Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Księżycowy...

Pokaż wątki Pokaż posty

Księżycowy...

bartek_luberda 16:29, 27 kwi 2017


Dołączył: 03 mar 2013
Posty: 2542
Mogę wiedzieć skąd jesteś bo mąż mi kogoś przypomina
____________________
Ogródeczek
Wendy79 16:29, 27 kwi 2017


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
AgataP napisał(a)


Rabata ognista ma być przez cały sezon??
co masz tam kwitnącego wiosną, latem, a co jesienią??


Tak, przez cały sezon. Słowo "mam" to za dużo powiedziane Trzon rabaty to liliowce w różnych kolorach ( na jednej stronie jeszcze kilku brakuje). Teraz są tam jeszcze maki, tulipany i czosnki, kilka rudbekii. Jak widać kolor na razie nadaje tawuła Golden Princes.

Mam już przygotowaną rozsadę cynii w kolorze: bordo, żółty i czerwony,szałwii, czekają nasiona ozdobnych słoneczników, gailardii ościstej oraz dalie. Marzy mi się jakaś zwiewna trawa, może któraś z turzyc.

Wszystko w fazie eksperymentu...
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Jana 17:30, 27 kwi 2017


Dołączył: 23 mar 2015
Posty: 4511
chorujesz a praca i tak idzie do przodu, szczęściara dobrze mieć takich krasnoludków czy ta jagoda to jedna czy więcej w tym miejscu?
____________________
Sprzecznosc w ogrodzie
AgataP 18:04, 27 kwi 2017


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Wendy79 napisał(a)


Tak, przez cały sezon. Słowo "mam" to za dużo powiedziane Trzon rabaty to liliowce w różnych kolorach ( na jednej stronie jeszcze kilku brakuje). Teraz są tam jeszcze maki, tulipany i czosnki, kilka rudbekii. Jak widać kolor na razie nadaje tawuła Golden Princes.

Mam już przygotowaną rozsadę cynii w kolorze: bordo, żółty i czerwony,szałwii, czekają nasiona ozdobnych słoneczników, gailardii ościstej oraz dalie. Marzy mi się jakaś zwiewna trawa, może któraś z turzyc.

Wszystko w fazie eksperymentu...


Aga może jeszcze werbena i to wcale nie z tyłu rabaty .
Jeśli to co mi się wysiało to jest werbena to przesadzę ją sobie do róż
A bordo w liściach nie myślałaś?? tojeść orzęsiona lub penstemony...
No i może żeleźniak bo ma piękne kwiatostany nawet zimą
Maki mam wschodnie - dziwne typy wychodzą masowo w maju, kwitną i zamierają. Ale kwiaty gigantyczne
Coś z fioletu oprócz szałwi - może kłosowce? są piękne
Moje rosną jak na drożdżach, dosadziłam im trzcinnika overdam
A zwiewną molinię transparent na brzeg rabaty w peonie - by nie było szablonowo

Po pierwszym roku będziesz miała już swoje przemyślenia, a przesadzać i dosadzać będziesz w każdym roku

____________________
Z Pszenicznej...
AgataP 18:06, 27 kwi 2017


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Wendy79 napisał(a)


Żółwika nie mam - pierwszy raz słyszę... A czy Ty czasami w tamtym roku nie podesłałaś mi przetacznika, bo rośnie to jakby mniej więcej w tym miejscu? Tylko czy przetacznik ma takie duże liście i tak szybko rozrasta się w kępę?


Może być przetacznik kłosowy, tworzy kępkę - możesz potem dać też go na ognistą.
____________________
Z Pszenicznej...
Wendy79 22:08, 27 kwi 2017


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
AgataP napisał(a)



A bordo w liściach nie myślałaś?? tojeść orzęsiona lub penstemony...
No i może żeleźniak bo ma piękne kwiatostany nawet zimą




Penstemony od Gosi nawet ostatnio pikowałam, może coś z tego będzie. Tojeść ciekawa. Rozejrzę się za nią przy okazji.
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Wendy79 22:12, 27 kwi 2017


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Jana napisał(a)
chorujesz a praca i tak idzie do przodu, szczęściara dobrze mieć takich krasnoludków czy ta jagoda to jedna czy więcej w tym miejscu?


Rodzice też chętni do pomocy, ale jakoś mi głupio. Najważniejsze, że czuję się zdecydowanie lepiej i wychodzę na prostą Inhalacje zdziałały cuda...
Kamczatka na zdjęciu jedna, przesadzana w tamtym roku, podwoiła objętość. Ogólnie mam trzy krzaki. Ciekawa jestem, jak w tym roku będzie z owocami.
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Wendy79 22:17, 27 kwi 2017


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
AgataP napisał(a)


Może być przetacznik kłosowy, tworzy kępkę - możesz potem dać też go na ognistą.


Hmmm, to może być nawłoć. Wyrzucać od razu czy czekać?
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Jana 19:35, 30 kwi 2017


Dołączył: 23 mar 2015
Posty: 4511
ja mam jedną jagodę ale słabo owocuje (2 owoce) i muszę doczytać czy czasem nie potrzebuje towarzystwa innej jak nawłoć to trzeba wyrzucić ale poczekaj chwilę by się upewnić
____________________
Sprzecznosc w ogrodzie
Wendy79 21:36, 30 kwi 2017


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Jana napisał(a)
ja mam jedną jagodę ale słabo owocuje (2 owoce) i muszę doczytać czy czasem nie potrzebuje towarzystwa innej jak nawłoć to trzeba wyrzucić ale poczekaj chwilę by się upewnić


Tak, na pewno potrzebuje drugiego krzaka zapylacza. Często nawet podawane są odmiany, które się wzajemnie zapylają.
To była nawłoć na 100%. Była - bo już wróciłam do ogrodu i działam
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies