Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Doświadczalnia bylinowo-różana

Pokaż wątki Pokaż posty

Doświadczalnia bylinowo-różana

anna_t 20:00, 20 lut 2017


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
:***
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
katel 22:24, 20 lut 2017


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
W dobrym momencie zajrzałam akurat o bzykaniu .

Szkoda że ta książka tylko po niemiecku , może kiedyś wyjdzie i u nas.
____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
Madzenka 20:32, 21 lut 2017


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Mądra dyskusja ńt chemii
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
kamila66 08:33, 22 lut 2017


Dołączył: 03 wrz 2015
Posty: 5539
Ewa kiedy wysiewasz maki? Kupiłam wczoraj i wygląda na to, że powinny być wysiane w styczniu. Wcześniej i tak nie było to możliwe bo ziemia była skuta na amen.
____________________
Kamila-W oflisowym ogrodzie
Anda 08:43, 22 lut 2017


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33450
katel napisał(a)
W dobrym momencie zajrzałam akurat o bzykaniu .

Szkoda że ta książka tylko po niemiecku , może kiedyś wyjdzie i u nas.


Najfajniejsze w tej książce jest to, że właściciele piszą o własnych porażkach i sukcesach w ogrodzie, swoich przemyśleniach na temat roślin, okraszjąc to pięknymi fotografiami. No coś jak blog w wydaniu książkowym
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 08:44, 22 lut 2017


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33450
Madzenka napisał(a)
Mądra dyskusja ńt chemii


Świadome ogrodnictwo
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Filomena 08:51, 22 lut 2017


Dołączył: 28 maj 2014
Posty: 1373
Świadome jak najbardziej ale często z góry obarczone porażką. Bo jak tu mieć eko w ogrodzie jak za płotem u sąsiada lanie i pryskanie odbywa się na całego?
Można tylko uświadamiać społeczeństwo i liczyć na mądrość w sasiedztwie.
____________________
Filomena-w zielonej aptece
Filomena 08:54, 22 lut 2017


Dołączył: 28 maj 2014
Posty: 1373
U mnie dwa sukcesy - wykarczowane kilka lat temu dwa pobliskie sady śliwkowe - było pryskanie co 2 tygodnie, a śliwek i tak jak na lekarstwo. Ja już zastanawiałam się nad zmianą miejsca zamieszkania. Jest pole z płodozmianem - hura rolnik się dokształcił!
____________________
Filomena-w zielonej aptece
AgataP 09:00, 22 lut 2017


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
U mnie sąsiad jak popryskał zboże na chwasty, tak u mnie z wiatrem też popalił rośliny, patrzyłam tylko czy któraś mi nie wyleci.
W tym roku będę sprawdzać kierunek wiatru jak przyjdzie z bańką...
____________________
Z Pszenicznej...
Anda 10:52, 22 lut 2017


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33450
Filomeno, to jest właśnie problem. Dlatego wprowadzane są reguły i przepisy, i coraz słabsze środki ochrony roślin. Dobrze, że chociaż rolnik się dokształcił

Agato, pryskanie powinno się odbywać przy bezwietrznej pogodzie. Przynajmniej tutaj takie są przepisy. Może mogłabyś jakoś interweniować.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies