Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Księżycowy...

Pokaż wątki Pokaż posty

Księżycowy...

Wendy79 10:27, 28 lip 2016


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Agata, paprocie w końcu się zebrały...

____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Wendy79 10:32, 28 lip 2016


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
http://www.moj-ogrodnik.pl/kalendarz/byliny
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
AgataP 11:32, 28 lip 2016


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Wendy79 napisał(a)


Agatko myślę, że będę się trzymała Twojej pierwszej wersji raczej. Hortensje pójdą aż do łączenia z eLką, magnolie 3 poustawiam na tych 27 metrach jakoś symetrycznie (odległość sadzenia między pniem a hortensją planuję 1.5 metra). Jeśli chodzi o kaliny pójdą do rogu (moje pokrojem nie przypominają ani kuli ani jaja, takie rozlazłe i nieforemne są) i masz rację miskanty ładnie powinny pogodzić kaliny z hortensjami.

https://pl.pinterest.com/pin/360639882643559219/

Zastanawiam się nad środkową rabatą bylinową, w którym miejscu posadzić kalinę. A może 2, po jednej z każdej strony, bo one pięknie pachną i rosłyby przy przejściach na o.użytkowy.

Wczoraj zasiadłam wieczorem i znowu zaczęłam czytać Twój wątek od początku. Dodał mi nadziei i nowych sił


Aga nie miałaś innej lektury ? hahah

Miskantów jest tyle odmian że wybierzesz sobie coś - możesz gracka lub coś kwitnącego A w nogi kaliny też możesz zaplanować jakąś trawę typu rozplenice, będą pięknie wyglądać jesienią.
____________________
Z Pszenicznej...
AgataP 11:35, 28 lip 2016


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Wendy79 napisał(a)


Janeczko, to zdjęcia z dzisiaj, tak wygląda w rozkwicie...





Kurna też taką mam, facet który sprzedawał nie znał się na kolorach, malina to malina a okazało się że to czerwony jak nic, poczekam na więcej kwiatów i wtedy postanowię czy robi wylot z różanki czy zostanie
____________________
Z Pszenicznej...
AgataP 11:37, 28 lip 2016


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Wendy79 napisał(a)
Agata, paprocie w końcu się zebrały...



No piękne, tylko teraz zarosną Ci jak nic Pięknie wyglądałyby tam zawilce jesienne

Widoki z warzywnika bezcenne
____________________
Z Pszenicznej...
Makusia 21:29, 28 lip 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Ależ Twój eM zdolny jest! No serio!
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Zagajanka 21:52, 28 lip 2016


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Wendy79 napisał(a)


Janeczko, to zdjęcia z dzisiaj, tak wygląda w rozkwicie...





Aga, tak jak piszę, wygląda mi to na Piano - uwagę zwracają jej charakterystyczne okrągłe pączki
Trochę podobna, ale ciemniejsza jest Rotkappchen. Jednak nie ma takich pąków, więc raczej to ta pierwsza
Ale: jeżeli Ci z niej urośnie róża pnaca (na razie trudno sądzić, bo jest za młoda), to tez to może być Florentina
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Wendy79 10:43, 29 lip 2016


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Zagajanka napisał(a)

Aga, tak jak piszę, wygląda mi to na Piano - uwagę zwracają jej charakterystyczne okrągłe pączki
Trochę podobna, ale ciemniejsza jest Rotkappchen. Jednak nie ma takich pąków, więc raczej to ta pierwsza
Ale: jeżeli Ci z niej urośnie róża pnaca (na razie trudno sądzić, bo jest za młoda), to tez to może być Florentina


Piano czy Florentina, na tej rabacie nie zostanie.
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Gruszka_na_w... 15:48, 29 lip 2016


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22085
Pooglądałam sobie warzywnik. Apetyczny jest.
Popytałam przedwczoraj w szkółce o hakone. Pani odpowiedziała mi, że dla uzyskania fontannowego efektu w jednym miejscu sadzą blisko siebie 3- 4 sadzonki. Zważywszy na cenę, na dłuższym odcinku można zbankrutować.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Wendy79 17:16, 29 lip 2016


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Pooglądałam sobie warzywnik. Apetyczny jest.
Popytałam przedwczoraj w szkółce o hakone. Pani odpowiedziała mi, że dla uzyskania fontannowego efektu w jednym miejscu sadzą blisko siebie 3- 4 sadzonki. Zważywszy na cenę, na dłuższym odcinku można zbankrutować.


No niestety, można U mnie 15 metrów. Wsadzę te 5, które mam i sprawdzę, jak im będzie się tam podobało. Szkoda pieniędzy, jeśli okaże się, że nie dadzą tam rady. Zauważyłam, że coraz bardziej pociąga mnie kolor limonkowo -żółty w ogrodzie... I co tu zrobić, co tu zrobić

https://pl.pinterest.com/pin/360639882643576986/


____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies