Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z pergolą

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z pergolą

Kasya 09:51, 03 gru 2015


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42172
wrzucilam u siebie tego cyprysika nutkajsiego
w szkolce rosnie tez duzy, ma ok 6-7 m wysokosci , ale do tego z 5-6 m szerokosci bo ma az 4 grube pnie
jako krzak mi sie nie podoba taki szeroki, koniecznie wg mnie trzeba wyprowadzic 1 pien
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Kasya 09:53, 03 gru 2015


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42172
Karol99 napisał(a)
Jeżeli chodzi o wydmuchrzyce to jest piękna i bezproblemowa. Minusem są tylko rozlogi które wędrują dosyć daleko.


to taka ?
http://4.bp.blogspot.com/-UIV0yz1kA1A/UpjCqPcrArI/AAAAAAABCW0/Ow0Z1apC22Y/s1600/IMGP8501+Leymus+arenarius+-+Wydmuchrzyca+piaskowa.JPG
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
jankosia 10:01, 03 gru 2015


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 3124
Podglądam ten wątek i podglądam ale teraz nie wytrzymałam. Wydmuchrzyca to roślina niezwykle ekspansywna. Jeśli nie posadzisz jej w dużych donicach zadołowanych w gruncie to gwarantuję ci że jej nie opanujesz. Ja walczę z nią w jednym miejscu od kilku lat- nie jest łatwo. Nawet w katalogach piszą żeby stosować ją z wielką rozwagą. Oczywiście to piękna i bezproblemowa trawa. Ja osobiście nie wyobrażam sobie letnich bukietów bez kołnierza z jej błękitnych liści. Naprawdę: tylko w pojemnikach. Jest zresztą wtedy ładniejsza bo puszczona luzem puszcza bardzo daleko rozłogi i wyrastają one wtedy tak rzadko, a w pojemniku kiedy ma ciaśniej tworzy ładne kępy. Startuje jako jedna z pierwszych traw.
____________________
Monika. Gdybym tylko mogła nie wychodzić z ogrodu...
anna_t 10:02, 03 gru 2015


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
a moze lepiej taki układ, trawy te same, dołożyłam milkę

a tak chcialabym zeby wygladała za parę lat
http://www.ogrodowisko.pl/watek/4577-ogrod-anety?page=37
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
anna_t 10:10, 03 gru 2015


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
Kasya napisał(a)


to taka ?
http://4.bp.blogspot.com/-UIV0yz1kA1A/UpjCqPcrArI/AAAAAAABCW0/Ow0Z1apC22Y/s1600/IMGP8501+Leymus+arenarius+-+Wydmuchrzyca+piaskowa.JPG

taka, ale pierwszy raz widzę ja tak nieciekawie wyglądająca ale to pewnie przez ta brzydką ziemię
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Kasya 10:12, 03 gru 2015


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42172
anna_t napisał(a)
a moze lepiej taki układ, trawy te same, dołożyłam milkę

a tak chcialabym zeby wygladała za parę lat
http://www.ogrodowisko.pl/watek/4577-ogrod-anety?page=37


u Anety sa inne trawy
rozplenica, carex palmowy, miskanty...carex FC chyba...
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
anna_t 10:21, 03 gru 2015


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
jankosia napisał(a)
Podglądam ten wątek i podglądam ale teraz nie wytrzymałam. Wydmuchrzyca to roślina niezwykle ekspansywna. Jeśli nie posadzisz jej w dużych donicach zadołowanych w gruncie to gwarantuję ci że jej nie opanujesz. Ja walczę z nią w jednym miejscu od kilku lat- nie jest łatwo. Nawet w katalogach piszą żeby stosować ją z wielką rozwagą. Oczywiście to piękna i bezproblemowa trawa. Ja osobiście nie wyobrażam sobie letnich bukietów bez kołnierza z jej błękitnych liści. Naprawdę: tylko w pojemnikach. Jest zresztą wtedy ładniejsza bo puszczona luzem puszcza bardzo daleko rozłogi i wyrastają one wtedy tak rzadko, a w pojemniku kiedy ma ciaśniej tworzy ładne kępy. Startuje jako jedna z pierwszych traw.

Jankosiu strasznie sie ciesze że do mnie tez zaglądasz dziękuje za opinię zabiłaś mi teraz ćwieka podobała mi sie ta kontynuacja koloru trawy z kostrzewą..
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
anna_t 10:27, 03 gru 2015


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
Kasya napisał(a)


u Anety sa inne trawy
rozplenica, carex palmowy, miskanty...carex FC chyba...

wiem ale ona chyba ma tam wilgotniej, ja tez bym mogła podlewac ta rabatę i wybrac inne rosliny ale nie mam nawodnienia i juz wiem że podlewanie tego co mam z węża trwa 3h więc chce choc jedna rabate miec mniej wymagającą. zwłaszcza że planuje w innej częsci ogrodu szpalery hortensji,rabate rozplenicowo-rozchodnikową, szałwiowo-turzycową czy różaną a one bedą wymagac lania..
na obecny stan mojej wiedzy ogrodniczej to trawy ozdobne wydaja mi sie jedyna szansa na "suchą" rabatę
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
jankosia 10:28, 03 gru 2015


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 3124
Zawsze możesz rozważyć ograniczenie jej taką przesłoną do korzeni drzew. Tanie nie jest ale to takie mocne tworzywo wysokie na 40-50 cm. Ale nie daję gwarancji że to wystarczy. Mi wydmuchrzyca rosnąca w zadołowanej donicy, takiej po dużym drzewie, w trzecim roku uprawy przebiła się dołem przez warstwę kamieni i geowłókniny - może to pomoże ci wyobrazić sobie jej chęć zaanektowania całego ogrodu Czasem to mi się nawet wydaje że tylko beton jest w stanie ją powstrzymać
____________________
Monika. Gdybym tylko mogła nie wychodzić z ogrodu...
ren133 10:28, 03 gru 2015


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
anna_t napisał(a)

taaa a teraz sie nie mogę przyznać przed mężem ze miał racje chcąc robić odwodnienia wokół całego domu i będzie żwirowa rzeczka


A czemu nie możesz? ... poprawisz mu tym humor ... a wtedy zawsze łatwiej ... może mógłby coś dla Ciebie zrobić?
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies