Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Doświadczalnia bylinowo-różana

Pokaż wątki Pokaż posty

Doświadczalnia bylinowo-różana

anna_t 16:24, 28 gru 2016


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
Kasiek napisał(a)


No co Uroslo sie kobicie
Teraz na jesien sporro ja zmiejszylam ale swoje rozmiaty miala
Gdzies pokazywalam okaz z wyspy kwiatowej Mainau, tez byla duza, poszukam pozniej fotki i pokaze jeszcze raz u siebie na watku

no urosło..ale może tylko na niemieckiej ziemi jej tak dobrze ile ma lat?
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Iwk4 22:15, 28 gru 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Ewcia, pisałaś u Eli o różach. Zapytam się więc jeszcze raz: Czy róża comte de chambord i róża mme boll to są różne róże?
Bo kupiłam jako dwie różne.
Możesz mi je pokazać u Ciebie? Masz je?
Mam je pierwszy rok, sadzone wiosną.
____________________
Ogródek Iwony II
Kasiek 22:24, 28 gru 2016


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14763
anna_t napisał(a)

no urosło..ale może tylko na niemieckiej ziemi jej tak dobrze ile ma lat?


Fotki rozy u mnie, niestety nie pamietam daty sadzenia, moze mam to gdzies na watku...Ale nie jest stara, mysle ze okolo 3 letnia, ona szybko rosnie.
____________________
Bawarka
mira 22:30, 28 gru 2016


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Poczytałam o zwyczajach i jakoś mnie ta parówka nie zaskoczyła zwłaszcza że te sałatki ziemniaczane mają pyszne. Masz może jakiś fajny przepis - może by na Sylwestra zrobić.
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Anda 10:00, 29 gru 2016


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
Iwk4 napisał(a)
Ewcia, pisałaś u Eli o różach. Zapytam się więc jeszcze raz: Czy róża comte de chambord i róża mme boll to są różne róże?
Bo kupiłam jako dwie różne.
Możesz mi je pokazać u Ciebie? Masz je?
Mam je pierwszy rok, sadzone wiosną.


W Niemczech wielu renomowanych znawców róż (np. Christine Meile) i historycy różani uważają, że Mme Knorr, Mme Boll i Comte de Chambord to jedna i ta sama róża. Zawirowania historyczne (wojny) i pomyłki w szkółkach prawdopodobnie doprowadziły to tego, że to ta sama róża pod trzema nazwami. Comte w starych książkach różanych/katalogach opisywana jest inaczej niż teraz, miała inny kolor i słabo się sprzedawała. Natomiast Boll zaraz po wprowadzeniu na rynek stała się hitem. Pod nazwą Comte sprzedawana jest obecnie Mme. Boll. Nie jestem tylko pewna, czy już zostały przeprowadzone badania genetyczne.

Znawczyni i sprzedawca róż historycznych opisała w ten sposób w swoim sklepie ta różę
http://www.historische-rosen-schaetze.de/49104/mme-bollcomte-de-chambordmme-knorr

Identisch mit Comte de Chambord/Mme Knorr - nach über 10 Jahren Suche habe ich keine gefunden, die sich unterscheiden.

Identyczna z Comte/Knorr - po 10 latach poszukiwań nie znalazła żadnej sadzonki tych róż, które by się od siebie różniły.

Tutaj tez podawane są obie nazwy
https://www.rosenhof-schultheis.de/Rosen/Historische_Rosen/Portlandrosen/Rosa/artikel_250_Mme_Boll.html

Tutaj pokazuje moja Mme. Boll
http://www.ogrodowisko.pl/watek/6070-doswiadczalnia-bylinowo-rozana?page=586#post_8
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Iwk4 22:41, 29 gru 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Ewuniu, dziękuję. Wyglada na to, ze obok siebie posadzilam dwa takie same krzaczki pod różnymi nazwami. Ale to mi nie przeszkadza. Dobrze, ze przyadkiem trafiłam na to wyjaśnienie.
Pozdrawiam Ewuniu.
____________________
Ogródek Iwony II
Filomena 11:35, 31 gru 2016


Dołączył: 28 maj 2014
Posty: 1373
tylko Odra dzieli a takie różnice kulturowe!
zaskakujące o czym piszecie
cóż, w końcu " podróże kształcą"
pozdrawiam Ewo
____________________
Filomena-w zielonej aptece
Warmia 18:07, 31 gru 2016


Dołączył: 14 maj 2014
Posty: 8120
Ewuniu, pozdrawiam cieplutko. Jestem cały czas, ale tylko podczytuję Wszystkiego dobrego w Nowym Roku.
____________________
Marta Jestem w polu Wizytówka- Jestem w polu
Sylvana 18:44, 31 gru 2016


Dołączył: 29 wrz 2015
Posty: 3428
Ewcia wszystkiego dobrego w Nowym Roku
____________________
Sylwia - Kamienny ogród patykiem malowany
Nowalijka 19:20, 31 gru 2016


Dołączył: 22 lis 2016
Posty: 2725
Przylaczam sie do zyczen. Dużo slonca, deczczu w sam raz, pieknych plonow. Wszystkiego co sobie wymarzysz, duzo wypoczynku w ogrodzie
____________________
Ela Ogrodowe szaleństwo , wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies