Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Przycinanie - kanty, brzegi trawnika, oddzielanie od rabaty

Pokaż wątki Pokaż posty

Przycinanie - kanty, brzegi trawnika, oddzielanie od rabaty

monteverde 00:53, 26 maj 2013


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Mathildis napisał(a)
U mnie nadal nie ma poziomów choć wielkie doły zasypane. U mnie była rewolucja i musiał wkroczyć ciężki sprzęt. Karczowaliśmy prawie całe podszycie -głównie krzaczaste formy klonów, jaworów, trzeba też było zasypać wielkie doły z których okoliczni mieszkańcy przez lata wybierali żółty piasek, a i zapomniałam o najważniejszym wywieźliśmy 4 przyczepy śmieci (szyby, talerze, eternit i inne.
10 cm to nie jest dużo "rozmyjesz" to, możesz też na rabatach przy styku z trawnikiem podsypać troszkę grubiej kory.
Może jutro wkleję jakieś zdjęcie.

możesz kupić firmy Friskars, też dobry sprzęt, zanim kupiłam bentleya pracowałam nim
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
radek 09:53, 29 maj 2013

Dołączył: 25 mar 2013
Posty: 43
Gardenarium napisał(a)
Kora marki Natura jest ciemna, drobna i przekompostowana, w zielonych workach.


Dziękuję Danusiu, zakupiłem korę według Twojej rady. Mam nadzieję, że to ta sama firma, w Ossowie

Chcę też kupić ziemię ogrodową Natura (worki 50l) i przykryć nią wysianą trawę. Masz doświadczenia z ziemią od nich? Czy to dobry pomysł z ziemą i jak dużą warstwę ziemii posypać (5 cm?)?
Mathildis 14:36, 29 maj 2013


Dołączył: 23 maj 2013
Posty: 4315
Dziękuję Monteverde
Zasięgnęłam już języka tu i tam, nóż Fiskars zamówiony - będzie już w poniedziałek. Niestety w żadnym z 3 ogrodniczych na miejscu nie mieli.
____________________
Anka Leśne Wzgórze; "Everything we hear is an opinion, not a fact. Everything we see is a perspective, not the truth." Marcus Aurelius
Mathildis 14:38, 29 maj 2013


Dołączył: 23 maj 2013
Posty: 4315
Ponieważ mam duży teren trawnika i kosimy traktorkiem, zastanawiam się jak to będzię się miało do kancików. Jakieś sugestie by nie "zgnieść" tych kancików?
Tak jak wspominałam teren ze względu na drzewa udało się tylko trochę wyrównać.
Wygląda to między innymi tak:
____________________
Anka Leśne Wzgórze; "Everything we hear is an opinion, not a fact. Everything we see is a perspective, not the truth." Marcus Aurelius
Borbetka 16:06, 29 maj 2013


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Kanty i tak robi się kilka do kilkunastu razy w roku. Jeśli masz ich kilometry - to pomoc potrzebna. Nie przejmuj się, jeśli zjedziesz traktorkiem. Trawa i tak odrośnie. Brzegi trawnika u mnie rosną zawsze najszybciej, nie wiem czemu.
____________________
borówcowy wizytowka
Mathildis 18:00, 30 maj 2013


Dołączył: 23 maj 2013
Posty: 4315
pixol2 napisał(a)
O, to czekam na fotke tego styku! A trawnik oddziela ekobord czy kant jak w tym watku?
Sklaniam sie do kantu - zachwycil mnie efekt choc przy duzej powierzchni moze byc problem z utrzymaniem.

Moze fakt - coz to 10cm w przestrzeni - tez myslalam o grubszym podsypaniu kora a w dzikich miejscach ziemią ktora zarosnie.

Ps. Z tymi smieciami to masakra. Na sasiadujacej z moja dzialce tez miejscowi dawniej wyrzucali. Nasza byla niepodrodze wiec sie uchowala.


Pixol jeżeli masz ochotę popatrzeć to zapraszam do mojego wątku:
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3329-lesne-wzgorze
____________________
Anka Leśne Wzgórze; "Everything we hear is an opinion, not a fact. Everything we see is a perspective, not the truth." Marcus Aurelius
zielony16 21:48, 08 cze 2013

Dołączył: 08 cze 2013
Posty: 5
mam pytanie, czy jeśli się przycina kąty trawnika to czy z każdym przycięciem jest coraz mniej trawnika??
Debra 22:05, 08 cze 2013


Dołączył: 05 kwi 2013
Posty: 3790
zielony16 napisał(a)
mam pytanie, czy jeśli się przycina kąty trawnika to czy z każdym przycięciem jest coraz mniej trawnika??


Nie, bo trawnik rośnie najszybciej na tych kancikach, przycinanie polega na usuwaniu tego, co wychodzi poza oryginalną linię, równaniu zarastających brzegów.
przynajmniej ja tak robię, ale chetnie przeczytam, jak jest u innych przycinających kanciki
____________________
Berberysy i liliowce pod starą gruszą
Borbetka 09:29, 09 cze 2013


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
U mnie tak samo. Kanty rosną "niestety" najszybciej .
____________________
borówcowy wizytowka
ogrodnik000 09:37, 09 cze 2013

Dołączył: 28 gru 2012
Posty: 12
Witam

Przy takich temperaturach jak ostatnio czyli 23,24C w cieniu i słonecznej pogodzie (bezchmurnym niebu)
co jaki czas powinno się zraszać trawnik i jaki powinien wynosić czas takiego zraszania?

Proszę o odpowiedź


Dziękuję
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies