Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z pergolą

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z pergolą

kasja83 07:44, 24 lut 2017


Dołączył: 09 lis 2015
Posty: 8961
Aniu może się jeszcze załapię?

Różany zawrót głowy
Róże do kwadratu
Róże i kwadraty (nawiązanie do Podsiadło-ach
Różany ogród na kwadracie

Choć przyznam, że Ogród bez pergoli-mnie rozbawił
____________________
Kasja-Nowocześnie u Kasji - kiedyś będzie
Gruszka_na_w... 13:45, 24 lut 2017


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22084
anna_t napisał(a)

Haniu dziękuję Ci kochana strasznie
a potem ile zostawić tak w skibie? bo chciałabym jeszcze raz wysiać np łubin potem
bo skoro już mogę siać to tak w marcu bym uźyźniła gorczycą, potem łubinem i potem bym robiła rabate.

Skopiowałam z wątku Agani, bo wygodniej odpowiedzieć tutaj.

To zielone z gorczycy powinno wygnić. Tempo zależy od warunków pogodowych i aktywności dżdżownic. Najwyżej podważysz trochę i sprawdzisz. Możesz sypnąć trochę azofoski. Nawóz sprawi, że gorczyca będzie dorodniejsza i więcej będzie miała zielonej masy.
Do wysiewu na nawóz zielony nadaje się też żyto, gryka, groch (możesz kupić w markecie w dziale spożywczym takie zielone całe kuleczki- wychodzi taniej niż nasionka z paczki), dynia, facelia, bobik. Czasem w sklepach nasienniczych są takie gotowe mieszanki w 1 kg paczkach. Nawóz zielony można wysiewać do sierpnia/września, to co wyrośnie zostawia się na zimę, samo wygniwa. Wiosna się tylko przekopuje widłami.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Agania 23:39, 24 lut 2017


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Aniu to teraz pisz do Hani, ja to już niknę w tym temacie, ale i cudzie gorczycowym trąbiłam
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
jankosia 00:56, 25 lut 2017


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 3124
Ja się tylko wtrącę oki? W ten nawóz zielony. Żeby ci te motylkowate zbierały azot z powietrza i potem przy rozkładzie oddały do gleby (bo chyba w końcu o to chodzi jak sama nazwa wskazuje) to zadbaj przede wszystkim o odpowiednie ph gleby bo przy zbyt niskim guzik zyskasz poza samą materią. Nie wiem jakie są wytyczne w temacie ph dla konkretnych roślin na zielony nawóz ale to wszędzie znajdziesz. Bo sęk w tym że w razie czego mogłabyś już dostarczyć wapno a obstawiam że na 85% będziesz musiała go dać.

Anka, ja już nie wyobrażam sobie innej nazwy poza tą którą ci wysłałam Czekam aż ustawisz
____________________
Monika. Gdybym tylko mogła nie wychodzić z ogrodu...
Magda70 19:07, 27 lut 2017


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
anna_t napisał(a)
u mnie na froncie tam gdzie odsniezaliśmy z podjazdu brak śniegu. i niestety zobaczyłam kwadrat wysypany źwirem który musze zlikwidować bo jednak mi się nie widzi..plan był ze wszystkie 3 świdosliwy będą w źwirowych kwadratach ale będą w trawach a tak się umeczyłam gdy go robilam, ekobordy M piłą docinał, źwir dzwigaliśmy..jezu i zmiana uwielbiam to ogrodkowanie


Jezu...skąd to znam. Dziś w czasie cięcia traw tez rozmyślalam co zmienię bo mi się nie widzi
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
malkul 19:18, 27 lut 2017


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
termin na tatuaż zamówiony ?
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
anna_t 20:12, 27 lut 2017


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
macham do wszystkich zaglądających kreatywnych koleżanek
powiem Wam ze jankosia przebiła wszystkich, wariatka!!! i w sumie to gdyby nie cenzura i kultura to pewnie bym się skusiła
dziękuje za pomoc z nazwą, już zdecydowałam nie powiem, zobaczycie

Haniu, Moniko
jak zaczęlam czytac o poplonie to okazało sie ze własnie te motylkowe byłyby najlepsze bo najwięcej azotu wprowadzają. ale ph to ja niewiem jakie ma przy nich być, zapytam w hurtowni nasiennej gdzie będę kupowała.

Magda kobieta zmienną jest mój M juz nawet nie komentuje hihih ale likwidować kwadrat żwirowy musze sama

Gosia nieee muszę naprawdę z Chodakowską się trochę pospotykać... do czerwca musze ogarnąć nadmiary bo wesele mam i chciałabym wejść w sukienke którą kupiłam na ta okazję rok temu! tak mnie urzekła :/

____________________
Ania Nowocześnie z różanką
20:27, 27 lut 2017
anna_t napisał(a)

Gosia nieee muszę naprawdę z Chodakowską się trochę pospotykać... do czerwca musze ogarnąć nadmiary bo wesele mam i chciałabym wejść w sukienke którą kupiłam na ta okazję rok temu! tak mnie urzekła :/



oczy zrobiłam ...i jedno co mi przyszło na myśl ....to...to że...kości nie da się odchudzić


PS> do nowego watku mam nadzieje że trafię
Margerytka40 20:34, 27 lut 2017


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Aniu ,też myślę czy nie wysiać czegoś na nawóz zielony,chcę rozluźnić strukturę gleby. Myślałam o facelii,też muszę sprawdzić wobec tego to ph.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
anna_t 20:37, 27 lut 2017


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
Justyna dużo się zmieniło od maja2016 gdy się widziałyśmy ale miła jesteś kochana, dziękuję!
trafisz, polecę Cie zwerbować do siebie!
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies