude jako pierwsza u mnie zawita
jak piszesz że trochę plamistości róża złapała tzn ze po oberwaniu przez ciebie tych kilku listków dalej nie chorowała i nie musiałam oprysku robic tak?
czytam dalej bo jestem na 586
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
anna_t 11:01, 25 wrz 2016


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
ach i jeszcze tak na szybko u mnie Louis Odier ma mączniaka i juz nie kwitnie, u ciebie tez juz przestał? z 6 krzaczków kwitły drugi raz tylko 3 ale może to dlatego że tegoroczne?
no i czekam na ich skumulowany atak zapachowy bo mam je wszystkie wokoł tarasu
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
anna_t 11:18, 25 wrz 2016


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
Iwk4 napisał(a)

Można wsadzić patyczek w kartofla i tak zakopać. Monty tak robił. Trzyma wilgoć i ma potas

bosze czego tu się można dowiedzieć ! szok
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
anna_t 11:22, 25 wrz 2016


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
a powiedz jeszcze Ewa nawiązując do tego odpisałas Iwonie o nasadzeniach na rabatach, jak głębokie robisz rabaty?
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
katel 11:26, 25 wrz 2016


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
Anda napisał(a)


Towarzystwo różane dla Summer wg mnie trudno dobrać. Byliny dla niej to niebieskości , fiolety, różowy też ładnie wyglada. Miałam ślazy obok niej MW i Jude razem ze Summer to bardzo kolorowa mieszanka. Czy to pasuje to sprawa gustu i dobrania odpowiednich bylin, które by tą mieszankę harmonijnie ułożyły w całość. Ewik pięknie układa kompozycje rabatowe. Może ona miałaby pomysł, jak je razem ułożyć Wg mnie Summer najlepiej wyglądałaby razem z brązowymi albo fioletowymi różami. Jaśniutki róż też by do niej dobrze pasował

No właśnie i ja o fioletach myślałam, Munstead Wood na zdjęciach wpada w fiolet więc myślałam że będzie pasowała i jeszcze Lawendef Flower Circus mi w oko wpadła jako towarzystwo dla SS.
Mogłabyś mi słownie opisać kolor Munstead Wood, czy wpada w fiolet i czy Young Lucidas ma podobny kolor?
Jude mi się podoba ale dla niej gdzie indziej będę szukała miejscówki. Mam jeszcze Blue for You w gratisie dostałam i też albo przy Summer Song lub przy Rosarium Uetersen myślałam żeby posadzić.
____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
Gardener27 11:28, 25 wrz 2016


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Zawsze się zachwycam Twoimi różami i ich towarzystwem na rabatach
Ewo poczyniłaś już jakieś zakupy cebuLOVE ?
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Anda 11:35, 25 wrz 2016


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33591
sylwia_slomczewska napisał(a)
Różowy w niebieskim ładnie się podkreślają i współgrają


Dokładnie, też lubię to połączenie
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 11:39, 25 wrz 2016


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33591
anna_t napisał(a)
Ewa dopiero dotarłam, tak mnie ta moja cholerna różanka pochłonęła!ale mam nadzieję że zrobienie na niej tej ściezki jakoś wkońcu nada jej mniej chaotycznego wyrazu..

super opis, wszystko zanotowalam. jak najdzie mnie na róże w barwach moreli, brzoskwini to Twoja Jude jako pierwsza u mnie zawita
jak piszesz że trochę plamistości róża złapała tzn ze po oberwaniu przez ciebie tych kilku listków dalej nie chorowała i nie musiałam oprysku robic tak?
czytam dalej bo jestem na 586


Juz nie obrywam liści. Same opadają i jesienią jak juz ich sie uzbiera to wybieram. Nie obrywam bo można uszkodzić pęd i wtedy drzwi otwarte dla różnych chorób. Poza tym ten liść mimo paru plamek dopóki jest zielony to dalej asymiluje i pracuje. a róża sobie radzi i ma nowe liście. Pryskam tylko środkami wzmacniającymi dla liści.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies