Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Panie Klonie!

Pokaż wątki Pokaż posty

Panie Klonie!

anulaa 20:41, 22 lis 2015


Dołączył: 24 paź 2013
Posty: 114
Karolu, dumam, że moje brabanty będą wiosną za małe na cięcie. "Puszczę je luzem", jak Ty zrobiłeś. Mam jedną marną fotkę. Widać je trochę?
____________________
Panie Klonie
sylwia_slomc... 20:45, 22 lis 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81949
anulaa napisał(a)
Karolu, dumam, że moje brabanty będą wiosną za małe na cięcie. "Puszczę je luzem", jak Ty zrobiłeś. Mam jedną marną fotkę. Widać je trochę?


A ja bym na twoim miejscu delikatnie tylko przycięła boczki , żeby się zagęszczały od samego dołu bardziejA na wysokość niech sobie idą jeszcze
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
anulaa 21:48, 22 lis 2015


Dołączył: 24 paź 2013
Posty: 114
sylwia_slomczewska napisał(a)


A ja bym na twoim miejscu delikatnie tylko przycięła boczki , żeby się zagęszczały od samego dołu bardziejA na wysokość niech sobie idą jeszcze


Dziękuję za podpowiedź Nie mam jeszcze sprzętu do ciecia, bo zwykły mały sekator to na pewno się nie nada-coś konkretnego polecisz?
____________________
Panie Klonie
sylwia_slomc... 22:06, 22 lis 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81949
Ja ciacham ręcznymi nożycami do żywopłotu w markecie za 24 zeta kupiłam i się sprawdzają
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Karol99 22:38, 22 lis 2015


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Boki możesz przyciąć ale nie musisz. Ale jak chcesz to naprawdę nie dużo. Górę trochę przytnij, ale na rozgalezieniach pędów.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
AnnaCh 09:00, 23 lis 2015


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Aniu, a to taki wolno "stojący" żywopłot? Czy przy płocie?
Bo jak ten pierwszy, to nie wiem czy brabanty to dobry pomysł, raczej ludzie na nie narzekają, szyszkują, śmiecą i brzydko się rozrastają nie cięte.
____________________
Ania - Malutki pod lasem
anulaa 22:16, 23 lis 2015


Dołączył: 24 paź 2013
Posty: 114
AnnaCh napisał(a)
Aniu, a to taki wolno "stojący" żywopłot? Czy przy płocie?
Bo jak ten pierwszy, to nie wiem czy brabanty to dobry pomysł, raczej ludzie na nie narzekają, szyszkują, śmiecą i brzydko się rozrastają nie cięte.


Przy płocie, tzn większość przy płocie. Kupiliśmy 32 sztuki i okazało się, ze 6 sztuk się nie zmieściło i zrobiliśmy z nich łuczek przy rabacie.Chcemy ciąć. Jak nie jest przy płocie to nie polecasz ciecia?
____________________
Panie Klonie
anulaa 22:17, 23 lis 2015


Dołączył: 24 paź 2013
Posty: 114
sylwia_slomczewska napisał(a)
Ja ciacham ręcznymi nożycami do żywopłotu w markecie za 24 zeta kupiłam i się sprawdzają


O, fajno. Myślałam, ze potrzebny jakiś specjalistyczno-drogi sprzęt tnący
____________________
Panie Klonie
anulaa 22:18, 23 lis 2015


Dołączył: 24 paź 2013
Posty: 114
Karol99 napisał(a)
Boki możesz przyciąć ale nie musisz. Ale jak chcesz to naprawdę nie dużo. Górę trochę przytnij, ale na rozgalezieniach pędów.


Delikatnie utnę z każdej strony
____________________
Panie Klonie
Karol99 22:19, 23 lis 2015


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
anulaa napisał(a)


Przy płocie, tzn większość przy płocie. Kupiliśmy 32 sztuki i okazało się, ze 6 sztuk się nie zmieściło i zrobiliśmy z nich łuczek przy rabacie.Chcemy ciąć. Jak nie jest przy płocie to nie polecasz ciecia?


Ja Brabanty polecam. Zadbane i cięte są przepiękne.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies