Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Doświadczalnia bylinowo-różana

Pokaż wątki Pokaż posty

Doświadczalnia bylinowo-różana

MirellaB 13:26, 25 wrz 2016


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Różany przegląd obejrzałam i przeczytałam. Piękne masz róże.
Czekam na moją Summer Song kiedy będzie dużym okazałym krzewem
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
Gardener27 13:31, 25 wrz 2016


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Z rozplenić to te niskie formy typu Little Bunny, Honey
Stipa będzie do rozchodników idealna lecz z jej zimowaniem różnie bywa
Hakone w słońcu również da radę bo mam u siebie i zostają carexy ale one już są najniższe z obecnych trawiastych
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Anda 13:44, 25 wrz 2016


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33375
Gardener27 napisał(a)
Z rozplenić to te niskie formy typu Little Bunny, Honey
Stipa będzie do rozchodników idealna lecz z jej zimowaniem różnie bywa
Hakone w słońcu również da radę bo mam u siebie i zostają carexy ale one już są najniższe z obecnych trawiastych


Tam jest totalna patelnia i nie jest zbyt mocno podlewana. Latem przy upałach jest tam lekko 40 stopni. Stipę mogę spróbować. Ona najładniejsza. Może przezimuje Jeszcze myślałam o kostrzewie.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Gardener27 13:51, 25 wrz 2016


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Carexy, hakone i tataraki odpadają jak tam tak gorąco i niezbyt wilgotno
Stipa jest fajna zwłaszcza o tej porze roku a i zimą też ładnie się prezentuje Ja swoją sieję każdego roku i też sama się rozsiewa Nie jestem fanem kostrzewy sinej przez jej kolor ale jest jeszcze zieloniutkie niedźwiedzie futro
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Anda 16:41, 25 wrz 2016


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33375
Stipa mi się najbardziej podoba. A kostrzewę mam ametystową, ona nie jest taka sina. Będą teraz myśleć, bo chciałabym w październiku coś już zacząć robić
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Ewa777 19:26, 25 wrz 2016


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18430
W październiku jeszcze chcesz działać? Jesienią będę tylko sadzić cebulki.
Nie wiedziałam, że nie należy obrywać listków róży. Dopiero od Ciebie się tego dowiedziałam. Nawet pani ze szkółki różanej radziła mi obrywać Ale to co piszesz ma ręce i nogi.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
malkul 19:27, 25 wrz 2016


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
Anda napisał(a)


Tam jest totalna patelnia i nie jest zbyt mocno podlewana. Latem przy upałach jest tam lekko 40 stopni. Stipę mogę spróbować. Ona najładniejsza. Może przezimuje Jeszcze myślałam o kostrzewie.

tak bo np. u mnie w lawendzie się swietnie trzyma już kilka lat, mam tam wmieszane sporo piachu więc nei zagniwa
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
Rench 19:35, 25 wrz 2016


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 9086
Dokopałam się do Twojej top list,mam kilka z niej.
Muszę obwąchać Cecylię,kiedy zakwitnie ponownie,nie pamiętam jej zapachu
Kupiłam ją dla kształtu
Chyba muszę w kolejnym sezonie chodzić z notatnikiem, obwąchiwać i notować wszystkie moje róże
Mój Brother też ma drapakowaty pokrój. Twoje zdjęcia Brothera są śliczne,jak nie on
____________________
Renata`---- RRR - różane rozmaitości ------- A miało być tak pięknie
Anda 19:36, 25 wrz 2016


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33375
Ewa777 napisał(a)
W październiku jeszcze chcesz działać? Jesienią będę tylko sadzić cebulki.
Nie wiedziałam, że nie należy obrywać listków róży. Dopiero od Ciebie się tego dowiedziałam. Nawet pani ze szkółki różanej radziła mi obrywać Ale to co piszesz ma ręce i nogi.


Chcę coś tam zacząć chociaż, bo floks szydlasty już tam dogorywa. No bardzo nieładnie tam wygląda i muszę to jak najszybciej zmienić.
Na temat obrywania listków są dwie szkoły. Ja jestem zwolenniczką czekania aż same spadną. Kiedyś też obrywałam, ale poczytałam, poobserwowałam i stwierdziłam, że to dla rośliny może większą szkodę przynieść niż pożytek i nie obrywam już.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 19:37, 25 wrz 2016


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33375
malkul napisał(a)

tak bo np. u mnie w lawendzie się swietnie trzyma już kilka lat, mam tam wmieszane sporo piachu więc nei zagniwa


Spróbuję w takim razie ze stipą Fajnie, że się odezwałaś Na sadzenie jej poczekam jednak do wiosny.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies