Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Doświadczalnia bylinowo-różana

Pokaż wątki Pokaż posty

Doświadczalnia bylinowo-różana

Anda 11:43, 25 wrz 2016


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33467
anna_t napisał(a)
ach i jeszcze tak na szybko u mnie Louis Odier ma mączniaka i juz nie kwitnie, u ciebie tez juz przestał? z 6 krzaczków kwitły drugi raz tylko 3 ale może to dlatego że tegoroczne?
no i czekam na ich skumulowany atak zapachowy bo mam je wszystkie wokoł tarasu


U mnie LO w pierwszym roku też słabo kwitła. W tym roku jest o wiele lepiej. Teraz też już nie kwitnie. W zeszłym tygodniu opadły jej ostatnie, pojedyncze kwiatki. Ona wcześnie zaczyna, u mnie na początku czerwca, i chyba dlatego wcześnie kończy.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 11:46, 25 wrz 2016


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33467
anna_t napisał(a)
a powiedz jeszcze Ewa nawiązując do tego odpisałas Iwonie o nasadzeniach na rabatach, jak głębokie robisz rabaty?


Tam gdzie róże mam od 2 m w porywach do 3. Na wąskim przejściu obok czereśni mam tylko byliny.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
anna_t 11:56, 25 wrz 2016


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
aha czyli czekasz az liscie same opadną, to ja tez tak będę robić. mniej roboty

no to mam nadzieję że LO jeszcze mnie urzeknie i kwieciem i zapachem
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Anda 12:12, 25 wrz 2016


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33467
katel napisał(a)

No właśnie i ja o fioletach myślałam, Munstead Wood na zdjęciach wpada w fiolet więc myślałam że będzie pasowała i jeszcze Lawendef Flower Circus mi w oko wpadła jako towarzystwo dla SS.
Mogłabyś mi słownie opisać kolor Munstead Wood, czy wpada w fiolet i czy Young Lucidas ma podobny kolor?
Jude mi się podoba ale dla niej gdzie indziej będę szukała miejscówki. Mam jeszcze Blue for You w gratisie dostałam i też albo przy Summer Song lub przy Rosarium Uetersen myślałam żeby posadzić.


Moją MW mam w donicy i to dopiero od sierpnia więc moje obserwacje są niepełne. Rownież myślałam, że będzie bardziej fioletowa, ale ten kolor przyjmuje dopiero w drugiej fazie kwitnienia kwiata. Na początku jest bardziej rubinowa, coś jak ciemne wino.
YL ma kolor bardziej fioletowo-różowy, mniej czerwonego, więcej magenty, ale jest to kolor bardzo żywy, jak żarówka. Summer sama w sobie jest żarówką, więc nie wiem, czy dwie takie obok siebie to nie za wiele dobrego

Lavender nie znam na żywo, ale myśle że swietnie pasowałaby do Summer. Novalis na pewno też, może też dlatego, że ma lekko popielaty odcień, tzn. te egzemplarze, które widziałam. Inne fioletowe również, właśnie Blue for You też na pewno, ją też znam na żywo.

Oj, bardzo ciekawa jestem co wybierzesz
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 12:17, 25 wrz 2016


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33467
Gardener27 napisał(a)
Zawsze się zachwycam Twoimi różami i ich towarzystwem na rabatach
Ewo poczyniłaś już jakieś zakupy cebuLOVE ?


Dzięki Przemku Cebulek w tym roku nie kupuję żadnych, prawie. Zobaczymy co wyrośnie z zeszłorocznych. Chcę przerobić rabatę wejściową pod oknem i zastanawiam się nad czosnkami Allium nevskianum. Znasz je?
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 12:20, 25 wrz 2016


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33467
anna_t napisał(a)
aha czyli czekasz az liscie same opadną, to ja tez tak będę robić. mniej roboty

no to mam nadzieję że LO jeszcze mnie urzeknie i kwieciem i zapachem


Właśnie, mniej roboty i mniej pokłutych rąk i pokaleczonych przeze mnie pędów LO na pewno urzeknie Cię zapachem Kwitnąć też powinna więcej. Dawaj jej dobry pokarm organiczny od wiosny i będzie dobrze
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Gardener27 12:30, 25 wrz 2016


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Anda napisał(a)


Dzięki Przemku Cebulek w tym roku nie kupuję żadnych, prawie. Zobaczymy co wyrośnie z zeszłorocznych. Chcę przerobić rabatę wejściową pod oknem i zastanawiam się nad czosnkami Allium nevskianum. Znasz je?


U siebie nie posiadam tej odmiany choć podobne o białych kwiatach mam
Ja jestem fanem wysokich czosnków gdy królują nad rabatami
Co będziesz robić pod wspomniany oknem ?
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
anna_t 12:31, 25 wrz 2016


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
o widzisz mialam Ci zadać pytanie i zapomnialam jakie i teraz mi przypomniałaś ;p
zakupilam obornik krowi, lezy pod folią. na wiosnę juz będzie przekompostowany i podrzuce pod róże i wmieszam trochę z ziemią. dobrze myślę?
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Anda 12:37, 25 wrz 2016


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33467
anna_t napisał(a)
o widzisz mialam Ci zadać pytanie i zapomnialam jakie i teraz mi przypomniałaś ;p
zakupilam obornik krowi, lezy pod folią. na wiosnę juz będzie przekompostowany i podrzuce pod róże i wmieszam trochę z ziemią. dobrze myślę?


Bardzo dobrze I jeszcze mączkę rogową na rabatę sypnij tak w marcu najlepiej. Obornik też najlepiej w marcu.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 12:52, 25 wrz 2016


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33467
Gardener27 napisał(a)


U siebie nie posiadam tej odmiany choć podobne o białych kwiatach mam
Ja jestem fanem wysokich czosnków gdy królują nad rabatami
Co będziesz robić pod wspomniany oknem ?


Co zrobię tak dokładnie jeszcze nie wiem. Róża Summer Song zostanie. Lawenda i Floks dywanowy wylatują całkowicie, bo już się zestarzay. Kamyczki będą na tej rabacie, bo inaczej koty strasznie brudzą. Chce posadzić rozchodniki i trawy. Trawy lubiące słońce i nie za wysokie. Masz jakiś pomysł?
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies