Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Doświadczalnia bylinowo-różana

Pokaż wątki Pokaż posty

Doświadczalnia bylinowo-różana

hanka_andrus 21:39, 01 sty 2017


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Noworocznie pozdrawiam i czekam na kolejne odsłony w Twoim ogrodzie! Oby się udały wszystkie nowe nasadzenia, a i stare niech się pokażą w ekstra formie!
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Kawa 09:53, 02 sty 2017


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
macham Ewuniu
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
MirellaB 08:55, 03 sty 2017


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Ewunia życzę Ci wszystkiego dobrego w Nowym Roku

Kartoffelsalat jak ja uwielbiam. Robię sama, ale nie ma takiego smaku jak u kuzynki w Niemczech.
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
abiko 12:01, 03 sty 2017


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8413
Ewa ściskam noworocznie
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
mira 18:33, 03 sty 2017


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Anda napisał(a)


W Niemczech wielu renomowanych znawców róż (np. Christine Meile) i historycy różani uważają, że Mme Knorr, Mme Boll i Comte de Chambord to jedna i ta sama róża. Zawirowania historyczne (wojny) i pomyłki w szkółkach prawdopodobnie doprowadziły to tego, że to ta sama róża pod trzema nazwami. Comte w starych książkach różanych/katalogach opisywana jest inaczej niż teraz, miała inny kolor i słabo się sprzedawała. Natomiast Boll zaraz po wprowadzeniu na rynek stała się hitem. Pod nazwą Comte sprzedawana jest obecnie Mme. Boll. Nie jestem tylko pewna, czy już zostały przeprowadzone badania genetyczne.

Znawczyni i sprzedawca róż historycznych opisała w ten sposób w swoim sklepie ta różę
http://www.historische-rosen-schaetze.de/49104/mme-bollcomte-de-chambordmme-knorr

Identisch mit Comte de Chambord/Mme Knorr - nach über 10 Jahren Suche habe ich keine gefunden, die sich unterscheiden.

Identyczna z Comte/Knorr - po 10 latach poszukiwań nie znalazła żadnej sadzonki tych róż, które by się od siebie różniły.

Tutaj tez podawane są obie nazwy
https://www.rosenhof-schultheis.de/Rosen/Historische_Rosen/Portlandrosen/Rosa/artikel_250_Mme_Boll.html

Tutaj pokazuje moja Mme. Boll
http://www.ogrodowisko.pl/watek/6070-doswiadczalnia-bylinowo-rozana?page=586#post_8



Super informacje podajesz - przyznam nie wiedziałam, oglądałam Twoją podpisaną Mme Boll i różnicę widzę tylko w pokroju krzaka bo moja raczej wyprostowany krzaczek - ale dopiero w tym roku krzak będzie już dorosły więc zobaczę - u Małej Mi krzak taki rozwichrzony i taka mi się jawi u Ciebie pięknie skupiona.
Ale kwiaty chyba identyczne.
Dzięki i wszystkiego naj w 2017!
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
inka74 19:47, 03 sty 2017


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Wszystkiego dobrego Ewcia w Nowym Roku!
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
kasja83 07:55, 04 sty 2017


Dołączył: 09 lis 2015
Posty: 8961
Hop, hop!Macham w NOwym Roku!
____________________
Kasja-Nowocześnie u Kasji - kiedyś będzie
Ewa777 14:39, 04 sty 2017


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18513
Wszystkiego dobrego w Nowym Roku - samych radości w domu, ogrodzie i w pracy
Przeczytałam o świątecznych zwyczajach w Niemczech i oczy robiły mi się coraz większe. Fajnie jest poznawać inne zwyczaje. Chociaż ja bardzo lubię nasze polskie
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Anda 10:47, 05 sty 2017


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
polinka napisał(a)
Uwielbiam niemieckie sałatki ziemniaczane no i słodycze

Dużo dobrego Ewko w Nowym Roku


Polinko witaj u mnie Słodycze wolę polskie Ale sałatki ziemniaczane są tu niczego sobie
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Basilikum 10:49, 05 sty 2017


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21735
slodyczy wole zadnych ale kusi kusi hihih
choc najlepsze te swojej produkcji
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies