Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z pergolą

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z pergolą

anna_t 14:53, 01 gru 2015


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
Sylvana napisał(a)
Wkleiłam u siebie żeby Ci nie zaśmiecać...kalifornijską.
Nie polecam.
U mnie coraz bardziej łysa i chyba w końcu ją wytnę - ciągle jest atakowana przez - chyba - przędziorka, ma takie białe kropki na igłach i sypie się. Pryskać się nie da bo za wysoka (ma już z 10m).
Sama nie wiem co z nią począć, bo kształt i igiełki ma ładne (jak się potrze igiełkę, to pachnie skórką cytrynową), szkoda mi jej, ale jak tak dalej będzie to zostaną same gałązki....moja druga tak właśnie wygląda i ta już jest niestety napewno do usunięcia.

pisałam u Ciebie ze w sumie zawsze zrobi Ci sie miejsce na coś nowego
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
ren133 15:05, 01 gru 2015


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
anna_t napisał(a)

dziewczyno przeciez ja mam narazie tylko trawę i zywopłot
myslałam o posadzeniu go potem na granicy przedogródka i reszty ogrodu (czerwona kropka na zdjęciu). przypominam literka A to planowany na wiosne ambrowiec a G grujecznik


... wiem wiem, że ta cała przyjemność jeszcze przed Tobą ... tylko chodzi o to czy wiesz na 100% gdzie posadzisz później to drzewko żeby dobrze się komponowało
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
Karol99 15:10, 01 gru 2015


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
anna_t napisał(a)
narysowałam plan rabaty trawiastej
ale juz mi sie wydaje że mam za duzo gatunków...

przez srodek rabaty usypana bedzie taka rzeczka z kamieni odprowadzajaca wode z rynny
R - róża okrywowa, niewiem jeszcze jaka. ale nie jestem pewna czy tak bedzie wokół tych schodów, na ta chwile chciałabym ustalic rabatę trawiasta. a skarpa tak jak podpowiada Bożena i Jazzy może podzielę na pół w poziomie palisada aby ułatwić sobie aranżację.


Tez tak sądzę że za dużo gatunków i za bardzo porozrzucane na rabacie. Ładniej będzie posadzić dużymi kolorowymi plamami, np po 6-7 turzyc w jednym miejscu, w innym tyle samo rozplenic.

Tak jest za bardzo chaotycznie i za pstrokato
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
Filemon24 16:44, 01 gru 2015


Dołączył: 29 maj 2015
Posty: 1914
jak będę mieć dostęp do telefonu chłopaka to postaram się coś wkleić
____________________
Kasya 17:33, 01 gru 2015


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42172
jak tam bedzie odpływała woda z rynny to trawom nie bedzie za mokro ?
i jednak troche mi sie wydaje za duza roznorodnosc po 1 szt ?
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Kasya 17:50, 01 gru 2015


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42172
Aniu wypowiedz sie u mniw w kwestii choinek
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
ren133 19:24, 01 gru 2015


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
anna_t napisał(a)

dziewczyno przeciez ja mam narazie tylko trawę i zywopłot
myslałam o posadzeniu go potem na granicy przedogródka i reszty ogrodu (czerwona kropka na zdjęciu). przypominam literka A to planowany na wiosne ambrowiec a G grujecznik


A tak się jeszcze zastanawiam nad tą pergolą ... jeśli większość odradza Ci pergolę biegnącą od tarasu do altany ... a mimo wszystko Ty bardzo chcesz mieć ją u siebie bo Ci się podoba (mnie zresztą też) to może daj ją przy altanie albo w kształcie litery L (tam gdzie w rogu zaplanowany jest grujecznik) ... a drzewo możesz posadzić w innym miejscu ... albo, tak jak planuje sobie nawigatorka, nad altaną?
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
ren133 19:38, 01 gru 2015


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
anna_t napisał(a)
narysowałam plan rabaty trawiastej
ale juz mi sie wydaje że mam za duzo gatunków...

przez srodek rabaty usypana bedzie taka rzeczka z kamieni odprowadzajaca wode z rynny
R - róża okrywowa, niewiem jeszcze jaka. ale nie jestem pewna czy tak bedzie wokół tych schodów, na ta chwile chciałabym ustalic rabatę trawiasta. a skarpa tak jak podpowiada Bożena i Jazzy może podzielę na pół w poziomie palisada aby ułatwić sobie aranżację.



Tak patrzę na ten plan i sobie myślę, że z tymi trawami to sobie jakoś poradzisz ... chociaż faktycznie może należałoby zdecydować się na jakieś 3 odmiany w większej ilości ... no i lawendy tutaj nie widzę ... ale wiesz co mnie najbardziej zastanawia? ... no zabij ale nie wiem o co chodzi z tą rzeczką?
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
Sylvana 22:21, 01 gru 2015


Dołączył: 29 wrz 2015
Posty: 3428
anna_t napisał(a)

pisałam u Ciebie ze w sumie zawsze zrobi Ci sie miejsce na coś nowego


Miejsce po czymś małym nie jest tak dotkliwe jak po dużym drzewie
____________________
Sylwia - Kamienny ogród patykiem malowany
anna_t 10:40, 02 gru 2015


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
ren133 napisał(a)


... wiem wiem, że ta cała przyjemność jeszcze przed Tobą ... tylko chodzi o to czy wiesz na 100% gdzie posadzisz później to drzewko żeby dobrze się komponowało

na 100% powiadasz taka pewność to ja mam tylko w kwestii miłości do moich córci reszta to wielka niewiadoma
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies