Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Przycinanie - kanty, brzegi trawnika, oddzielanie od rabaty

Pokaż wątki Pokaż posty

Przycinanie - kanty, brzegi trawnika, oddzielanie od rabaty

Debra 11:01, 09 cze 2013


Dołączył: 05 kwi 2013
Posty: 3790
ogrodnik000 napisał(a)
Witam

Przy takich temperaturach jak ostatnio czyli 23,24C w cieniu i słonecznej pogodzie (bezchmurnym niebu)
co jaki czas powinno się zraszać trawnik i jaki powinien wynosić czas takiego zraszania?



Zraszanie trawnika w słońcu?
Nie jestem przekonana. Trawnik potrzebuje dobrego nawilżenia wgłąb. Mozna go nie podlewać ze dwa dni, byle przypodlewaniu miec pewność, że woda wniknęła w podłoże. Stąd podlewanie z węża jest takie niekoniecznie skuteczne. Deszczownie ustawione na np. pół godziny z wodą rozpylaną równomiernie i powoli wsiąkającą w grunt są najlepszym rozwiązaniem, poza oczywiście nawadnianiem wbudowanym w ogród, ale to już wyższa szkoła jazdy
____________________
Berberysy i liliowce pod starą gruszą
Pawlus 20:40, 23 cze 2013


Dołączył: 23 sty 2013
Posty: 3007
Moje pierwsze kanciki-idealnie nie jest, ale efekt dało od razu.
____________________
Trawiasto-hortensjowe ranczo ze stawem
Borbetka 07:48, 24 cze 2013


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Baaaardzo elegancko!
____________________
borówcowy wizytowka
Ola54 19:07, 24 cze 2013


Dołączył: 02 paź 2011
Posty: 966
No to się naczytałam ten rok już dla mnie w tak wielkim wymiarze stracony ale jak dobrze pójdzie to wiosną przytnę wszystko. Jeżeli to jest alternatywa dla obrzeży różnego rodzaju
martaibartek 12:03, 22 lip 2013


Dołączył: 04 sie 2012
Posty: 1140
I ja zapoznałam się z tematem.
Na razie u mnie za obrzeża robi kantówka. Mało elegancka, ale do ogólnego charakteru domku pasuje
____________________
Debra 12:09, 22 lip 2013


Dołączył: 05 kwi 2013
Posty: 3790
martaibartek napisał(a)
I ja zapoznałam się z tematem.
Na razie u mnie za obrzeża robi kantówka. Mało elegancka, ale do ogólnego charakteru domku pasuje


No coś w tym jest )) Mój Bentleyek w ROD wygląda równie na miejscu, jak moje teakowe fotele.
No ale przynajmniej mam frajdę jak robię kanciki )))
____________________
Berberysy i liliowce pod starą gruszą
dajana 13:06, 22 lip 2013


Dołączył: 23 sty 2011
Posty: 3750
MarekW napisał(a)
Mirelo u mnie właśnie zakończyło się wyrywanie trawy ( a w zasadzie przycinanie trawy i pogłębianie rowka taką małą motyczką) przy kancikach odświeżanych miesiąc temu. Jeśli się przypilnuje kanciki to nie ma tak dużo tej trawy do wyrywania. Pokażę zdjęcia kancików przed docinaniem trawy i po.

na tym zdjęciu dla porównania przed pracą i po na sąsiednich kancikach

i jeszcze takie widoczki


Takie żywopłoty z bukszpanu to moje marzenie a kanciki idealne Cudnie to wygląda Oprócz wyglądu mają jeszcze inną zaletę, boczne nawilzanie gleby przy opadach .Bardzo mi sie podoba to co robisz Marku
____________________
Czarodziejskie miejsce na ogród dajany[częśćII]
Gardenarium 15:41, 22 lip 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Kanty wzorowe
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
MarekW 17:39, 22 lip 2013


Dołączył: 05 lut 2011
Posty: 2338
dziękuję za miłe słowa, a teraz może pokażę aktualne zdjęcia, w tym roku jeszcze ani raz nie pracowałem przy kancikach, a i tak wyglądają nieźle, zobaczcie sami. Oczywiście po dopieszczeniu będzie jeszcze ładniej

____________________
Marek - Ogród średniowieczny i nie tylko
Gardenarium 20:10, 22 lip 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Pewnie jedziesz kółkiem kosiarki troszkę dalej, żeby nie ścinała po ziemi i ładnie docina kancik.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies