Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Doświadczalnia bylinowo-różana

Pokaż wątki Pokaż posty

Doświadczalnia bylinowo-różana

Anda 19:40, 25 wrz 2016


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33375
Rench napisał(a)
Dokopałam się do Twojej top list,mam kilka z niej.
Muszę obwąchać Cecylię,kiedy zakwitnie ponownie,nie pamiętam jej zapachu
Kupiłam ją dla kształtu
Chyba muszę w kolejnym sezonie chodzić z notatnikiem, obwąchiwać i notować wszystkie moje róże
Mój Brother też ma drapakowaty pokrój. Twoje zdjęcia Brothera są śliczne,jak nie on


Ja kupuję róże dla zapachu, Ty dla kształtu Uzupełniamy się
W tym roku Brother był kiepski, zwłaszcza w czerwcu, bo cały czas padało. W zeszłym roku miał ładniejsze kwiaty. Cieszę się tym bardziej, że zdjęcia się podobają
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
katel 22:23, 25 wrz 2016


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
Anda napisał(a)


Moją MW mam w donicy i to dopiero od sierpnia więc moje obserwacje są niepełne. Rownież myślałam, że będzie bardziej fioletowa, ale ten kolor przyjmuje dopiero w drugiej fazie kwitnienia kwiata. Na początku jest bardziej rubinowa, coś jak ciemne wino.
YL ma kolor bardziej fioletowo-różowy, mniej czerwonego, więcej magenty, ale jest to kolor bardzo żywy, jak żarówka. Summer sama w sobie jest żarówką, więc nie wiem, czy dwie takie obok siebie to nie za wiele dobrego

Lavender nie znam na żywo, ale myśle że swietnie pasowałaby do Summer. Novalis na pewno też, może też dlatego, że ma lekko popielaty odcień, tzn. te egzemplarze, które widziałam. Inne fioletowe również, właśnie Blue for You też na pewno, ją też znam na żywo.

Oj, bardzo ciekawa jestem co wybierzesz

Ale rewelacyjnie mi te kolory opisałaś , to Young i Munstead odpada. Przy SS mam dwa miejsca wolne to pewnie będzie Lawender Flower a Blue for You zobaczę .
Co do słonecznej rabaty to może kostrzewa Eliah Blue mam ją u siebie, aż świeci na niebiesko.
____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
Anda 15:54, 27 wrz 2016


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33375
katel napisał(a)

Ale rewelacyjnie mi te kolory opisałaś , to Young i Munstead odpada. Przy SS mam dwa miejsca wolne to pewnie będzie Lawender Flower a Blue for You zobaczę .
Co do słonecznej rabaty to może kostrzewa Eliah Blue mam ją u siebie, aż świeci na niebiesko.


Cieszę się, że te opisy coś pomogły
Co do słonecznej rabaty to cały czas myślę. Muszę to sobie rozrysować, bo obraz w głowie mi się jakoś nie chce ułożyć. Dopisałam sobie tą kostrzewę jako jedną z możliwości
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 15:57, 27 wrz 2016


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33375
Mało mi kolorów i dokupiłam sobie wrzosów, i nawet jednego rozchodnika do donic A tak się przed nimi wzbraniałam i jednak uległam



Rozchodnikowi uległam, bo ma piękny kolor Zeby jeszcze listki miał w tym kolorze to byłby perfekt
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
aga_podlasie 16:07, 27 wrz 2016


Dołączył: 27 sie 2014
Posty: 2007
No coś Ty, przepiękny ten rozchodnik Nie widziałam nigdy takiego.
____________________
Mój jest ten kawałek ogrodu
Warmia 16:14, 27 wrz 2016


Dołączył: 14 maj 2014
Posty: 8120
Widzę, że już lepiej się czujeszCudny ten rozchodnik. A pamiętam jak mówiłaś, że za nimi nie przepadasz. Nigdy nie mów nigdy
____________________
Marta Jestem w polu Wizytówka- Jestem w polu
Anda 16:28, 27 wrz 2016


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33375
aga_podlasie napisał(a)
No coś Ty, przepiękny ten rozchodnik Nie widziałam nigdy takiego.


Sprawdziłam na etykietce, to Class Act Lubię ten kolor
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 16:30, 27 wrz 2016


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33375
Warmia napisał(a)
Widzę, że już lepiej się czujeszCudny ten rozchodnik. A pamiętam jak mówiłaś, że za nimi nie przepadasz. Nigdy nie mów nigdy


Już mi lepiej, zdecydowanie, jedynie migrena mnie męczy, ale od czego są tabletki? Też pamiętam, że to mówiłam Na wiosnę chcę go rozmnożyć
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
jolanka 16:31, 27 wrz 2016


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Ewo, obrywalam różom chore listki, ale Twoja inf. przekonuje mnie aby ograniczyć to "zbieractwo" listkowe mam jeszcze jedno spostrzeżenie - moja róża pnąca NN bardzo wcześnie zlapala plamistość - ścięłam dosyć mocno, spryskalam ze dwa razy i nowe wypuszczone pędy są zdrowe

Zakonczyłam mój osobisty alfabet różany. Myślę, że wiosną dokupie jeszcze kilka ale najpierw poczekam jak przeżyją zimę
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Anda 16:36, 27 wrz 2016


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33375
jolanka napisał(a)
Ewo, obrywalam różom chore listki, ale Twoja inf. przekonuje mnie aby ograniczyć to "zbieractwo" listkowe mam jeszcze jedno spostrzeżenie - moja róża pnąca NN bardzo wcześnie zlapala plamistość - ścięłam dosyć mocno, spryskalam ze dwa razy i nowe wypuszczone pędy są zdrowe

Zakonczyłam mój osobisty alfabet różany. Myślę, że wiosną dokupie jeszcze kilka ale najpierw poczekam jak przeżyją zimę


Przy Twojej ilości róż nie sposób też oberwać wszystkich chorych liści. Metodę wczesnego ścinania zastosuję w przyszłym roku na Cecilii. Zobaczymy, czy również jej to pomoże

Idę do Ciebie na końcówkę alfabetu
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies