Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » U Agi - czyli słońce i piach

Pokaż wątki Pokaż posty

U Agi - czyli słońce i piach

ag_zie 11:07, 13 lis 2015


Dołączył: 07 sie 2014
Posty: 3579
Linia rabat przy furtce i chodniku jest taki:
____________________
Pozdrawiam, Agnieszka U Agi czyli słońce i piach
ag_zie 11:14, 13 lis 2015


Dołączył: 07 sie 2014
Posty: 3579
Przy furtce chciałam coś takiego:

1 śliwa wiśniowa
2 tawuła szara Grefsheim
3 miskant ML
4 tuja Golden Tuffet
5 berberys - zielony kolumnowy przebarwiajacy się na czerwony/pomarańcz - muszę poszukać nazwy
6 sesleria skalna

Może być???
____________________
Pozdrawiam, Agnieszka U Agi czyli słońce i piach
Iwk4 11:54, 13 lis 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Berberys kolumnowy - może być orange rocket.
____________________
Ogródek Iwony II
anka_ 13:39, 13 lis 2015


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Agnieszko ale miskantów nie będzie widać za tawułą. A czy Grefsheim już masz czy dopiero w planach?
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
ag_zie 14:02, 13 lis 2015


Dołączył: 07 sie 2014
Posty: 3579
Iwk4 napisał(a)
Berberys kolumnowy - może być orange rocket.

jest ładny ale chcę aby w sezonie był zielony a na jesieni zmieniał kolor na czerwony lub pomarańcz
____________________
Pozdrawiam, Agnieszka U Agi czyli słońce i piach
ag_zie 14:05, 13 lis 2015


Dołączył: 07 sie 2014
Posty: 3579
anka_ napisał(a)
Agnieszko ale miskantów nie będzie widać za tawułą. A czy Grefsheim już masz czy dopiero w planach?

To jakieś inne miskanty wyższe - Gracillimus?
Tawuły jeszcze nie mam.
edit

U mnie tylko tuje pod ogrodzeniem a reszta to radosna twórczość
____________________
Pozdrawiam, Agnieszka U Agi czyli słońce i piach
ag_zie 14:48, 13 lis 2015


Dołączył: 07 sie 2014
Posty: 3579

Z tą "łezką" przy chodniku to nie poszaleje bo ma jakieś 7 m długości a 1,60 szerokości (na mapie 1 kratka to pół metra)
Chciałam tam wsadzić trzmieline na pniu a pod nią Red Barona - ale nie wiem co jeszcze aby w zimie było ładnie :/
____________________
Pozdrawiam, Agnieszka U Agi czyli słońce i piach
Iwk4 14:53, 13 lis 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
ag_zie napisał(a)

jest ładny ale chcę aby w sezonie był zielony a na jesieni zmieniał kolor na czerwony lub pomarańcz

To berberys Erecta.
Ma go Jagoda z " Mojej przyziemnej pasji."
Cudny.
____________________
Ogródek Iwony II
anka_ 16:44, 13 lis 2015


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
ag_zie napisał(a)

To jakieś inne miskanty wyższe - Gracillimus?
Tawuły jeszcze nie mam.
edit

U mnie tylko tuje pod ogrodzeniem a reszta to radosna twórczość

Agnieszko może zamiast szukać wyższego miskanta to coś innego zamiast tawuły? Ona w zasadzie ładna jak kwitnie, ale później to poprostu wielki krzak. Przy żywopłocie z tuji może mieć sucho, a wtedy nie ciekawie wygląda. Choć osobiście ją lubię, ale nie tylko ja. Na wiosnę są na niej (przynajmniej na mojej) dziesiątki chrabąszczy, a w efekcie później pod nią dziesiątki (to zaniżona liczba) pędraków. Ja się przekonałam o tym przy przesadzaniu. Poza tym tuja Golden Tuffet jest piękna, ale na tle tawuły zginie, a wydaje mi się warta wyeksponowania.

Może zamiast tawuły dereń? Ładny cały rok, a czerwień gałązek ładnie by się odznaczała na tle szmaragdów. Ale uprzedzam, że ja się na projektowaniu absolutnie nie znam. To moje osobiste uwagi odnośnie tawuły.
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Tess 17:13, 13 lis 2015


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12094
Podzilam zdanie Anki co do tawuly. W całej rozciągłości.
Tam jest slonecznie?
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies