Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Księżycowy...

Pokaż wątki Pokaż posty

Księżycowy...

Wendy79 09:29, 28 lip 2016


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
AgataP napisał(a)
Aga myślisz cały czas czy coś już świta w głowie?
Rysunki zrób sobie poglądowe - kalina to kula lub jajo, dereń może być kulą, hortki prostokąty, magnolie nad nimi jak wielkie lizaki... lub wata na patyku Trzymaj się tylko ich wymiarów byś oddała je w skali
Pomysł jest bardzo dobry, trzymaj się tego


Agatko myślę, że będę się trzymała Twojej pierwszej wersji raczej. Hortensje pójdą aż do łączenia z eLką, magnolie 3 poustawiam na tych 27 metrach jakoś symetrycznie (odległość sadzenia między pniem a hortensją planuję 1.5 metra). Jeśli chodzi o kaliny pójdą do rogu (moje pokrojem nie przypominają ani kuli ani jaja, takie rozlazłe i nieforemne są) i masz rację miskanty ładnie powinny pogodzić kaliny z hortensjami.

https://pl.pinterest.com/pin/360639882643559219/

Zastanawiam się nad środkową rabatą bylinową, w którym miejscu posadzić kalinę. A może 2, po jednej z każdej strony, bo one pięknie pachną i rosłyby przy przejściach na o.użytkowy.

Wczoraj zasiadłam wieczorem i znowu zaczęłam czytać Twój wątek od początku. Dodał mi nadziei i nowych sił
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Wendy79 09:35, 28 lip 2016


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
A tym czasem... Pogoda dzisiaj zapowiada się super! W końcu ochłodzenie, po tych upałach Mam nadzieję, że na cały dzień, to coś podziałam w ogrodzie. Jestem na etapie wsadzania wszystkiego z doniczek w ziemię, nawet na rabaty tymczasowe.

Róże nabrały wigoru, jednak pryskanie na plamistość ich nie minie wieczorkiem...






____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Wendy79 09:38, 28 lip 2016


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
A w warzywnym: melonowo- pomidorow -paprykowo...





____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Zagajanka 09:43, 28 lip 2016


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Niam, ale apetyczne widoczki
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Wendy79 09:44, 28 lip 2016


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Jest też szansa na chociaż jednego bakłażana, z moich dorodnych 4 krzaków. No cóż, nie wiem dlaczego...





Kwiatowo... Dalie z siewu, zdecydowanie do powtórki, wszelkie owady je uwielbiają...
Czy ja kupowałam nasiona cynii miniaturek, czy tylko u mnie takie małe kwiatki?





____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Zagajanka 09:45, 28 lip 2016


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Wendy79 napisał(a)


NN, róża nostalgiczna, która miała mieć kolor jak na zawieszce, ale raczej jest czerwona i będzie przesadzona. Rozpozna ktoś co to za róża?





Pewnie miala byc Ascot, a jest Piano.
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Wendy79 09:49, 28 lip 2016


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203






A M. tak sobie działa... Gabiony dwa już stoją, zastanawiam się nad wypełnieniem. Sarny już niedługo nie będą miały szans


____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Wendy79 09:52, 28 lip 2016


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Zagajanka napisał(a)

Pewnie miala byc Ascot, a jest Piano.


Janeczko, to zdjęcia z dzisiaj, tak wygląda w rozkwicie...






____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
gobasia 10:25, 28 lip 2016


Dołączył: 05 lip 2015
Posty: 8354
Wendy79 napisał(a)
Jest też szansa na chociaż jednego bakłażana, z moich dorodnych 4 krzaków. No cóż, nie wiem dlaczego...





Kwiatowo... Dalie z siewu, zdecydowanie do powtórki, wszelkie owady je uwielbiają...
Czy ja kupowałam nasiona cynii miniaturek, czy tylko u mnie takie małe kwiatki?







Cynie siane bezpośrednio do gruntu ,są drobniejsze niż pikowane...ale kwiaty cyni caly czas rosną ,będą większe
podlej jakimś nawozem do kwitnących ,one są żarłoczne
____________________
Gożdzikowa wiejski ogród***Marzenia nie odchodzą na emeryturę
Wendy79 10:27, 28 lip 2016


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
gobasia napisał(a)


Cynie siane bezpośrednio do gruntu ,są drobniejsze niż pikowane...ale kwiaty cyni caly czas rosną ,będą większe
podlej jakimś nawozem do kwitnących ,one są żarłoczne


Mam jakąś magiczną siłę, to podleję. Dzięki za podpowiedź
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies