Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z pergolą

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z pergolą

Kasya 11:02, 01 gru 2015


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41913
anna_t napisał(a)
a wracając do tematu choinki to zależy mi właśnie na takiej w donicy aby potem do ogrodu wsadzić. pytaliśmy narazie w ogrodach zofii to pani nas zapewniała ze sie przyjmie bo kopane maszynowo. niewiem o co chodzi ale mam nadzieję że jak tylko tydzień będzie w domu to da radę.


ja sie malo znam na swierkch...

a co do choinki to ja juz mam 3 2x koreanka 1x jodla kalifornijska
kupione jako sadzonki do wsadzenia a nie jako "choinki" przyjely sie bezproblemowo
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
anna_t 11:45, 01 gru 2015


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
ren133 napisał(a)


Zajrzę sobie wieczorkiem na tę stronę

zajrzyj, to była moja główna inspiracja przy urządzaniu domu. ideabook założyłam wrzucałam tam ulubione fotki a potem przeglądałam tłumacząc panom od wykończenia o co mi chodzi. za darmo możesz podejrzeć projekty profesjonalnych architektów wnętrz a prawda jest taka ze fachowcy od wykończeń rzadko kiedy maja pomysły na czasie.
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
anna_t 11:46, 01 gru 2015


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
Sylvana napisał(a)
Jeszcze jeśli się nie pogniewasz wrzucę swoje trzy grosze....
Zastanawiam się nad twoją pergolą....
Zrobiliście w domu duże okna.
Duża powierzchnia przeszklenia ma dwa główne zadania: oświetlenia wnętrza i pięknych widoków zewnętrznych. Pergola zabierze jedno i drugie - w salonie będzie ciemno i nawet w dzień trzeba będzie się wspomagać sztucznym oświetleniem (oprócz lata).
Widok przez "tunelik" też nie wydaje mi się zbyt atrakcyjny, o podziale ogrodu na dwie części nie trzeba wspominać.
Altanki na końcu też raczej nie zobaczysz, bo konstrukcja tak długiej pergoli zupełnie ją zasłoni.
Pergola jest fajną rzeczą, ale nie w tym miejscu.
Myślę, że powinna łączyć przedogródek z ogrodem właściwym, a nie dzielić przestrzeń.
Poza tym nie pasuje mi do formy domu drewno, chyba że pomalowane. Nie wiem czy jesteś na tyle odważna, ale do nowoczesnej bryły w tej kolorystyce (szary, grafitowy) - pasowałaby mi konstrukcja w kolorze czerwonym (widziałam, że dom też ma przy oknach detale w tym kolorze).

Ale to już Twoja decyzja, ja tak tylko głośno myślę....

sylwia wrzucaj nawet 5 groszy o to chodzi w forum
podsumowując więcej jest głosów przeciwko pergoli na środku ogrodu..
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
anna_t 11:53, 01 gru 2015


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
ren133 napisał(a)


A masz miejsce w ogrodzie na taką choinkę?
Jeśli posadziłaś świerk serbski w takich odległościach jak dziewczyny na O. to będzie ok ... przecież to ma być żywopłot, który nawet możesz ciąć

dziewczyno przeciez ja mam narazie tylko trawę i zywopłot
myslałam o posadzeniu go potem na granicy przedogródka i reszty ogrodu (czerwona kropka na zdjęciu). przypominam literka A to planowany na wiosne ambrowiec a G grujecznik
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
anna_t 11:55, 01 gru 2015


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
Kasya napisał(a)


ja sie malo znam na swierkch...

a co do choinki to ja juz mam 3 2x koreanka 1x jodla kalifornijska
kupione jako sadzonki do wsadzenia a nie jako "choinki" przyjely sie bezproblemowo

o widzisz. ja własnie moge kupic na choinke też jodłę kalifornijską. muszę obejrzec jak ona w przyszłosci będzie wygladać
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Magda70 12:48, 01 gru 2015


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
jazzy napisał(a)

Cosik w ten deseń, prawda?
https://www.pinterest.com/pin/267401296602688477/
https://www.pinterest.com/pin/189151253077484426/
Też jestem za



oo dokładnie!
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
Sylvana 13:02, 01 gru 2015


Dołączył: 29 wrz 2015
Posty: 3428
Wkleiłam u siebie żeby Ci nie zaśmiecać...kalifornijską.
Nie polecam.
U mnie coraz bardziej łysa i chyba w końcu ją wytnę - ciągle jest atakowana przez - chyba - przędziorka, ma takie białe kropki na igłach i sypie się. Pryskać się nie da bo za wysoka (ma już z 10m).
Sama nie wiem co z nią począć, bo kształt i igiełki ma ładne (jak się potrze igiełkę, to pachnie skórką cytrynową), szkoda mi jej, ale jak tak dalej będzie to zostaną same gałązki....moja druga tak właśnie wygląda i ta już jest niestety napewno do usunięcia.
____________________
Sylwia - Kamienny ogród patykiem malowany
Kasya 13:11, 01 gru 2015


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41913
Sylvana napisał(a)
Wkleiłam u siebie żeby Ci nie zaśmiecać...kalifornijską.
Nie polecam.
U mnie coraz bardziej łysa i chyba w końcu ją wytnę - ciągle jest atakowana przez - chyba - przędziorka, ma takie białe kropki na igłach i sypie się. Pryskać się nie da bo za wysoka (ma już z 10m).
Sama nie wiem co z nią począć, bo kształt i igiełki ma ładne (jak się potrze igiełkę, to pachnie skórką cytrynową), szkoda mi jej, ale jak tak dalej będzie to zostaną same gałązki....moja druga tak właśnie wygląda i ta już jest niestety napewno do usunięcia.


no widzisz...hmm...moja jeszcze mała, ok 2m
widze u sąsiadów większą ok 4-5m, jest ładna i niezbyt szeroka, gęsta od dołu...
co do iglaków to mozna podpytac jeszcze Zbyszka z "Działka prawie w Borach Tucholskich"

ja mam za małe doswiadczenie
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
anna_t 14:50, 01 gru 2015


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
narysowałam plan rabaty trawiastej
ale juz mi sie wydaje że mam za duzo gatunków...

przez srodek rabaty usypana bedzie taka rzeczka z kamieni odprowadzajaca wode z rynny
R - róża okrywowa, niewiem jeszcze jaka. ale nie jestem pewna czy tak bedzie wokół tych schodów, na ta chwile chciałabym ustalic rabatę trawiasta. a skarpa tak jak podpowiada Bożena i Jazzy może podzielę na pół w poziomie palisada aby ułatwić sobie aranżację.
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
anna_t 14:52, 01 gru 2015


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
ciężko jest skomponować tak na papierze tak obszerną rabate i niewiem czy nie skonczy się to tak ze na wiosne pokupuje po 5szt z każdej trawy i poprostu będę latac z doniczkami i dopasowywać
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies