Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Księżycowy...

Pokaż wątki Pokaż posty

Księżycowy...

AniMa 08:21, 21 lut 2017


Dołączył: 23 cze 2016
Posty: 4999
Tu jak jest wykostkowane, tu lepiej widać spływ do odpływu...a tutaj jest piekny obrazek jak nam deszcz z drogi spływał z 2 stron.... Oczywiście przed płotem mamy już samowolnie rów wykopany
____________________
Ania Ogropole-jeszcze nie ogród ale już nie pole
Wendy79 08:34, 21 lut 2017


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Dzień dobry, w ten pochmurny wtorek Wietrzymy się


____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Wendy79 08:34, 21 lut 2017


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
AniMa napisał(a)
Tu jak jest wykostkowane, tu lepiej widać spływ do odpływu...a tutaj jest piekny obrazek jak nam deszcz z drogi spływał z 2 stron.... Oczywiście przed płotem mamy już samowolnie rów wykopany


U nas znacznie wyższa różnica, jakiś metr i bardziej stroma. Mamy dociągniętą rurę drenażową, ale myślę,że konieczne będzie zastosowanie jakiejś mini studzienki. W tym,że my nie kostkujemy.
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Gruszka_na_w... 09:27, 21 lut 2017


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22250
Potrzebny będzie jakiś rów na przedpłociu z odprowadzeniem do studni chłonnej- tak dla spokoju sumienia. Dla kamuflażu czymś obsadzony (derenie np). Jeśli sam podjazd będzie dobrze wykorytowany i potem zrobiony zgodnie ze sztuką, to nie ma szans, żeby woda stała. Gorzej byłoby z kostką, bo po niej woda spływa strumieniem, a nie wsiąka. Kliniec w Twoim przypadku to świetne rozwiązanie, bo przepuszcza wodę wgłąb.
Powierzchnie z kostek uznawane są za martwe przyrodniczo i w planach zagospodarowania działek trzeba było uważać, aby zachować odpowiednie proporcje między zabetonowanym a powierzchnią biologicznie czynną.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Wendy79 09:52, 21 lut 2017


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Rów na przedpłociu już był, ale nigdy nie widziałam w nim wody Czeka nas kucie w "zagruzowanym" wjeździe (utwardzenie wjazdu jeszcze z czasu budowy) i wstawienie tam jakiegoś korytka z odprowadzeniem do rowu, to przynajmniej nie będziemy zbierać wody z drogi.
A co to znaczy dobrze wykorytowany, bo ciekawa jestem czy mój M. to dobrze robi?
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Wendy79 10:25, 21 lut 2017


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
To się nazywa bardzo dobry dzień Dojechały nasionka z wymiany


____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Gruszka_na_w... 10:33, 21 lut 2017


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22250
Trzeba zdjąć całą warstwę humusu, tak jak pod fundamenty
Wkleję zdjęcia, a potem usunę







Na to poszła jeszcze warstwa utwardzonego klińca.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
AniMa 10:35, 21 lut 2017


Dołączył: 23 cze 2016
Posty: 4999
Ale kolorowa przesyłka
Nasz rów na przedpłociu tak wykopaliśmmy aby, aby gromadząca sie pod kostką woda tam spływała....Planuję na razie tam posadzić trawy... jak zrobią drogę to pomyśle o czymś innym
____________________
Ania Ogropole-jeszcze nie ogród ale już nie pole
margaretka3 10:42, 21 lut 2017


Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 5348
Szczęściara, ja jeszcze czekam Możesz łapki zająć przeliczaniem nasionek
____________________
Gosia - Ogród od nasionka z widokiem na Lanckoronę
Wendy79 10:48, 21 lut 2017


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Trzeba zdjąć całą warstwę humusu, tak jak pod fundamenty
Wkleję zdjęcia, a potem usunę



Gruszeczko, zostaw proszę jak możesz.
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies