Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Doświadczalnia bylinowo-różana

Pokaż wątki Pokaż posty

Doświadczalnia bylinowo-różana

Anda 08:26, 23 wrz 2016


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33636
Milka napisał(a)
Zaraźasz nas rozami


Ja to mały pikuś jestem Byłaś u Tulucy? Zobacz, ile ona ma róż. Lista oszałamiająca
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 08:32, 23 wrz 2016


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33636
gierczusia napisał(a)
wielkie dziėki Ewka napewno jestem w ciut mroźniejszej strefie , ale nie tak bardzo zrobiłaś super opis
Jeszcze kwestia tego podlewania. bo zrozumiałam ,że te donice stoją w miejscu,gdzie brak słońca i wiatru ale jest woda z nieba czy tak ???? Bo moja róża..po pierwsze..stoi od poludnia, na dodatek pod występem dachowym, więc żeby dszczyk doleciał to musi sporo zacinać..jeśli leci grzecznie , prosto , to z podlewania deszczówką nici.. To u Ciebie ziemia w tej donicy lekko wilgotna przez zimę ???
Wybacz ,że tak Ciė gnębię
Buuuizole na ten piąteczek


Moje donice sa podlewane z nieba. Tak tez polecam. Jesli nie da rady, to musisz kontrolowac palcem. Ziemia powinna byc lekko wilgotna, ale nie mokra. Na dol donicy najlepiej dac keramzyt i zabezpieczyc otwory na dole, zeby sie nie zapychaly i nie utrudnialy odplywu wodzie. Na zime polecam przestawienie donicy do ocienionego miejsca. Slonce zima jest niebezpieczne, zwlaszcza to lutowo-marcowe rozmraza donice, soki zaczynaja krazyc, a w nocy mroz sciska i po roslinie. Pozdrawiam weekendowo Z pytaniami wal smialo. Jesli moge to pomoge.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 08:38, 23 wrz 2016


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33636
mira napisał(a)
Ewa super listę zrobilas juz ze 3 razy przeglądam i fotki piękne.mnie najbardziej opisy pokroju krzaków interesują.
Mam 3 róże z twojego opisu mw Abraham farby i summer song.
Opisy pasują choc to u mnie mlode róże. Summer pierwszy rok marnie krzak buduje a Abraham tez ociąga sie z krzakiem choc kwiatki piękne pokazaly.abrahama widzialam u szmitow i cudny byl krzak moze czasu potrzeba.
Poczytalam o donicach bo bajeczne ale i wysiłek tez jest ja zrezygnowałam.

Pozdrawiam z drogi to i kiepsko piszę


Bardzo sie ciesze, ze lista ze zdjeciami sie podoba Summer sie rozkreci, tylko potrzebuje czasu, tak ze trzy lata. Abraham wg mnie nie bedzie mial pieknego i zwartego krzaka. Bedzie nieuczesany i rzadki, czyli ogigiel Moze u Szmitow bylo wiecej krzaczkow w jednym dolku? Wtedy o efekt latwiej
Donice u mnie z koniecznosci, bo miejsca w ziemi malo.
Pozdrawiam weekendowo
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
jolanka 18:55, 23 wrz 2016


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16491
Abrahamek i u mnie nie jest zwarty - poklada się ale kwiaty ma tak piękne, że mu wybaczam Ciekawa jstem czy w przyszłym roku będzie choć troche bardziej sztywniejszy

Ewo, z Twojej listy mam 4 róże - ale zazdroszczę już kilku innych
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Anda 19:11, 23 wrz 2016


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33636
jolanka napisał(a)
Abrahamek i u mnie nie jest zwarty - poklada się ale kwiaty ma tak piękne, że mu wybaczam Ciekawa jstem czy w przyszłym roku będzie choć troche bardziej sztywniejszy

Ewo, z Twojej listy mam 4 róże - ale zazdroszczę już kilku innych


Abrahamek to raczej nie będzie sztywniakiem A oprócz Abrahama masz jeszcze LO i co jeszcze?
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Zagajanka 21:36, 23 wrz 2016


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Anda napisał(a)


I jak Cecilia się u Ciebie sprawuje? Bo moja już gola i wesoła w tym roku. Kwitnienie jesienne kiepskie. W zeszłym roku była w lepszej formie.

Moja Cecilia skończyła w lipcu 2 sezony, ma ok 1,1 m wysokości. W zeszłym roku była marniutka, w tym już trochę lepiej. Ale bym powiedziała też, że pokrojem jest jak na razie chuderlakowata... Kwitła dosyć łądnie, miała przerwę, potem powtorzyła, teraz chyba nie kwitnie. Trochę wyłysiała od dołu, ale nie tak tragicznie jak moja MW. Cecilia wg mnie jest bardzo podobna do Gentle Hermione - przynajmniej kwiatem..
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
tulucy 21:48, 23 wrz 2016


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12908
Gentle Hermione zamówiłam i jeszcze cośtam
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Gruszka_na_w... 22:18, 23 wrz 2016


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22097
Oj, jak ja lubię takie zbiorcze zestawienia. Można robić porównania z własnymi różami. Ten rok był dla moich róż bardzo niekorzystny. Prawie wszystkie złapały czarną plamistość, a niezidentyfikowane COŚ bardzo pogryzło liście. Całe szczęście, że kwitły.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Iwk4 09:21, 24 wrz 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Milka napisał(a)
Piękne foty!
U mnie są 4 Abraham, są zdrowe, ale wkurza mnie, że gałązki pod ciężarem kwiat ów się uginają w dół.

U mnie też się przewieszają. Szkoda. W pąkach sterczą prostá, a potem lebki w dół...

Cudny przegląd róż. Idę czytać dalej.
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 09:24, 24 wrz 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Anda napisał(a)


Te młodsze gałązki się uginają, a te starsze są już bardziej sztywne. Ogólnie pokrój ogiglowaty


Co oznacza taki pokrój? Bo nie rozumiem...
Już doczytałam
Anda napisał(a)


Nie znasz pojecia ogigiel? Kurcze, czyzby to bylo po poznansku? Bo wiesz, ja z okolic Poznania.
To pokroj taki troche sztywny, ale jednak rozlazacy sie na wszystkie strony. Czesc galezi stoi a czesc lezy. Krzak nie jest zwarty. Troche jak weigelia, nigdy nie wiesz, jak sie te galezie uloza.
____________________
Ogródek Iwony II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies