Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Księżycowy...

Pokaż wątki Pokaż posty

Księżycowy...

AgataP 13:15, 27 lip 2016


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Wendy79 napisał(a)


Bardzo lubię ciachać , może nie będą idealne kulki, raczej półkulki, będę ciachać na jeżyka, jak pisała Danusia.

Ciągle myślę o tym, co napisała Ewa, że kaliny z hortensjami będą się gryź i jak je rozdzielić, jak zapełnić ten kąt...


Masz jeszcze derenie do wykorzystania w dodatku biało zielone
Aga namawiam Cię na rysunki - dla siebie samej... zobaczysz jak to pomaga.
Zobacz jaką formę mają dane roślin i naszkicuj sobie na kartce.
Ja hortki sadziłam co 1 metr
____________________
Z Pszenicznej...
Pszczelarnia 13:20, 27 lip 2016


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Dołożyć jeszcze magnolię w kąt albo przesunąć te 3 magnolie.
Tak jak Agata narysowała hortensje może być - z przodu. Od pnia tej magnolii, co ją masz tak z 1,5 m., korona pójdzie wyżej a hortensje będą pod nią i jak razem sadzone to będzie symbioza, nie będziesz uszkadzała korzeni magnolii.

Można wymyśleć jeszcze jakiś ładny krzak do rogu, który zepnie hortensje i kaliny.

Można dać kalinę japońską - ona będzie tam jakby soliterem i gwiazdą tego rogu. Dużą - Kilimanjaro lub Mariesii.

Do kaliny Burkwooda i magnolii pasuje też laurowiśnia ale to będzie jedyny zimozielony akcent na tych rabatach, więc może jednak nie.


Te tawuły to mają być na bylinowej z przodu jako taki wałek? Bo Agata pisała o tawułach na rabacie tawułowej ale to chyba nie o te chodzi.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 13:23, 27 lip 2016


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
AgataP napisał(a)


Masz jeszcze derenie do wykorzystania w dodatku biało zielone
Aga namawiam Cię na rysunki - dla siebie samej... zobaczysz jak to pomaga.
Zobacz jaką formę mają dane roślin i naszkicuj sobie na kartce.
Ja hortki sadziłam co 1 metr


Dereń to dobry pomysł.



Ja też sobie rysuję (nieudolnie ale staram się) - na rysunku widać, jak coś źle wygląda (jeśli chodzi o kompozycje).
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Basiula 14:31, 27 lip 2016


Dołączył: 06 kwi 2016
Posty: 489
Kochana, ja mam magnolię i to właśnie Rusticę, miała być Aleksandrina ale się machnęli w szkółce, a że ładna i pokrój podobny to nie wymieniłam. Wprawdzie w maju zmroziło jej gałązki i musiałam obciąć, stąd mam teraz jeden ledwo ulistniony patyk, który odbija całe szczęście zewsząd. Ma ona rosnąc we wrzosowisku a obok mamy ok. 150-200 cm od niej vanilki, derenie, klona palmowego. Muszę dokładnie przemierzyć w domu, jeśli chcesz.

Kaliny mam w jednym "rzędzie" z limkami, ale przedzielone dużym bukiem.

Widziałam kilkudziesięcioletnią rusticę w szkółce u nas, spore drzewo, ale ta akurat była podkrzesana od dołu i korona była wysoko.
____________________
W basiowie
Wendy79 14:57, 27 lip 2016


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Basiula napisał(a)
Kochana, ja mam magnolię i to właśnie Rusticę, miała być Aleksandrina ale się machnęli w szkółce, a że ładna i pokrój podobny to nie wymieniłam. Wprawdzie w maju zmroziło jej gałązki i musiałam obciąć, stąd mam teraz jeden ledwo ulistniony patyk, który odbija całe szczęście zewsząd. Ma ona rosnąc we wrzosowisku a obok mamy ok. 150-200 cm od niej vanilki, derenie, klona palmowego. Muszę dokładnie przemierzyć w domu, jeśli chcesz.

Kaliny mam w jednym "rzędzie" z limkami, ale przedzielone dużym bukiem.

Widziałam kilkudziesięcioletnią rusticę w szkółce u nas, spore drzewo, ale ta akurat była podkrzesana od dołu i korona była wysoko.


Basiu, pewnie, każda pomoc bardzo mile widziana Jak dałabyś radę zrobić zdjęcie tych nasadzeń i kalin z limkami, byłoby super. W rysowaniu nie jestem za dobra, ciężko mi sobie wyobrazić przyszły pokrój mojej kaliny, bo teraz to ona raczej jest ażurowa.

Moja Rubra też zmarzła, ale teraz pięknie się rozrasta po przycięciu.
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Basiula 21:04, 27 lip 2016


Dołączył: 06 kwi 2016
Posty: 489
Nie ma sprawy, zrobię jutro zdjęcia. Ale wiesz, to wszystko też tegoroczne raptem
____________________
W basiowie
Makusia 21:34, 27 lip 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Jeśli każda pomoc mile widziana, to ode mnie masz wsparcie duchowe Gdzie dzisiaj nie wejdę, to burza mózgów...za cienka jestem na merytorykę, ale kibicuję i macham
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Wendy79 22:18, 27 lip 2016


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Basiula napisał(a)
Nie ma sprawy, zrobię jutro zdjęcia. Ale wiesz, to wszystko też tegoroczne raptem


Nie szkodzi
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Wendy79 22:19, 27 lip 2016


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Makusia napisał(a)
Jeśli każda pomoc mile widziana, to ode mnie masz wsparcie duchowe Gdzie dzisiaj nie wejdę, to burza mózgów...za cienka jestem na merytorykę, ale kibicuję i macham


Wsparcie duchowe też mile widziane
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
AgataP 08:47, 28 lip 2016


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Aga myślisz cały czas czy coś już świta w głowie?
Rysunki zrób sobie poglądowe - kalina to kula lub jajo, dereń może być kulą, hortki prostokąty, magnolie nad nimi jak wielkie lizaki... lub wata na patyku Trzymaj się tylko ich wymiarów byś oddała je w skali
Pomysł jest bardzo dobry, trzymaj się tego
____________________
Z Pszenicznej...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies