Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Panie Klonie!

Pokaż wątki Pokaż posty

Panie Klonie!

anulaa 22:20, 23 lis 2015


Dołączył: 24 paź 2013
Posty: 114
A może jeszcze podpowiecie-co, Waszym zdaniem, najlepiej nadaje się na żywopłot-osłonę od sąsiadów? Mam te brabanty, mam szmaragdy i serby.
____________________
Panie Klonie
anulaa 22:21, 23 lis 2015


Dołączył: 24 paź 2013
Posty: 114
Karol99 napisał(a)


Ja Brabanty polecam. Zadbane i cięte są przepiękne.


Właśnie widzę u Ciebie
____________________
Panie Klonie
sylwia_slomc... 22:28, 23 lis 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81949
Ja sobie posadziłam teraz żywopłot z grabu, będzie taki z bramą Podoba mi się jak się przebarwia jesienią i ptaki podobno lubią gniazdować w nich. Ładne są też z buku, ligustru, ałyczy....do wyboru do koloru Z iglastych to wiem , że Pszczółka z choiny kanadyjskiej sadzi
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
anulaa 22:45, 23 lis 2015


Dołączył: 24 paź 2013
Posty: 114
sylwia_slomczewska napisał(a)
Ja sobie posadziłam teraz żywopłot z grabu, będzie taki z bramą Podoba mi się jak się przebarwia jesienią i ptaki podobno lubią gniazdować w nich. Ładne są też z buku, ligustru, ałyczy....do wyboru do koloru Z iglastych to wiem , że Pszczółka z choiny kanadyjskiej sadzi


Oj, zapomniałam, bukowy i ja mam Tylko słabo go chyba cięłam, wiosną będzie miał dwa lata. Jak traktujesz swój grabowy? Mocno?

A ligustrowy może być niski, jako obwódka? Czy wtedy będzie widać tylko łodyżki, a liści niezbyt dużo?
____________________
Panie Klonie
AnnaCh 23:24, 23 lis 2015


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
anulaa napisał(a)
Przy płocie, tzn większość przy płocie. Kupiliśmy 32 sztuki i okazało się, ze 6 sztuk się nie zmieściło i zrobiliśmy z nich łuczek przy rabacie.Chcemy ciąć. Jak nie jest przy płocie to nie polecasz ciecia?
To nie tak, że nie polecam, po prostu na taki łuczek widziałabym bardziej szmaragdy Jak już są, to szkoda ich i po prostu tnij i już Jak widziałaś u Karola, potrafią być też ładne
____________________
Ania - Malutki pod lasem
anulaa 13:25, 24 lis 2015


Dołączył: 24 paź 2013
Posty: 114
AnnaCh napisał(a)
To nie tak, że nie polecam, po prostu na taki łuczek widziałabym bardziej szmaragdy Jak już są, to szkoda ich i po prostu tnij i już Jak widziałaś u Karola, potrafią być też ładne


Na razie łuczek jest, ale zmiany pewnie będą Jestem na etapie, że jeśli pojawi się jakaś nadprogramowa roślinka (dar, tania zdobycz itp.) to się "gdzieś" sadzi, a za chwilkę okaże się, że trzeba zmieniać. Albo, że chce się zmieniać
____________________
Panie Klonie
AnnaCh 13:49, 24 lis 2015


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
No tak już jest, że czasami jakąś roślinkę przesadzamy po trzy razy, bo coś nam się inaczej spodoba. Ale ja przynajmniej staram się roślin nie wyrzucać, najwyżej przesadzić w inne miejsce
____________________
Ania - Malutki pod lasem
anulaa 21:56, 24 lis 2015


Dołączył: 24 paź 2013
Posty: 114
AnnaCh napisał(a)
No tak już jest, że czasami jakąś roślinkę przesadzamy po trzy razy, bo coś nam się inaczej spodoba. Ale ja przynajmniej staram się roślin nie wyrzucać, najwyżej przesadzić w inne miejsce


Też tak mam, ale to pewnie dlatego, ze dużo miejsca jeszcze mam. Marzy mi się czas, gdy już wszystko będzie obsadzone.
____________________
Panie Klonie
sylwia_slomc... 22:00, 24 lis 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81949
anulaa napisał(a)


Oj, zapomniałam, bukowy i ja mam Tylko słabo go chyba cięłam, wiosną będzie miał dwa lata. Jak traktujesz swój grabowy? Mocno?

A ligustrowy może być niski, jako obwódka? Czy wtedy będzie widać tylko łodyżki, a liści niezbyt dużo?


Nie poradzę bo grabowy dopiero co posadziłam A ligustry posadziłam jako taki dziki żywopłot mieszany z tujami i nie będę ligustrów w ogóle cięła....u mnie mają zasłonić granicę
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
AnnaCh 22:07, 24 lis 2015


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
anulaa napisał(a)
Też tak mam, ale to pewnie dlatego, ze dużo miejsca jeszcze mam. Marzy mi się czas, gdy już wszystko będzie obsadzone.
I co wtedy będziesz robić, jak już wszystko obsadzisz? Z nudów, będziesz przesadzać
____________________
Ania - Malutki pod lasem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies